Asus představil herní notebook se 144Hz displejem
autor: Karel Voráček , publikováno 3.11.2017

Asus představil nový herní notebook Republic of Gamers G703. Ten přichází s přetaktovaným procesorem a 17,3" displej s obnovovací frekvencí 144 Hz.

G703 není tak tenký jako nedávno představený Zephyrus, jde už spíše o DTR, zato nabídne ještě větší výkon srovnatelný se stolním počítačem. Asus měl již dříve herní notebooky s AHVA displejem a frekvencí 120 Hz. Tentokrát spolu s AU Optronics přichází s ještě rychlejším 144Hz displejem, který nabízí i G-Sync. Někteří výrobci mají své konfigurace se 120Hz panelem založené na TN, Asus ale zůstává u matrice AHVA a chlubí se odezvou do 7 ms. V prodeji budou i konfigurace s běžnou frekvencí 60 Hz a rozlišením 4K, ale pro hraní je jednoznačně lepší Full HD a vyšší frekvence.

Asus představil herní notebook se 144Hz displejem

Srdcem hardwaru je procesor Intel Core i7-7820HK přetaktovaný již z výroby na 4,3 GHz, nebo slabší Core i7-7700HQ na základních frekvencích. Grafickou kartou bude vždy GeForce GTX 1080. Další hardwarová výbava zahrnuje 32 GB operační paměti DDR4-2800 (lze až 64 GB), dva 256GB SSD formátu M.2 v poli RAID0 a datový 2,5" terabajtový disk. Konektivitu zajišťuje gigabitová síť LAN nebo Wi-Fi standardu 802.11ac.

Asus představil herní notebook se 144Hz displejem

Mezi konektory najdete čtyři USB 3.0, jeden USB-C s podporou Thunderboltu, HDMI, miniDisplayPort 1.4 a čtečku SD karet. Asus se chlubí i propracovaným audiem se čtyřmi reproduktory. Celkem můžete připojit tři další monitory. O chlazení se stará dvojice ventilátorů s technologií Anti-Dust Cooling. Některé značky řeší odstranění prachu krátkodobým otočením ventilátorem na druhou stranu, Asus  zde naopak zvýšením tlaku potřebným pro vyfouknutí ven.

Asus představil herní notebook se 144Hz displejem

Herní klávesnice mívá Asus propracované a vcelku ergonomické. Už z fotek je zřejmé, že se nesnažil nahustit všechna tlačítka k sobě. Nechybí ani podsvícení jakoukoliv barvou RGB. Cena této konfigurace činí 3499 dolarů, v přepočtu asi 77 000 KčTagy: Asus  ROG  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.