Majitelé Nokie 7 plus mohou testovat nový Android 9 Pie
autor: Mirek Kočí , publikováno 17.8.2018

Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, v reakci na nedávné oznámení Androidu 9.0 Pie, uvolňuje nejnovější „developer preview“ verzi tohoto operačního systému pro vývojáře – DP4 (Beta 4). Ta je aktuálně dostupná pro model Nokia 7 plus.

Program Android developer preview staví na základech iniciativy beta labs pro telefony Nokia a jeho úkolem je usnadnit vývoj, testování i další rozvoj aplikací, které budou připravené pro certifikaci v rámci Play Store v Androidu Pie. K dnešnímu dni se do beta labs i developer preview zapojilo více než 65 000 majitelů chytrých telefonů.

Vývojáři vlastnící Nokii 7 plus mohli získávat developer preview verze od spuštění programu 8. května. Další aktualizace potom byly dostupné prostřednictvím OTA nebo ruční instalace. Nokia 7 plus je aktuálně zařazena mezi hrstku zařízení s přístupem k Androidu 9 ve verzi Beta 4.

Majitelé Nokie 7 plus mohou testovat nový Android 9 Pie

Novinky v Androidu 9 Pie Beta 4

S aktuální verzí Androidu 9 získává Nokia 7 plus podporu ovládání gesty. Je tak možné rychlé přepínání mezi aplikacemi pomocí všesměrového softwarového tlačítka „home“ nebo snazší aktivování rozdělené obrazovky.

Majitelé Nokia 7 plus se mohou do programu přihlásit na těchto stránkách.Tagy: Nokia  HMD Global  Android Pie  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.