iOS 12 už běží na více než 50% mobilních zařízení od Applu
autor: Martina Lipertová , publikováno 12.10.2018

Polovina všech iOS zařízení používá nejnovější verzi operačního systému společnosti Apple, která byla vydána před méně než měsícem. 

iOS 12 už běží na více než 50% mobilních zařízení od Applu

Informace o tom, že iOS 12 se nachází ve více než 50% všech mobilních iOS zařízení včetně iPhonů a iPadů, se včera objevila na stránkách Apple Distribution. Míra šíření nejnovějšího operačního systému je vyšší, než míra přijetí operačních systémů vydaných v posledních 4 letech. Za necelý měsíc totiž dosáhla na 53%. Tato informace koliduje s dříve vydaným odhadem společnosti Mixpanel, která tvrdila, že iOS 12 je nejpomaleji se šířícím operačním systémem v historii Applu.

Pro srovnání, nejnovější verze operačního systému od Googlu (Android Oreo) se začala šířit před více jak rokem a přesto je míra jeho rozšíření na Android zařízeních pouze 19%. Android trpí tím, že ho používá řada různých výrobců, kteří se tento systém snaží přetvořit ke svému obrazu, a kteří vydávají aktualizace vlastním tempem.

iOS měl premiéru 17. září společně s iPhonem XS a XS Max. Na začátku tento operační systém trpěl některými závažnými chybami, například při nabíjení nových iPhonů. Poslední aktualizace by však mobilní zařízení od Applu měla těchto bugů zbavit.

Zdroj: CnetTagy: apple  ios  iphone xs  iphone xs max  iphone  aktualizace  ios 12  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
13.10.2018 04:18:38   217.16.190.xxx 10
https://pctuning.tyden.cz/component/content/article/1-aktualni-zpravy/54223-ios-12-je-nejpomaleji-sirenym-os-v-historii-applu , tak se ale rozhodněte (

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7Kč
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.