Domácí asistent od Applu se špatně prodává
autor: Mirek Kočí , publikováno 15.4.2018

Podle americké agentury Bloomberg tlumí společnost Apple výrobu chytrého reproduktoru HomePod. Důvodem má být slabý zájem ze strany spotřebitelů.

Výrobce iPhonů zatím nic oficiálně nekomentoval, avšak o tom, že dojde k omezení dodávek HomePodu, se spekuluje už několik týdnů. Právě malá poptávka má být také důvodem, proč se chytrý reproduktor Applu zatím prodává pouze v USA, ve Velké Británii a v Austrálii.

Apple HomePod je nevelký všesměrový reproduktor vybavený inteligentním asistentem Siri, který dokáže obsluhovat chytrou domácnost (postavenou na platformě HomeKit) na základě hlasových povelů, které mu uživatel zadá. O snímání hlasu se stará šest mikrofonů, kdežto o okamžité reakce Siri na povely procesor A8. Ten se již dříve objevil v iPhonu 6. Reproduktor není samozřejmě určen pouze pro ovládání chytré domácnosti, ale vyhoví i milovníkům hudby – podporuje Apple Music a AirPlay 2.1.

Ve vybraných zahraničních státech, kde je HomePod dostupný, za něj případní zájemci zaplatí 349 dolarů (v přepočtu zhruba 7 200 Kč).

Domácí asistent od Applu se špatně prodáváTagy: Bloomberg  Apple  HomePod  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
15.4.2018 18:55:56   94.112.172.xxx 100
Kdo viděl jakoukoliv recenzi Homepod, tak došel nejspíš ke stejnému závěru, jak to bude s tímto produktem vypadat.
Zvukově je v sekci "asistentů" na velmi dobré úrovni, téměř srovnatelné s Google Max (Homepod hraje "věrné" mono a Max má sílu), ALE proč je toto řešení míle za prodeji Google a Amazon řešení je software.

Apple Homepod je bezkonurenčně nejstupidnější asistent, nejméně softwarově schopné zařízení a zároveň i nejvíce zabugované + bonusem je vendor lock na Airplay 1 (protože se Apple pere i s vydáním updatu v podobě Airplay 2).

Na druhou stranu Apple v oblasti zvuk naposled něco dokázal v době prvních iPod a iPhonu 3s, takže moc zklamaných zákazníků asi ani nebylo.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.