Loewe představilo individuální personalizaci zvuku TV
autor: Mirek Kočí , publikováno 22.10.2018

Německý výrobce Loewe představil jako první na světě individuální personalizaci zvuku implementovanou do televizorů. Technologie Mimi Defined od společnosti Mimi Hearing Technologies byla do nynějška dostupná pouze ve sluchátkách.

Jak to funguje

V první řadě je třeba vytvořit individuální sluchový profil posluchače. Profil lze zvolit buď paušálně na základě věku posluchače (využívá průměrný sluchový profil daného věku), nebo využít digitální sluchový test aplikace Mimi. Při něm se testují sluchové schopnosti konkrétního posluchače s ohledem na frekvenční spektrum. Z výsledků je poté vytvořen s využitím Mimi Defined individuální profil optimalizace reprodukce pro daného uživatele.

„Aby bylo dosaženo optimálního podání, je intenzita jednotlivých frekvencí přesně přizpůsobena specifickým vlastnostem sluchu. Technologie Mimi Defined poté při sledování televizního vysílání nebo filmu z libovolného zdroje analyzuje v reálném čase zvukovou stopu a přizpůsobuje ji individuální citlivosti sluchu diváka. Mimo jiné zesiluje ta pásma, ve kterých má uživatel sluchový propad,“ píše Loewe.

Loewe představilo individuální personalizaci zvuku TV

Dostupnost Mimi Defined v televizorech Loewe

Technologie Mimi Defined je nyní dostupná spolu se softwarem verze 5.xx všem uživatelům televizorů Loewe od modelového roku 2017, kromě bild 1 do úhlopříčky 40" včetně. Tato funkce je zpoplatněna částkou 2 600 Kč. V nejbližší době bude aktivace Mimi Defined ve standartní výbavě u nově vyrobených televizorů již z výroby. V uživatelském rozhraní televizorů Loewe (Loewe OS) v nabídce nastavení zvuku lze po instalaci Mimi Defined zapnout či vypnout a individuální zvukový profil lze jednoduše aktivovat pomocí stisku tlačítka na dálkovém ovládači.

Loewe představilo individuální personalizaci zvuku TVTagy: Loewe  Mimi Hearing  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
22.10.2018 13:28:29   195.39.10.xxx 00
Takže abych to využil tak musím být Singl jo? Celkem slušná diskriminace...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.