Sharkoon představil mechanické nízkoprofilové klávesnice s RGB podsvícením
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 20.4.2018

Společnost Sharkoon přichází na trh se dvěma novými mechanickými klávesnicemi, které jsou netypické nízkým zdvihem kláves a nabídnou mimo jiné také RGB nasvícení.

Konstrukce obou klávesnic je obdobná a velice prostorově úsporná. Rámeček okolo klávesnice je totiž zcela minimální, díky čemuž má větší model šířku pouhých 436 mm a menší 355 mm při hloubce 127 mm. Přesto se ale dočkáme řady funkčních kláves, která se ukrývá pod řadou F, ale také pod šipkami a dalšími klávesami. Model s numerickým blokem má navíc ještě sadu kláves pro ovládání hlasitosti, nebo spuštění preferovaného e-mailového klienta.

 Sharkoon představil mechanické nízkoprofilové klávesnice s RGB podsvícením

Oba nové modely mají RGB podsvícení. Všechna nastavení podsvícení lze provádět přímo na klávesnice bez nutnosti využití software. PureWriter RGB má tradiční rozložení kláves a numerický blok. PureWriter TKL RGB na druhé straně numerický blok postrádá. Společným jmenovatelem obou je nízký profil kláves pouhých 6,2 mm. Přesto se pod nimi ukrývají mechanické spínače kláves značky Kailh. V nabídce budou červené a modré spínače, které se liší hmatovou odezvou. Oba typy spínačů mají životnost okolo 50 milionů úhozů. 

 Sharkoon představil mechanické nízkoprofilové klávesnice s RGB podsvícením

Klávesnice cílí zejména na uživatele, kteří často píší. Mimoto ale mohou snadno posloužit i hráčům. Obě totiž mají 1000Hz snímací frekvenci a pokrytí anti-ghosting technologií n-key rollover. Pro hráče má být atraktivnější varianta s červenými spínači s lineárnější charakteristikou stisku. Oba modely se připojují pomocí odpojitelného USB kabelu s délkou 50 cm, který lze nahradit také delším 150cm kabelem. Klávesnice by měly být kompatibilní také se zařízeními s OS Android pomocí adaptéru OTG.

 Sharkoon představil mechanické nízkoprofilové klávesnice s RGB podsvícením

Sharkoon PureWriter RGB nabídne cenovku 79,90 euro (2 000 Kč), zatímco za kompaktnější provedení PureWriter RGB TKL zaplatíme 69,90 euro (1 770 Kč). 

Zdroj: techPowerUp



Tagy: Sharkoon  PureWriter RGB  PureWriter RGB TKL  klávesnice  nízkoprofilová  mechanciká  herní  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.