Ke stažení je Firefox v kulaté verzi 60
autor: Mirek Kočí , publikováno 9.5.2018

Dnes byla oficiálně vydána v pořadí již 60. verze webového prohlížeče Firefox. Ta přináší několik nových funkcí a vylepšení, ale také opravy. S instalací novinky by tedy majitelé předchozích verzí neměli příliš otálet.

„Pro běžné „domácí“ má Mozilla podporu Web Authentication a USB tokenů pro přihlašování a ověřování na webových stránkách (FIDO U2F), sjednocení správy cookies a dalších dat stránek a také změnu po technické stránce. Tou je knihovna Quantum CSS (Stylo). V počítačové verzi se Stylo nově používá kromě vykreslování stránek (od verze 57) i pro vykreslování uživatelského rozhraní. Ve verzi pro Android pak bude Stylo použité pro vykreslování stránek, které tím trochu zrychlí,“ uvedl Michal Stanke ze serveru Mozilla.cz.

Ke stažení je Firefox v kulaté verzi 60

Firefox 60 také opravuje nekompatibilitou s ffmpeg, kvůli které nefungovalo přehrávání videí ve Fedoře 28. Přímo pro nasazení do firemního prostředí pak vývojáři přidali podporu hromadné konfigurace buď pomocí JSONu, nebo politik Windows GPO.

Kulaté vydání přináší také rozšířenou podporu (ESR). Ta je určená pro nasazení ve firmách a podnicích a bezpečnostní aktualizace bude dostávat minimálně rok.

ZdrojTagy: Firefox  browser  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.