Hlavní stránka Hardware Základní desky Novinky Asus a nová čipová sada Intel Z390 v Praze
Novinky Asus a nová čipová sada Intel Z390 v Praze
autor: Vít Komínek , publikováno 8.10.2018
Novinky Asus a nová čipová sada Intel Z390 v Praze

Dnes končí embargo na nové základní desky s čipovou sadou Intel Z390 pro připravované nové procesory Intelu. Asus na uzavřené akci informoval o novinkách, se kterými v brzké době přijde na trh. Podíváme se na připravované základní desky a nejen na ně. Setkal jsem se i s novými periferiemi a zajímavými sestavami.


Úvod

V druhé polovině září jsem byl pozván, s pár dalšími hardwarovými nadšenci a zejména zástupci IT magazínů, do známého nonstop herního klubu SkillZone v Praze. V prostorách SkillZone se v tu chvíli ale neodehrávaly herní turnaje, nýbrž představení novinek ze světa Asus, a to převážně základních desek s novými čipovými sadami Intel Z390, které dnešním dnem přicházejí na trh.

Jelikož embargo na nové základní desky Asus končí teprve dnes, na mě hned u vstupu čekala hosteska s uvítací skleničkou šampaňského a propiskou s dokumentem o NDA k podepsání.

Kousek za vstupem bylo na první pohled vidět, že se nacházíme opravdu v hráčském doupěti. Všude kolem byly různé sběratelské předměty z počítačových her a v hlavním sále pak veliká spousta hardwaru Asus a celkově atmosféra, barvy a podsvícení ve stylu Asus ROG.

Nešlo si nevšimnou obří figuríny Iron Mana 2, který držel základní desku formátu ITX, na hlavě měl nasazenou čepici ROG a na uších sluchátka ROG Fusion.

Novinky Asus a nová čipová sada Intel Z390 v Praze

Mnohem zajímavější pak byly perfektně barevně sladěné herní sestavy, složené zejména z komponent od Asusu. První z nich byla sestava individuálně navržená a upravená casemoderem L4 MODZ. Sestavu tvořila základní deska Asus X299 TUF MARK 1 osazená procesorem Core I7-7800X a čtyřmi paměťovými moduly G.SKILL TridentZ RGB o celkové kapacitě 32 GB. V počítači byla grafická karta Asus GTX 1080 Ti ROG STRIX, a to vše bylo zabudováno ve skříni Dark Base 700 od BeQuiet!, ovšem s povrchovou úpravou v klasické zelené barvě s logem Nvidia. Byl to opravdu moc krásný build.

Novinky Asus a nová čipová sada Intel Z390 v Praze

Novinky Asus a nová čipová sada Intel Z390 v Praze

Detailnější pohled je dostupný na facebookové stránce casemodera L4 MODZ.

Druhá zajímavá sestava byla rovněž stylem a barevně sjednocena, ovšem mnohem dostupnější – tak, jak ji vidíte na fotkách, ji můžete rovnou pořídit. Jedná se o hotovou sestavu označenou jako PC GAMING Asus TUF AURA, která je dostupná hned v několika různých variantách s cenou začínající na 23 990 Kč s DPH.

Počítač za tuto cenu je osazený čtyřjádrovým procesorem Intel Core i3-8100 s grafickou kartou GTX 1050 Ti. Nejvyšší konfiguraci, jejíž základ tvoří procesor Intel Core I7-8700 a grafická karta Asus GTX1080 Ti ROG STRIX, je možné pořídit za 50 990 Kč s DPH. Veškeré sestavy jsou v nádherné skříni od společnosti In-Win podsvícené Asus AURA RGB v povrchové úpravě ve stylu Asus TUF Gaming, neboť všechny sestavy jsou osazeny základní deskou Asus TUF B360M-PLUS GAMING. Prozatím jsou připravené pouze sestavy s procesory Intel.

Novinky Asus a nová čipová sada Intel Z390 v Praze

Sestavy PC GAMING Asus TUF AURA prodává třeba CZC.

Novinky Asus a nová čipová sada Intel Z390 v Praze

Po prohlídce a rozkoukání přišla přednáška o novinkách o které si řekneme v následující kapitole. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
20 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.