Skryté příběhy je pátrací hra pro děti i dospělé
autor: Mirek Kočí , publikováno 4.8.2017

Češi jsou národem turistů, ale na výlety jim už zdaleka nestačí jenom mapa. Chtějí něco víc, a pokud cestují i s dětmi, potřebují je nejen na výlet do přírody navnadit, ale zároveň je během cesty smysluplně zabavit. Podle společnosti Tripeduca, která provozuje výletní aplikaci Skryté příběhy, si do svého mobilu stáhne výletní trasy denně několik desítek uživatelů.

Geolokační hra Skryté příběhy je jednoduchá aplikace, kterou si uživatel zdarma stáhne do chytrého telefonu. Je určena dětem již od 6 let a chytře propojuje svět mobilních technologií s historií a pobytem v přírodě.

Aplikace zatím obsahuje 42 tras, které vedou mnoha významnými i opomíjenými místy nejen v Praze, ale v celé České republice. Přímo ze smartphonu děti poslouchají hlas konkrétní historické postavy spjaté s daným místem, vracejí se v čase do zásadních okamžiků našich dějin, seznamují se s novou lokací a pomáhají postavě řešit její problémy tím, že na trase plní různé úkoly. Aplikace je užitečná nejen jako nástroj na zpestření výletů, děti díky ní získají také znalosti z historie, které pak mohou využít ve školní výuce.

Skryté příběhy je pátrací hra pro děti i dospělé Skryté příběhy je pátrací hra pro děti i dospělé Skryté příběhy je pátrací hra pro děti i dospělé

Stahujte: Android | iOS

Na konci trasy Skrytého příběhu si děti mohou navíc udělat selfie s historickou postavou a poslat ji kamarádům či sdílet na sociálních sítích. Nejznámějšími hrdiny Skrytých příběhů jsou například kníže Václav, Jan Žižka, praotec Čech či Einstein. Každá výletní trasa Skrytých příběhů má cca pět až osm zastavení, měří od jednoho do čtyř kilometrů a vede dobře přístupným terénem, aby ji zvládla opravdu celá rodina i třeba s dětským kočárkem.

V počtu stažení si zatím nejlépe vedou výletní trasy v Praze – Údolí nářků v parku Folimanka a příběh Zoo pod vodou ve Stromovce. Těsně za hlavním městem si lidé nejvíce stahují výlety v Jičíně, Kutné Hoře a také v Brně či v Lednici.

Do konce letošního roku bude v aplikaci Skryté příběhy přibližně 100 nových tras po celé České republice a v roce 2018 přibude dalších 150 výletních misí.Tagy: aplikace  Skryté příběhy  Android  iOS  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.