Google kupuje zaměstnance mobilní divize HTC
autor: Mirek Kočí , publikováno 21.9.2017

Google se dohodl s tchajwanskou společností HTC na koupi týmu, který pracuje na vývoji chytrých telefonů Pixel, za 1,1 miliardy dolarů (24 miliard Kč). Firmy podepsaly rovněž nevýhradní licenční smlouvu o duševním vlastnictví, jejíž podmínky zveřejněny nebyly.

Uzavřená dohoda se týká pouze zaměstnanců, nikoli výrobních aktiv. Samotnou akvizici ještě musí schválit regulační úřady, zpečetěna má být počátkem příštího roku.

HTC patřilo dříve k významným výrobcům, ale posledních několik let na trhu významně ztrácí, a to zejména kvůli tvrdé konkurenci od Applu a Samsungu v oblasti prémiových telefonů. V nižších segmentech mu pak na paty šlape levná čínská konkurence. Zatímco ještě před pěti lety činil podíl HTC devět procent, dnes je na necelém procentu.

Google kupuje zaměstnance mobilní divize HTC

Právě kvůli tomu, jak si aktuálně HTC vede, někteří analytici obchod zpochybňují. Jako například Ryan Reith z IDC, který uvedl: „HTC dnes za předními výrobci hardwaru zaostává a pokud Google skutečně nechce mít pod kontrolou také hardware pro své Chromebooky a další produkty, pak to nevidím jako sázku, která se vyplatí.“

S mobilními telefony Google už jednu zkušenost má, v roce 2011 koupil amerického výrobce Motorola Mobility za 12,5 miliardy dolarů a tři roky nato ho prodal.Tagy: Google  HTC  Android  Pixel  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
22.9.2017 09:40:25   91.220.237.xxx 00
Kupuje snad diviziu a nie zamestnancov...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.