TP-Link v ČR zahájil prodej stropního přístupového bodu CAP1200
autor: Mirek Kočí , publikováno 20.12.2017

Společnost TP-Link představuje na českém trhu nový dvoupásmový přístupový bod pro sítě WLAN o rychlosti až 1 200 Mbit/s. Novinka podporuje bezdrátový standard 802.11ac Wave 2 a je určena především pro podnikové sítě s vysokou hustotou koncových zařízení.

Přístupový bod CAP1200 poskytuje připojení rychlostí 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mbit/s v pásmu 5,0 GHz. Je vybavený technologií MU-MIMO, která umožňuje komunikovat s více zařízeními současně plnou rychlostí, což dřívější standardy neumožňovaly. Nepřerušené spojení při pohybu uživatele mezi přístupovými body zajišťuje technologie Fast Roaming. Zařízení lze provozovat v režimu samostatného přístupového bodu (režim FAT) nebo jako součást rozsáhlejší bezdrátové sítě s centrálním řízením pomocí kontroléru TP-Link Auranet (režim FIT).

CAP1200 se dodává s montážní sadou pro snadné upevnění na strop či stěnu. Instalaci usnadňuje technologie napájení po Ethernetové síti (PoE) podle standardu 802.3af, kde k provozu zařízení stačí jediný kabel rozvodu místní sítě LAN. Zabezpečení zajišťuje nejen šifrování podnikové třídy WPA/WPA2-enterprise, ale také možnost vytvořit samostatné sítě pro různé skupiny uživatelů (funkce Multi-SSID) a tzv. kaptivní portál, který pro povolení přístupu od uživatele požaduje určité úkony – například zadání uživatelského jména a hesla nebo souhlas s podmínky užití služeb. Hosty lze ověřovat rovněž pomocí SMS nebo Facebooku.

Přístupový bod TP-Link CAP1200 lze v ČR zakoupit za zhruba 2 400 korun včetně DPH.

TP-Link v ČR zahájil prodej stropního přístupového bodu CAP1200

Zdroj: TP-LinkTagy: TP-Link  TP-Link  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.