StrongDC++, sdílení a stahování souborů
autor: Jaroslav Lexa , publikováno 25.11.2005
Seznam kapitol
1. StrongDC++

Existuje množství programů a výměnných sítí, umožňujících uživatelům poskytovat své soubory ke stažení, zatímco sám můžete procházet nabídku dat ostatních uživatelů. Téměř všechy takové výměnné "bazary" jsou dnes založené na sítích typu P2P (Peer to Peer). Zatímco dřívější legendy jako Napster a KaZaA leží v počítačovém prachu, na scénu nastupují nové metody sdílení dat. Jednou z nich je například síť Direct Connect (DC) s klientem StrongDC++.


Instalace a první kroky

Pokud se mluví o P2P sítích, jistě si představíte partu lidí co patří téměř jistě za mříže. Uživatelé P2P sítí však prochází celým sociálním spektrem. Budete se asi divit. Najdete tu obyčejné dělníky ale také právníky a podnikatele. Tito lidé neškodí systému úmyslně. Spojuje je jedna věc, a to je zájem o počítače. Jednoduše patří do komunity lidí, stejně tak jako v reálném životě.

StrongDC++, sdílení a stahování souborů

P2P je označení architektury, ve které spolu komunikují přímo uživatelé (klienti).  Komunikace této sítě je tedy klient-klient, oproti klasické komunikaci klient-server (HTTP). Jednotlivé uzly sítě P2P jsou si rovnocenné a program funguje zároveň jako klient i jako server. V praxi se však používají specializované servery, které zajišťují prvotní spojení počítačů. Mimo jiné také fungují jako kontroloři přístupů. Pokud mezi sebou dva uživatelé nemohou komunikovat přímo, funguje jako proxy server.

P2P sítě leží v žaludku nejen organizacím zabývajícím se ochranou práv umělců, ale také poskytovatelům připojení (ISP). Podle průzkumů zabírají přenosy po P2P sítích až 80% celého pásma. Tím trpí také ostatní uživatele, kteří s P2P nemají nic společného. U agregovaného připojení k internetu zabírají podstatnou část kanálu. Problém je také v asymetrickém navržení sítě, kdy je download rychlejší než upload. Právě výměnné sítě tento princip porušují.

StronDC++ není jediným programem tohoto typu na trhu. Z jiných možností bych mohl jmenovat třeba iMesh. S jeho pomocí lze stahovat hudbu, video, programy nebo třeba fotografie. Pozitivní na iMesh je, že se snaží dodržovat copyright. Nezřídka se stává, že stahování se přeruší v polovině. iMesh zkrátka usoudí, že obsah je nelegální a přeruší spojení. Dalším velmi populárním programem je KaZaA Media Desktop. Slouží také ke sdílení dokumentů a obsahuje filtry pro ochranu stáhnutí nechtěného viru. Navzdory tomu, že KaZaA je freeware, obsahuje agresivní reklamní programy typu GAIN.

Před nedávnem vyšla nová verze populárního klienta StrongDC++. Ten je nyní už ve verzi 10. Jeho nespornou výhodou, ostatně jako i klasického DC++ ze kterého vychází je, že je vyvíjen pod licencí GNU/GPL. To znamená, že si můžete stáhnout jeho zdrojový kód a libovolně ho měnit. Pokud se na nic takového necítíte, stačí si stáhnout pouze program a začít vesele instalovat.

Musím ještě upozornit, že VŠE děláte na vlastní riziko. Zapakovaný soubor, narozdíl od předchozích verzí obsahuje i češtinu, AVI preview (program umožňující sledování nekompletně stáhnutého videa) a emoticony (populární smilíky). Emoticony nejsou zas až tak důležité, ale celkově nakonec zlepší vzhled mainchatu (hlavní okno HUBu).

Po spuštění klienta ikonkou StrongDC je třeba nejdříve nastavit pár parametrů. Po zapnutí se objeví tabulka, ve které se vyplňuje nick. Před nick se píše do kulatých závorek původ uživatele (CZ, popřípadě EU). Komunita "DCčkařů" je opravdu velká a značka před nickem usnadňuje komunikaci. E-mail a popis není nutno vyplňovat. Popis slouží k identifikování sdíleného materiálu. Je nutné vyplnit také typ připojení a rychlost downloadu/uploadu.

StrongDC++, sdílení a stahování souborů

Není od věci si klienta "počeštit". Celá operace není nijak složitá. V menu po levé straně se nalézá položka Appearance. Po jejím aktivování se zobrazí okno a v něm je řádek pojmenovaný Language file. Klikem na tlačítko Browse se dostanete do dobře známého prostředí Windows ve kterém naleznete, kde máte češtinu do programu uloženu. Čeština se nalézá v adresáři s programem a je pojmenována cestina.xml. Nyní je nutno vypnout a znovu zapnout klienta.

StrongDC++, sdílení a stahování souborů

Kliknutím na Soubor >> Nastavení se ocitnete v původním menu. V levém sloupci je slůvko sdílení, na které klikněte. Opět se objeví nabídka známá z prostředí Windows. V ní najděte vše, o co se chcete podělit s ostatními. Může to být hudba, filmy, seriály, programy, výběr může být různorodý (všechna data samozřejmě nesmí podléhat autorským právům). Musíte však dávat pozor abyste nesdíleli Windows, Program Files a složky s nainstalovanými hrami a softwarem. Windows a Program files se nesdílí jednak kvůli bezpečnosti a jednak kvůli tomu, že je to ostatním uživatelům k ničemu. Stejně tak jsou na tom nainstalované hry a programy. Na co jsou OPové (operátoři, slangově opičky, zkrátka Ti, co dohlížejí na chod HUBů) obzvláště hákliví, je sdílení nedotažených souborů. To se prostě nedělá.

StrongDC++, sdílení a stahování souborů

Poté, co vyberete své soubory ke sdílení, je nutné ověřit jejich pravost (vytvořit "Hash"). Procesem dojde k tomu, že se k souborům vytvoří jejich originální kód "TTH". Celá procedura zabere v závislosti na velikosti sdílených dat nemalé množství času. TTH je kód, který se skládá z písmen a číslic a každý soubor ho má unikátní. Sdílí-li tedy například 20 lidí stejný soubor, a každý ho má jinak pojmenovaný, pomocí TTH klient zjistí, že se jedná o tentýž a začne se stahovat.

StrongDC++, sdílení a stahování souborů

Dále je nutné si nastavit počet slotů, které dáte ostatním k dispozici. Když si například nastavíte 5 volných slotů, v jeden okamžik budete poskytovat svá data pěti jiným uživatelům.Obecně platí, že co volný slot, to přístup na jeden HUB. Poměr slot : HUB je tedy 1:1. Počet slotů si nenastavujte příliš vysoký, odvozujte ho podle rychlosti uploadu. Rychlost, jaká je potřebná pro jeden odesílací slot se různí podle HUBu, ale 5kB je asi minimum. Nepsané pravidlo je, že svou rychlost uploadu [kB/s] vydělte osmi a výsledek je počet odesílacích slotů.

Abyste mohli začít něco stahovat, musíte vstoupit na nějaký HUB. Může být český nebo zahraniční. Hublist, který je součástí programu zobrazíte kliknutím na ikonku monitoru se zeměkoulí v pozadí, který se nalézá vlevo nahoře, nebo kliknutím na záložku Zobrazit > Veřejné huby. Poslední variantou je použití klávesové zkratky CTRL+P. Hublist je seznam HUBů, na které můžete vstoupit a jsou zde uvedené detailní informace o jednotlivých HUBech. Nejdůležitější informací na hublistu je Minimální sdílení (sedmý sloupec) a Minimálně slotů (osmý sloupec). Pokud nesplňujete tyto údaje, na HUB nechoďte.

StrongDC++, sdílení a stahování souborů

Připojili jste se na HUB. Jsou tu dvě základní skupiny uživatelů. Aktivové (lidé s veřejnou IP adresou) a pasivové (lidé s neveřejnou IP adresou). Při prvním připojení v RC10 je každý uživatel pasiv. To je nevýhodné. Takový uživatel smí stahovat pouze od uživatelů aktiv. Aktivové oproti tomu mohou stahovat od kohokoliv. Když se chcete stát aktivy, musíte si přidat HUB do oblíbených. To provedete napsáním příkazu /fav. Nyní klikněte na ikonku hvězdy, popřípadě klikněte na Zobrazit > Oblíbené huby. Poslední a nejjednodušší možností je klávesová zkratka CTRL+F. Kliknutím pravým tlačítkem na přidaný HUB a následně na vlastnosti se Vám zobrazí tabulka, ve které nastavíte detaily vztahu Vy-HUB. Nejdůležitější pole nabídky je označováno Connection. V něm zaškrtněte políčko aktiv a vyplňte svou IP adresu. Ta musí být veřejná. Pokud máte neveřejnou, máte smůlu a musíte se spokojit se statutem pasiva.

Jak zjistíte, že můžete být aktiv? Na liště máte tray ikonku dvou monitorů. Klikněte na ni pravým tlačítkem a následně na Stav. Dále klikněte na záložku Podrobnosti a v ní si přečtěte pole Adresa IP klienta. Dále přejděte na stránky například www.prolamy.com. Vlevo nahoře se zobrazí IP adresa. Pokud se shoduje s tou předchozí, máte vyhráno, můžete být activy.

StrongDC++, sdílení a stahování souborů

Nyní začnete stahovat. Klikněte na obrázek lupy, nebo použijte klávesovou zkratku CTRL+S. Ocitnete se v nabídce, která je alfou a omegou tohoto programu. Do pole Hledat se vyplňuje název hledaného souboru, nabídka velikost není zas až tak důležitá a konečně typ souboru. V něm si vyberete, jestli chcete zobrazit pouze video, textové dokumenty, obrázky, zvukové soubory nebo jednoduše vše. V nabídce Možnosti hledání nic nezaškrtávejte. Pokud je výsledků vyhledávání více, je dobré vybrat ten u kterého je větší počet uživatelů. Jestliže má soubor více lidí, ale máte málo slotů (segmentů, zdrojů), nezbývá než čekat. Druhou variantou je začít škemrat. To se dělá tak, že danému uživateli pošlete soukromou zprávu kde mu sdělíte, jak moc extra slot potřebujete. Většinou je to ale ztráta času. Spousta uživatelů je bezohledných.

StrongDC++, sdílení a stahování souborů

Druhým způsobem, jak něco stahovat, je stáhnout seznam souborů z nabídky uživatelů HUBu (userlistu). To uděláte tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na uživatele a uvidíte tučně zvýrazněnou nabídku Stáhnout seznam souborů. Po stažení filelistu se můžete podívat, co má daný člověk na disku a případně si to od něj stáhnout. Vybírejte si ty uživatele, kteří mají nasdílený velký objem dat. Je větší pravděpodobnost, že na jeho disku objevíte něco zajímavého.

StrongDC++, sdílení a stahování souborů

Pravidla, příkazy a pojmy

Pravidla

Když má něco fungovat, musí být jasně daná pravidla. Jinak by nastal chaos, bordel a anarchie. Nesmíte to chápat špatně, pravidla jsou tu hlavně na ochranu poctivých uživatelů. Každý HUB má svá vlastní pravidla, ale zde je souhrn těch, které platí obecně. Přesná pravidla zjistíte při vstupu na HUB a to tak, že se buď vypíší na mainchat nebo obdržíte PM(osobní zprávu). Doufám, že nezapomenu na nic důležitého.

 • nesdílejte nainstalované programy (ano, hry jsou také programy:)
 • nesdílejte operační systém (je to i kvůli Vaší bezpečnosti)
 • nesdílejte nic, co propaguje rasizmus
 • nesdílejte animal, teen,.........porno
 • nesdílejte fake(falešné soubory) a nedotažené soubory
 • na mainchatu nepoužívejte diakritiku
 • na mainchatu nepropagujte jiné HUBy
 • na mainchatu neurážejte ostatní uživatele, natož OPy
 • na mainchatu mluvte jazykem domovské země
 • na mainchatu netapetujte
 • nelžete v nastavení
 • neodpojujte ostatní uživatele

Tak to jsou ve stručnosti základní pravidla HUBů. Toho, kdo porušuje pravidla čeká nemilosrdný kick (vyhození ze serveru na pár minut), v horším případě BAN (BAN je zákaz vstupu na HUB). Délka trestu je závislá na závažnosti prohřešku. Trest může trvat pět minut, nebo také měsíc. Za několik BANů je "bonus" ve formě permBANu (doživotní zákaz vstupu na HUB). Ten můžete obdržet už po pěti BANech. I problémoví uživatelé mohou dostat novou šanci. Tu jim dává unBAN (zbavení se BANu). Zažádat o něj můžete na webových stránkách HUBu.

Příkazy

Příkazy jsou tu od toho, aby uživatelům DC usnadnily práci. Níže jsou ty nejzákladnější. Jednotlivé HUBy mohou podporovat ještě nadstandardní příkazy, podle použitého HUB softu.

 • /help - vypíše všechny příkazy na mainchat
 • /fav - přidá aktuální HUB do oblíbených
 • /fake <nick> - když chcete někoho udat(naprášit, nabonzovat), že má falešné soubory
 • /getlist <nick> - stáhne seznam souborů nicku
 • /PM <nick> [text zprávy] - pošle soukromou zprávu na nick
 • /reg - vyšle požadavek OPům na registraci
 • /search <soubor> - vyhledá soubor
 • /titulky - zobrazí stránky, na kterých je naleznete
 • /w - zobrazí na mainchatu, co právě přehrává Váš WinAmp

Pojmy

Výrazy, které se používají na DC jsou poněkud specifické. Je normální, že skupina lidí se stejnými zájmy mají stejný slovníček. Zde je ten DCčkářský.

 • Activ - člověk s veřejnou IP adresou
 • Alternativní zdroj - po odpojení člověka, od kterého taháte naleznete pomocí TTH jiný zdroj. (Dělá se to klikem pravým tlačítkem na soubor a následně na Hledat jiné zdroje)
 • BAN - zákaz vstupu na HUB
 • BTW - mimochodem
 • Extra slot - poskytne-li Vám někdo extra slot, máte vyhráno.
 • Fake - falešný soubor
 • Filelist - seznam toho, co má uživatel nasdíleno
 • Hash - neboli TTH. klient pomocí něj rozezná stejné soubory
 • Kick - vykopnutí uživatele na rátkou chvíli
 • Lama - zkrátka nadávka, nenechte si to líbit
 • Mainchat - Hlavní okno HUBu s chatem
 • Magnetlink - ověřený soubor, máte jistotu že to nešíří MPAA (šmejdi)
 • N00b - kulantně řečeno člověk, o kterém máte nevalné mínění
 • Passiv - člověk s neveřejnou IP adresou
 • PM - soukromá zpráva
 • Share - sdílení
 • Slot - jeden slot, jedna volná lajna pro ostatní
 • Userlist - seznam aktuálních uživatelů HUBu
 • Vob - označuje DVD soubory. Jsou moc velké ke sdílení a na většině HUBů zakázané

Důležité adresy, závěr

Nejdůležitější věcí na DC jsou HUBy. Bez těch by to zkrátka nešlo. Není těžké si nějaké vybrat, pro začátek bych ale doporučil ty české. A to hned tři největší. Tím prvním je bestofallhub. Má největší návštěvnost a nejvíc dostupných dat. Dalšími dvěma HUBy v pořadí jsou anafra a amigohub.

Nikomu nevěříte? Máte těsné FUP? Chcete si stáhnout velký soubor a chcete mít zaručenu pravost dat? Od toho tu jsou magnetlinky. Magnetlink je v podstatě hash, který stačí zkopírovat a vložit do vyhledávání. Pravost souboru je zaručena. Zde jsou stránky, zabývající se "magnety": sosej, dcmagnet, findhash s třeba také dcshare. Na těchto stránkách byste měli naleznout asi vše.

Důležitou součástí RC10 je AVI preview. To umožňuje sledovat video, které ještě není dotažené a to bez přerušení stahování. Pokud nepoužíváte magnetlinky, předejdete tak nechtěnému stáhnutí fake souboru. MPAA s oblibou mystifikuje uživatele a do světa vypouští lákavé filmy ke stáhnutí. Ty pak většinou označuje jako HQ (vysoká kvalita) a podobně. Avi preview přehrává většinu současných formátů.

V čem je nová verze lepší než ty předchozí? Je zde implementována výhoda torrentů. Při stahování nějakého souboru je nyní dostupná i ta část, která už je stažena. Nemusí tedy čekat na to, až soubor budete mít stáhnutý celý a pak ho popřípadě nasdílíte. Nedostanete za to BAN, data se nezapočítávají do velikosti share. Rychlost šíření dat se tak znásobuje.

"Tajů a zákoutí" StrongDC++ je mnoho. Toto je takový malý úvod do jeho používání. Pokud jeho kouzlu propadnete, doufám, že vše co budete sdílet a stahovat bude legální. Chovejte se tak, abyste se za sebe jednou nemuseli stydět před rukou zákona. 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
25.11.2005 11:36:09   81.27.196.xxx 197174
velmi pěkně napsaný článek...pro začátečníka pohybujícího se v P2P sítích je srozumitelný...troufám si ale tvrdit, že DC++ síť není to pravé ořechové....osobně preferuji spíše FTP přenos poté Bittorent...DC++ dnes již jen na mp3...novinky,ať filmy nebo hry, jsou na FTP nebo Bittorentu dříve k sehnání...

postrádám ve Vašem článku ještě maličko detailnější vysvětlení Active/Passive....Active může tahat ode všech tzn. jak od Passive tak od Active...Passive pouze od Active...

doplnil bych ještě par linků na weby zabývyjící se touto problematikou:
www.sdileni.cz
http://www.p2pxp.info/
25.11.2005 11:52:13   62.152.234.xxx 171188
suhlasim ale az na ten vzorec vypoctu upload slotov. Keby som ho pouzil, mal by som okolo 47 upload slotov :-D
25.11.2005 22:54:34   195.212.29.xxx 169172
suhlas. 8kB/s na slot je velmi malo.
13.4.2006 14:38:25   84.242.75.xxx 113109
No asi nevite co pisete ze :-))))
pripojeni je zasadne davano napr 1000/100kb/s kdy odesilaci slot ma 100kb ale ne 100kB !
to znamena ze je tolerovano na slot 5kB/s
coz v praxi znamena ze na odesilaci slot 100kb
otevres 2-3 odesilaci sloty !
priste si neplette bramboru s mrkvou protoze pripojeni se udava vzdy kb/s a ne kB/s -ono je v tom rozdil 5kB x 8 = 40kb coz je rychlost pro jeden slot ale je tolerovano 32kb/s na jeden slot.
Vtip je v tom ze klienti pracuji se vzorcem kB/s a ne s kb/s .tot vse......
25.11.2005 15:12:25   195.39.114.xxx 169166
heh a nemohl by jsi tady hodit (nebo mi prosim, prosim) hodit adresy na nejake ftp s jakymkoliv obsahem?
25.11.2005 15:21:55   81.27.196.xxx 167169
no s FTP je to složité..osobně je sháním buď z doslechu nebo přez Google...
zkus ale zajít na www.warforum.cz
tam se jich da kolikrát sehnat dost...
25.11.2005 19:30:12   85.71.9.xxx 169163
warezacke stranky byvaji preplnene viry. Strong je v tomto ohledu neprekonatelny
25.11.2005 19:28:51   85.71.9.xxx 166168
Stahovani filmu, her apod. neni zrovna legalni a tak nemohu potvrdit, na co je lepsi Bittorent.

ano, to je pravda a napsal jsem to v clanku.

Link Vam nesouhlasi s napsanou adresou
26.11.2005 06:34:44   81.27.196.xxx 168167
ano, link nesouhlasí poněvadž jsem chtěl dát dva linky a ne jeden ..ten druhý má správně vézt někam jinam...
26.11.2005 06:39:23   81.27.196.xxx 168167
nebavme se zde o legálnosti....nebo jste zamýšlel popsat funkce a nastavení StrDC aby si uživatelé mohli stahovat legální věci ?..ale no tak ;)
26.11.2005 20:38:10   213.235.184.xxx 165164
DC++ sit mozna neni to prave... akorat ze clanek je o siti Direct Connect (DC) a klientu StrongDC++ )
25.11.2005 12:07:37   147.230.14.xxx 169166
Take bych uvital vetsi objasneni active a passive modu a jejich nastaveni ... pro zacatecniky imho velmi dulezite tema
25.11.2005 19:13:49   85.71.9.xxx 171169
V clanku jsem se tomuto tematu venoval zde:
pasiv. To je nevýhodné. Takový uživatel smí stahovat pouze od uživatelů aktiv. Aktivové oproti tomu mohou stahovat od kohokoliv.
13.4.2006 14:47:48   84.242.75.xxx 111108
mno opet zavadejici stav pasive -active
Active je lidi malo a je jim to obvykle k nicemu kdyz ostatni stoji ve fronte na slot u nekoho tak tam vyhoda pada (na slot cekas tak ci tak) vsude vas nuti byt active a reknu vam ze to akorat zere lajnu atd takze pokud mate omezena data (FUP) tak byt active nedoporucuji
navic jsou tu i Active blokeri kteri pusti jen 2 odesilaci sloty jako active a tim blokujou pulku pripojenych klientu ve vyhledavani pripojeni atd .Jedine rozumne pravidlo je dat sdileni Active lidem co nejmensi a pasive asi tak 10x vic ...:-)))
25.11.2005 12:19:20   195.28.142.xxx 169169
ja by som privital vysvetlenie co ktora ikonka znamena v zozname userov ale presne
25.11.2005 19:44:19   85.71.9.xxx 170165
Ikonky oznamuji, co ma clovek za druh pripojeni + statut. Staci nechat kurzor mysi nad nickem a zobrazi se...podrobnosti zde. Nevedel jsem , ze prave toto bude trnem v pate. Omlouvam se.
25.11.2005 13:19:38   83.208.149.xxx 178171
Sice jsem to necet (protoze ja jsem v DC++ velice zbehnutej (OP/SOP/ADMIN) :-P mozna tam je upozorneni, ale RC10 nebrat....
25.11.2005 13:20:57   83.208.149.xxx 181169
Jinak pro OPy bych doporusil Zion++ (blue)
25.11.2005 19:32:16   85.71.9.xxx 170169
Clanek je orientovany na uplne zacatecniky v oboru. A motat jim hlavu Zionem++ opravdu nema vyznam
25.11.2005 19:49:08   83.208.149.xxx 170168
rikam OP..
25.11.2005 20:04:48   85.71.9.xxx 167166
OPove tento clanek prejdou...cist to proste nebudou. Je to pro zacatecniky. Sam rikas, ze jsi OP a ze jsi to necetl.
26.11.2005 19:48:07   83.208.149.xxx 167167
Dobrá
25.11.2005 19:34:41   160.218.69.xxx 170168
Mno RC 10 také nepoužívám raději mám RC9f2 jelikož RC10 nepodporuje emulaci jiných klientů. Jsou totiž huby tkerý nemaj rádi jinnýho klienta než standartní DC++ poněvadž ty ostatní obsahují také bandwitch . A to neradi vidí zejména na zahraničních hubech.
Ale RC9f2 a starší verze dokáži tyto klinty emulovat, takže nikdo nic nepozná.
26.11.2005 16:03:41   81.27.195.xxx 169167
v RC10 emulace je :-P
26.11.2005 16:10:41   84.242.95.xxx 168169
ale ale velkej svale cus :-D
13.4.2006 14:52:53   84.242.75.xxx 108109
reakce:Sice jsem to necet (protoze ja jsem v DC++ velice zbehnutej (OP/SOP/ADMIN) :-P mozna tam je upozorneni, ale RC10 nebrat....

kdyz si tak sbehlej v DC tak proc pises oRC10 ze nebrat ono jsou i cvs verze a s nema nemas problem na zadnem hubu u nas i co se stahovani tyce .Zion navic bezne neodesila svoje info a proto se vsude hned tak nepripojis ! a kvuli tomu nebudu spoustet dva klienty!nerikam Op ale jako Admin bys takove veci mel vedet !
2.8.2006 19:27:13   83.208.149.xxx 7978
Sam rikas ze sou cvs verze a jou i ziona :-) takze no-problem
25.11.2005 13:24:04   83.208.149.xxx 179171
brno.no-ip.com:411 neberte to jako reklamu ale kam muzou jit lamy
25.11.2005 13:27:17   83.208.149.xxx 169166
..pokud i pres to budete mit nejasnosti tak kouknete na web kterej se primo zabejva tutou tematikou.... http://www.dcplusplus.unas.cz/
25.11.2005 13:37:59   84.242.95.xxx 171168
No strong je nic moc-ma chyby... Zion je celekm dobrej, ale porad mi tamchybi urcite veci ;-)
26.11.2005 16:04:50   81.27.195.xxx 168169
Zion je to stejný jako Strong, akorát má navíc OP featury. Takže chyba která je ve strongovi, je i v zionu...
26.11.2005 16:11:53   84.242.95.xxx 173170
2.0 uz je vychytanejsi :-))
25.11.2005 13:40:39   84.47.22.xxx 170168
v SDC++ rc10 funguje segmentovane stahovanie tak ze stiahne od jedneho uzivatela iba 6mb suboru a potmo ho automaticky odpoji teda samozrjme stratim slot. Stahovanie vecich suborov je tak vpodstate nemozne. Ako sa da zrusit toto odpojovanie uzivatelov po stiahnuti tych 6 mb?
25.11.2005 19:17:58   85.71.9.xxx 165168
Nestalo se mi, ze by se mi po stazeni 6MB ztratil slot, zak nemohu slouzit:\. Nicmene dopurucuji posledni revizi Stronga
26.11.2005 16:06:09   81.27.195.xxx 169169
a na to si přišel jak, že se to odpojí ? Odpojování po stažených segmentech je v ostatních klientech se segment. stahováním (RevConnect, rmDC...) a tam ztratit slot jde, ale ve strongu ne (teda pokud nemáš zaplou emulaci)
25.11.2005 14:10:48   82.208.2.xxx 170169
Nenasel se zadny kontakty, tak zdravim redakci, jsem už nějakou dobu torrent-master, a chtěl bych vám pomoci s článkem o torrentech, zaostřeno na klienta azureus. Ozvěte se prosim na Email: x512@seznam.cz. Dík
25.11.2005 16:04:00   85.160.83.xxx 168169
Myslím, že je blbost věta. "Když se chcete stát aktivy, musíte si přidat HUB do oblíbených". To se autorovi povedlo. :-)
25.11.2005 19:19:43   85.71.9.xxx 167165
Netusim, jak jinak se stav uzivatelem Aktiv nez touto procedurou v RC10ce.
26.11.2005 14:35:52   82.208.25.xxx 167169
mno normalne to jde nastavit v settings - general - connection settings :o)
v oblibenych je to taky mozne nastvit taky,pac kdyz ste do netu za NATem,tak na public hubech ste pasiv,ale na hub ktery je na LANu muzete byt aktiv,tak je ho potreba dat do favorite a tam nastavit aktiv :o)
27.11.2005 13:06:00   85.71.9.xxx 168167
Lord_Jajator:
1.-tato veta by mela patrit do zlateho fondu ceskeho jazyka
2.-doporucuji si nejdrive overit fakta. Navod se zabyval RC10, ktere je v par detailech odlisne od RC9. Nelze zde nastavit v settings IP adresu a byt vsude aktiv. Jediny mozny zpusob je ten mnou popsany.
27.11.2005 13:48:09   81.95.106.xxx 160163
mno fakt sem to napsal trochu divne :o) obrazek
25.11.2005 16:30:39   147.229.206.xxx 171169
To je navod pro lidi co si neumej precist, co je v tom nastaveni napsane?
27.11.2005 13:07:12   85.71.9.xxx 169166
Ano, stejne jako kterykoliv jiny navod
25.11.2005 18:28:44   82.209.27.xxx 172168
Teda víc blábolů jsem v jednom článku ještě neviděl.
1, není třeba si dávat hub do oblíbených, aby bylo vidět aktivní uživatele
2, Veřejná IP se zjišťuje poněkud jinak, než jak autor uvedl. Tak jak to radí on, tak podle tohoto návodu to každému ukáže jak v IPCONFIGU tak i v tom okně po kliknutí na 2 počítače tu stejnou IP. Je třeba porovnat tuto IP s adresou co se ukáže na http://ip.iol.cz/

To jsou dost velké chyby v článku.
25.11.2005 19:24:03   85.71.9.xxx 166169
RC10 vyzaduje ulozit si HUB do oblibenych HUBů, jinak to proste nejde(kdyztak me opravte)
Ano, musi se shodovat se zobrazenou adresou. Adresa se zobrazi treba na strankach www.prolamy.com
26.11.2005 11:25:23   62.177.95.xxx 170168
Taky mám ten pocit, že nic není potřeba dávat do oblíbených, aby člověk mohl být aktiv.
26.11.2005 16:07:30   81.27.195.xxx 169168
no nic takovýho neni třeba, od čeho jsou asi položky v nastavení ?
25.11.2005 19:47:54   84.242.65.xxx 174167
už pár let běžící CZ hub >

satram.czhub.org
25.11.2005 21:02:52   212.111.2.xxx 170168
No strong je docela dobry hlavne seg. stahovani ale kde sou ty casy kdy clovek pouzival Rmdc zjevne nejlepsi klient co kdy byl
25.11.2005 22:48:07   212.81.17.xxx 168168
RMDC bol zakazany jednoducho preto, lebo ten kto ho pouzival bol zvyhodneny tym, ze mohol napriklad zamedzit ostatnym, aby od neho stahovali a keby sa rozsiril a nezakazal, DC servre by skoncili, pretoze nikto by nic nezdielal.

PS: najidealnejsie je mat zdielany net so susedmi ked zapnu DC, bitcomet a vsetko ostatne
26.11.2005 08:45:09   84.42.193.xxx 171168
RMDC (uz jen ten nazev...) napsal jeden magor, ktery si usmyslel, nebo mozna dostal za ukol, zlikvidovat v te dobe nejvetsi cesky i svetovy hub a potazmo celou DC sit. Svinstvo. Navic to byl pokud vim dost lamersky mod DC++
26.11.2005 16:06:00   84.242.95.xxx 172168
je silne detekovatelny... ;-) je na nic lepsi je treba xrc++ or dcstealthy a nebo my klient ale to je jedno :-D
26.11.2005 16:06:55   84.242.95.xxx 167169
znam dost lepsich :-))
26.11.2005 08:56:25   85.71.167.xxx 168164
a jaky je vlastne presne rozdil mezi treba dc++ a limewirem? nejede pres huby, ale mel sem za to, ze je to taky p2p; dik
26.11.2005 09:25:40   84.42.193.xxx 187168
Kampan proti "piratstvi" je stale v plnem proudu a proste veci nevypadaji tak jak by mely, takze na pravou miru:

1. Je zcela lhostejne, jakou merou se P2P site podili na provozu internetu. Svemu poskytovateli platim velke castky za pripojeni a je jenom ma vec jakym zpusobem jej vyuzivam. Je na zodpovednosti meho ISP, aby nakoupil dostetecnou kapacitu linky.

2. Agregace byla zavedena proto, aby verejnost zacala odsuzovat P2P site proto, ze ma pomaly internet, ale na vine je proste jen prilis pomala linka na prilis mnoho uzivatelu. A profituje z toho ISP, protoze nemusi kupovat dostatecne silnou linku.

3. Neni technicky duvod pro rozdeleni rychlosti download/upload a neomezuje to jen P2P site, ale obecne vsechny IP sluzby. Kdyz pak potrebuju rozumnou konektivitu, nuti me to kupovat zbytecne drahy tarif. Opet z toho profituje ISP.
26.11.2005 10:16:16   84.242.95.xxx 172167
hele polygone..to co píšeš je bezesporu pravda,ale co to má společného s touto diskuzí?
26.11.2005 14:39:24   82.208.25.xxx 169168
RC10 obsahuje chybu ze nekdy nechce uploadovat filelist,dost se zato kope a doporucuje se pouzivat novejsi CVS verze,kde je ta chyba opravena :o)
26.11.2005 16:09:53   81.27.195.xxx 170170
žádná taková chyba neexistuje. K odpojení dochází pouze pokud uživatel který má uploadovat, má puštěný NetLimiter...

neměl by si věřit všemu co ti vnutí chatbot na bestu.
26.11.2005 16:59:23   82.208.25.xxx 171168
mno neveril byhc kdybych to na vlastni kuzi nezazil :o) na jednom cizim hubu me za to kopl :o)
me blikne na pul sekundy ze uploaduju list a opovi to ukaze hnedka disconnected
a netlimiter nepotrebuju,mam gprs :o)
26.11.2005 15:33:45   80.78.146.xxx 171168
Uplne me fascinu je se na pct foru lockuje kazdy thread o warezu a tady PCT nabizi podbrobny navod jak si jej obstarat to je k zasmani :-DDDDD
26.11.2005 16:11:01   81.27.195.xxx 171166
StrongDC neni určen k obstarávání warezu. To že jej většina lidí k tomu používá není chyba PCT...
26.11.2005 16:49:13   194.108.132.xxx 169166
Presne tak...jaky zpusobem kdo vyuziva tuto sluzbu je na jeho svedomi a za pravni dusledky si taktez zodpovida sam.
26.11.2005 16:14:58   84.242.95.xxx 168166
mno nekdo pouziva DC++ 0.674 :-DDD klasika ;-)
26.11.2005 19:59:20   83.208.149.xxx 180167
No.. to uz radsi CZDC++
26.11.2005 18:15:53   80.78.148.xxx 170153
A kcemu je teda urcen to by me opravdu zajimalo :-DDZe by na prehravani mp3 ? Asi new nastupce winampu.
26.11.2005 15:51:44   84.242.95.xxx 162161
ale stejne je nhejlepsi si udelat vlastniho klienta... ;-) kterej umi nejaky vychytavky atd... ale to uz je jedno ja osobne vychyzel ze Ziona++ 2.0 a s par vecma 100segmentu na sobor, download retry, hledani alter. zdroju kazdou minutu pak i horsi veci ale nebudu se o tom zmiínovat... ;-)
4.12.2005 01:51:03   213.202.36.xxx 141140
ale CENZURA best je stejne eMule ....pres ten taham az se hory zelenaji ...
28.12.2005 13:48:00   82.209.2.xxx 131127
GJ
2.1.2006 23:18:41   217.115.253.xxx 135130
Prosim mohli byste mi nekdo poradit s timto problemem:
Ma rychlost pripojeji k Internetu je 1 Mbit/s, avsak rychlost stahovani, vyhledavani s vysplha maximalne na 1 kb/s. Vse mam nastaveno ja k clanek radi. Prosim poradte. Dekuji predem za odpoved
23.1.2006 11:28:30   212.71.178.xxx 130117
1) Slusne napsany clanek. Najdu sice par veci, ktere bych napsal jinak, doplnil, vynechal (viz dale) .. jenze jsem ten clanek nepsal, takze zbyva jen konstatovat, ze patri mezi tech nekolik malo, ktere o dc++ mohu klidne doporucit.

2) Stahovani hudby, videa a napr ebooks pres dc++ je (v CR, pro svou vlastni potrebu a nikoli za ucelem prodeje) zcela legalni, nelegalni je pouze stahovani licencovaneho sw a databazi. Nasdileni hudby a videa uz je na hrane, zalezi na vykladu prava (soukrome nevydelecne predvedeni AV dila jednotlivym osobam pochopitelne legalni je, podle nekterych pravnich nazoru do toho spada i nasdileni kopie jednotlivym uzivatelum na p2p siti (pricemz nehraje roli, jak jste k te kopii prisli).

3) Stronga bych zas tak moc nedoporucoval. Pokud pominu problemy, ktere ma RC10 s Netlimiterem (viz Big Muscle), je mi proti srsti predevsim sam princip segmentoveho stahovani, na ktere dc++ protokol neni staven, a diky kteremu se dnes pasivni user prakticky nesetka s volnym slotem, protoze lamky s mizernou rychlosti a 10 segmenty na file v mziku zablokuji vetsinu kapacity cele site; bohuzel to je asi boj proti vetrnym mlynum (a jen pro jistotu - obecne proti segmenovemu stahovani nic nemam, problem je jen v tom, ze dc++ protokol, ktery nekontroluje ani pocet dl slotu, ani pomer ul/dl, se s necim podobnym neumi efektivne vyrovnat). Pokud nejake doporuceni, tak CZDC.

4) Hajzliky typu redsaqa bych permanentne banoval, kdekoliv se ukazou. Tesi me jen to, ze to, co jim projde na dc, jim neprojde v realnem zivote, takze drive nebo pozdeji dostanou po hube - aspon ze tak.

5) Active jenom kdyz si pridam hub do favorites? Souhlasim, ze to je "ponekud" nezvykle reseni , nicmene nic proti tomu - vyjde skoro nastejno, at si Active nastavim ve vlastnostech pripojeni nebo ve vlastnostech hubu (skoro !), a drzet si huby ve favorites je tak jako tak vice nez vhodne .. takze proc ne Mozna by stalo zato se alespon zminit o tom, ze Active se da zprovoznit i pouhym presmerovanim portu, pokud ma nekdo pristup k routeru za NATem, ale je to clanek pro lamky, tak budiz ..

6) Lamka neni nadavka! To je zkratka mile a slusne oznaceni zacatecnika - kazdy (jednou a v necem) lamka byl, to bych jako nadavku nebral.

7) VOBy se nesmi sdilet nikoli kvuli velikosti, ale kvuli tomu, ze neni mozne udrzet pohromade nekolik VOBu z jednoho puvodniho DVDcka (sdileni celeho DVD pohromade, at uz v rarech, nebo jako image, je pochopitelne ok). Staci pri stahovani zkombinovat soubory ze dvou lisovanych edic tehoz filmu a tehoz vydavatele, a stahnete 4GB dat nadarmo. To, ze to rada opiku dodnes netusi, je jina vec.

Chybi vysvetleni funkce match queue / provnani fronty, stejne jako moznost jejiho vypnuti v automatickem rezimu, takze s timto odkazuji na www.prolamy.com

9) V hodnoceni hubu asi nebude dulezity jen pocet useru a celkova velikost sharu, ale nepochybne i mnozstvi fakeru a odpojovacu, prumerna rychlost stahovani nebo odezva hubu (s intervalem hledani idealne pod 5 minut ) ale to uz asi zavani flamem

10) prikazy s lomitkem (napr /fav) jsou prikazy klienta, nikoli prikazy hubu, takze nektere z uvedenych (/fake nick, /reg, /titulky) na vetsine hubu a vetsine klientu nebudou fungovat. Kdyz uz, tak +report a +regme

11) Pokud nejsou sloty, tak cekat. Za skemrani o extra slot (pokud se nejedna o jedinou pisnicku nebo par fotek) se na rade hubu banuje, leckde i automaticky.

12) Do vyctu pravidel bych pridal zakaz jakekoli nepovolene reklamy na main chatu, s durazem na propagaci placeneho porna ci placene huby - za to nasleduje temer vzdy permanentni ban s minimalni moznosti napravy.

13) Avipreview je soucasti dc uz hodne dlouho, davno pred RC10.

14) a konecne na zaver .. vazne to je slusne napsany clanek - ze dekujem

ufff
13.4.2006 15:07:49   84.242.75.xxx 10695
odstavec 11.
Za to banuje jen chudak a hlupak -to je stav novych lamaOPeratoru fujjjj
odstavec 12
jo veskera reklama se driv konzultovala s OPy
dnes je to opet jinak :-(
odstavec 6
bohuzel byla je a bude to nadavka ale mnoho lidi ji nespravne pouziva i v nespravny cas!
je to dano nasim chovanim a ucte k sobe sama
normalni clovek se zepta a normalni mu odpovi
tot vse...
a nakonec odstavec 3
proste vyvoj jde dal a to je i segmentove stahovani a cim dal vic klientu ho zacina podporovat ac se nam to libi nebo ne je to urychleni a i pohodlnejsi a strongy od verzi 8 az po 10 CVSky uprednostnuji pred CZDC ktere muzete pouzit na mensich hubech kde neni potreba cekat ve fronte a tim i pouzivat segmentove stahovani..
jinak fain vymena nazoru..pohoda :-)

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

176 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 68Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.