Více než 3 miliony korun na charitativní účely vyneslo speciální DLC pro ARMA 3
autor: Mirek Kočí , publikováno 21.3.2018

Studio Bohemia Interactive se v srpnu minulého roku zavázalo k tomu, že polovina výdělků z prodejů DLC Laws of War pro hru ARMA 3 za rok 2017 věnuje organizaci Mezinárodního Červeného kříže. Nyní je známa celková částka putující na tyto charitativní účely. Jedná se přesně o 176 667 dolarů (v přepočtu přibližně 3,6 milionů českých korun).

Stahovatelný přídavek Laws of War je aktuálně nejlépe hodnoceným DLC pro hru ARMA 3 na službě Steam, což je, vzhledem k jeho netradičnímu zaměření, velmi pozitivní zjištění. Poodhaluje totiž trochu jinou stranu války a přidává do hry fiktivní nevládní humanitární organizaci IDAP. Společně s ní přibyla také mini kampaň Remnants of War, v níž se hráči potkávají s dlouhodobými následky války, zejména se zraněními, která způsobují nášlapné miny a nevybuchlá munice.

„Díky tomu, že hry po celém světě hrají více než 2 miliardy lidí, je skvělé toto médium využívat i k šíření důležité osvěty. Spolupráce mezi Mezinárodním Červeným křížem a Bohemia Interactive byla znamenitá a obě strany se díky ní mohly lecčemu přiučit a rozšířit si své obzory. Úspěch DLC Laws of War pro hru ARMA 3 je důkazem, že hry skutečně mohou být ideálním nástrojem, jak šířit povědomí o tom, že i válka má svá pravidla“, dodala Helen Durhamová, ředitelka oddělení mezinárodního práva v rámci Červeného kříže.

Přídavek Laws of War pro Armu 3 vyšel oficiálně 12. září loňského roku. Na Steamu stojí 10 euro, tedy v přepočtu 254 Kč.

Více než 3 miliony korun na charitativní účely vyneslo speciální DLC pro ARMA 3Tagy: Bohemia Interactive  ARMA 3  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
22.3.2018 10:13:17   165.225.76.xxx 02
Tohle DLC je hrozne fajn vec. Kdo kdy byl v Laosu nebo v Kambodzi.. Takze jsem taky zakoupil.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.