Sony Xperia 1 bude obsah zobrazovat ve 4K
autor: Mirek Kočí , publikováno 24.3.2019

Sony patří již několik let ke značkám, kterým to zrovna ve smartphonech moc nejde. Změnit by to mohla chystaná Xperia 1, což nebude telefon jako každý jiný. Už samotný displej s poměrem stran 21:9 má nezvyklý a chlubí se mimo jiné i tím, že nabídne vysoké 4K rozlišení.

4K displej měl sice už starší model XZ5 Premium, maximálního rozlišení svého panelu však tento telefon využíval jen v některých aplikacích – a to třeba ve videopřehrávači nebo fotogalerii. V případě nové Xperie 1 už má být vše jinak, jak prozradila softwarová podpora výrobce. Většinu obsahu si majitelé nové Xperie tedy vychutnají v rozlišení 4K. Výjimku budou tvořit aplikace třetích stran, které zatím nejsou/zpočátku nebudou aktualizovány a samozřejmě hry.

Mít displej s vysokým rozlišením je dnes pro špičkové smartphony v podstatě otázkou prestiže. QHD, tedy minimálně 2 560 x 1 440 pixelů, je u top modelů již roky standardem. Přesto však výrobci v systému běžně nastavují nižší rozlišení. Odpověď proč tomu tak je, se sama nabízí: vysoké rozlišení při běžném používání není potřeba a jen negativně ovlivňuje výdrž baterie.

Sony Xperia 1 bude obsah zobrazovat ve 4K

ZdrojTagy: Sony  Xperia 1  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
28.3.2019 16:25:44   188.167.255.xxx 00
Neviem či je 4k v mobile nejakým rozumným lákadlom .Aspoň pre mňa nie

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.