Gigabyte představil vybavenou mini-ITX desku vhodnou pro přetaktování
autor: Karel Voráček , publikováno 30.10.2017

Gigabyte představil novou základní desku formátu mini-ITX postavenou na čipsetu Z730 a s podporou osmé generace procesorů Intel Core (Coffee Lake).

Díky své velikosti se Z370N WIFI hodí do malých skříní a omezením je pouze počet rozšiřujících karet PCIe. Přes svou velikost nabízí snadné přetaktování procesoru Core i7-8700K údajně i přes 5 GHz. Pro napájení využívá design Intersil Hybrid Digital VRM. Gigabyte kvůli zajištění kompatibility pro profily XMP otestoval přes tisíc paměťových modulů a podporuje jejich frekvence až 4600 MHz.

Gigabyte představil vybavenou mini-ITX desku vhodnou pro přetaktováníGigabyte představil vybavenou mini-ITX desku vhodnou pro přetaktování

O síťovou konektivitu se stará duální gigabit LAN a dvoupásmová Wi-Fi standardu 802.11ac (maximální rychlost 867 Mb/s) v jednom čipu spolu s Bluetooth 4.2. Deska podporuje připojení a ovládání barevných LED pásků pro case modding. Mezi zadními porty najdete celkem sedm portů USB 3.1, přičemž jeden z nich je typu USB-C.

Gigabyte představil vybavenou mini-ITX desku vhodnou pro přetaktování

Jediný slot PCIe ×16 lze pomocí rozšiřující karty přeměnit („bifurcation slot“) ve dva sloty, každý již s osmi linkami. Duální slot (druhý je z druhé strany desky) pak M.2 umožňuje provozovat dvojici disků SSD typu NVMe v poli RAID, případně i jen jako paměť pro Intel Optane. Přes integrovaný grafický čip v procesoru připojíte až tři displeje s rozlišením 4K. Slouží pro to konektory DisplayPort, HDMI 1,4 a ze samostatného čipu MCDP2800 vycházející HDMI 2.0a. Dva z nich mají podporu HDR. Zvuk má na starosti čip RealTek ALC1220 a jen tři analogové výstupy. Předpokládaná cena desky má být okolo 4000 Kč.Tagy: Gigabyte  základní desky  mini-ITX  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.