QNAP bude mít NASy s procesorem AMD Ryzen
autor: Karel Voráček , publikováno 3.11.2017

Známý výrobce síťových úložišť QNAP chystá velmi výkonné NASy založené na nových procesorech AMD Ryzen. Půjde o modely TS-677, TS-877 a TS1277, které pojmou 6, 8 respektive 12 disků. Top model pro dvanáct disků je postavený na osmijádrovém Ryzenu 7-1700 na frekvenci 3,7 GHz a 64 GB operační paměti. Další dva modely NASů mají o něco slabší Ryzen 5-1600 a jen 8, respektive 16 GB.

QNAP tak bude prvním výrobcem NASů, který tyto procesory zavede. Všechny tři modely podporují pole RAID 50/06 a mají podporu SSD cache, v NASu jsou totiž dva sloty M.2 délky 110 mm (v počítačích jsou běžné kratší 80mm M.2 SSD). Kromě toho jsou uvnitř i sloty PCIe ×4 a PCIe x8 pro rychlejší síťové karty až 40 Gb/s. QNAP slibuje nekompromisní výkon.

Nový QNAP pojede na systému QTS 4.3 a NAS bude vhodný kromě běžného zálohování také třeba pro virtualizace operačních systémů (VMware, Citrix, Microsoft Hyper-V). Těch může být až 16 současně spuštěných. Cena nejvyššího dvanáctidiskového modelu v nejvyšší výbavě přijde na 3599 dolarů. Základní šestidiskový NAS přijde zhruba na polovinu této částky. V prodeji budou ještě před koncem roku.

QNAP bude mít NASy s procesorem AMD Ryzen

 

zdroj

 Tagy: QNAP  Ryzen  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.