Provozní zisk Toshiby překonal odhady analytiků
autor: Mirek Kočí , publikováno 13.11.2019

Toshiba vykázala ve druhém čtvrtletí svého fiskálního roku čistou ztrátu, ale její provozní zisk překonal odhady analytiků. Japonská společnost, známá výrobou různé elektroniky včetně přenosných počítačů, zároveň oznámila, že odkoupí tři ze svých dceřiných firem kótovaných na burze, protože se už vyrovnala s účetním skandálem a s krizí řízení.

Čistá ztráta Toshiby za tři měsíce do konce září dosáhla 4,92 miliardy jenů (40,92 milionu eur), zatímco loni ve stejném období společnost měla čistý příjem 65,41 miliardy jenů. Provozní zisk v uplynulém čtvrtletí ale vzrostl na 44,23 miliardy jenů z 6,25 miliardy jenů v minulém roce. Sluší se podotknout, že analytici očekávali zisk na úrovni 25,97 miliardy jenů.

Tržby a ostatní příjmy se ve druhém čtvrtletí společnosti snížily na 898,24 miliardy jenů z loňských 935,68 miliardy jenů. Ve zprávě určené investorům potvrdila Toshiba také svou předpověď zisku za celý finanční rok, která končí v březnu 2020. Loni zisk činil 35,4 milionu jenů, ale letos už by měl narůst na 140 miliard jenů.

Provozní zisk Toshiby překonal odhady analytiků

 Tagy: Toshiba  PC  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.