USA uvalily sankce na hackerské skupiny ovládané KLDR
autor: Mirek Kočí , publikováno 15.9.2019

Ministerstvo financí Spojených států uvalilo sankce na tři severokorejské hackerské skupiny, které jsou podezřelé z kybernetických útoků a krádeží stovek milionů dolarů po celém světě. Uvedl to list The Washington Post.

Na sankční seznam amerického resortu financí byly zařazeny hackerské skupiny s označením Lazarus Group, Bluenoroff a Andariel. Podle Washingtonu stojí za těmito uskupeními severokorejská vláda, která je využívá na nelegální získávání financí pro jaderné a raketové programy KLDR. Peníze kradli z finančních institucí nebo ze směnáren kryptoměn

Zapsání na sankční seznam usnadní konfiskaci případných aktiv těchto skupin, které se nacházejí v jurisdikci USA. Osobám napojeným na tyto skupiny má být také zamezen přístup do globálního finančního systému.

Hackeři ze skupiny Lazarus jsou podle USA zodpovědní za útok na studia Sony Pictures v roce 2014 a také za zamoření 300 000 počítačů škodlivým softwarem WannaCry po celém světě. Kyberzločinci z Lazarus Group ve spolupráci s kolegy s Bluenoroff také ukradli 80 milionů dolarů z bangladéšské centrální banky. Andariel zase vytvořil škodlivý software na napadání stránek s hazardními hrami.

USA uvalily sankce na hackerské skupiny ovládané KLDR

ZdrojTagy: Lazarus  hacker  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.