Hlavní stránka Návody Úpravy: snížení hluku Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze
Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze
autor: Polívka Karel , publikováno 11.10.2004
Recenze kompletních počítačových sestav u nás běžně nenajdete, neboť naše zaměření spíše holduje stylu: "sestav si sám jak uznáš za vhodné". Nicméně pro tentokrát jsme udělali výjimku, neboť nás zaujala velice zajímavá počítačová skříň Nexus Breeze, která sází vše na jednu kartu - tichost. A jelikož jde tedy o odhlučněný typ, nebránili jsme se ani kompletnímu řešení (výběru komponent s důrazem na minimální hluk) v podání "zajímavé sestavy" A7550. {mospagebreak title=Nexus Breeze - odhlučnění na jedničku}

Začněme tedy tím nejzajímavějším - již zmíněnou skříní Nexus Breeze. Ta je svým zpracováním poněkud jiná, než ostatní. Už první pohled na ni vás přesvědčí o tom, že nejde o žádný tuctový model jen v mírně obměněné verzi. Ptáte se, čím že je skříň Nexus Breeze tak zajímavá? Ticho!

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

Nehledě na vnitřní uspořádání má skříň své specifické rysy, které nikde jinde jen tak nenajdete. Jde zejména o ztvárnění bočnic jejichž hrany ve všech směrech přesahují přes samotné "tělo" skříně. Když ale skříň položíte naležato, budete jí moci nahlédnout pod sukni a spatřit nasávací ventilátor.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

Otevírání skříně je taky trochu neobvyklé. Nejdříve je nutné sejmout (vzadu je jedním šroubkem přichycen) vrchní kryt. Poté se vám naskytne pohled na odhlučňovací materiál ve vrchní části a také (a to hlavně) na uchycení obou bočnic. Každá je zde totiž připevněna jedním šroubkem, který obklopuje plastové držátko. V první řadě je nutné povolit onen šroubek a poté stačí vzít za držátko, přičemž jeho vzpřímením (tedy pootočením o 90˚) se bočnice mírně nadzvedne a tím se uvolní. Následně stačí za držátko chytit a bočnici vysunout.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

Pro lepší představu následují dva obrázky jež znázorňují otevírání, které se jen tak nevidí.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

Po sundání levé bočnice se vám naskytne pohled do nitra celého stroje. Bez jakéhokoliv důkladnějšího zkoumání váš zrak spatří hned dva netypické prvky, jež byly doposud pod bočními štíty skryty. Konkrétně jde o velký nízkootáčkový ventilátor oranžové barvy s průměrem 12cm jež je umístěn na dně skříně a nabírá zespodu čerstvý vzduch. Díky tomuto řešení je celá skříň postavena na dvou poměrně vysokých podstavcích, aby byl zaručen dostatečný přísun vzduchu k ventilátoru. Díky dostatečnému prostoru se vzduch nemusí nikudy tlačit a navíc rozměrné bočnice (jež přesahují) plní funkci zvukové bariéry i v tomto případě, jelikož jsou až k zemi. Druhým prvkem je svislá výztuž podepírající zdroj - standardně bývá totiž ve vodorovné poloze hned pod zdrojem.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

Po otevření zjistíte, že obě bočnice jsou dost robustní a obě jsou na vnitřní straně pokryty odhlučňovacím materiálem. Jen na levé bočnici je samozřejmě vynechán prostor pro onu vertikální výztuž podepírající zdroj. Zatím se k účinnosti celého řešení z hlediska vydávaného hluku nebudu vyjadřovat a nechám si zhodnocení na samotný závěr.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

{mospagebreak title=Vnitřní uspořádání}

Postupně se dostáváme do útrob tohoto jedince a jelikož krovky byly již odstraněny, můžeme se na vnitřní uspořádání vrhnout v plném nasazení. Nejprve se podívejme na obrázek z webu výrobce jež znázorňuje cirkulaci vzduchu uvnitř skříně.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

Myšlenka je tedy jasná - studený vzduch se bere ode dna a prochází skrze skříň směrem nahoru kudy se zdrojem dostává ven. Vcelku logické řešení - navíc kvůli tomu hned "Patent pending" :-)

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

Ze samotného principu je tedy zřejmé, že chlazení je řešeno pomocí dvou klíčových aspektů. Tím prvním je rozměrný ventilátor na dně skříně, který má 12cm v průměru. Aby nekazil kouzlo ticha, tak jeho lopatky rotují opravdu nízkou rychlostí. Z vrchu je samozřejmě kryt kovovou mřížkou, aby se mezi lopatky náhodou něco nepřipletlo.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

A zespodu je zase opatřen protiprachovým filtrem, jelikož nasávaný vzduch je přece jen od země (skříň je dost těžká a rozměrná, takže pochybuji, že by si ji někdo dával třeba na stůl).

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

Druhým klíčovým aspektem není nic jiného, než samotný zdroj - místo kudy teplý vzduch opouští prostory skříně. Zde se ale na chvíli pozastavíme, jelikož nemá na svědomí samozřejmě jen odvádění teplého vzduchu, ale i energetickou stránku věci, která nesmí být v žádném případě podceňována. V tomto případě se však o žádný "papírový" zdroj nejedná (některé nekvalitní levné zdroje váží doslova jen zlomek toho, co jejich kvalitnější kolegové - to je samo o sobě jeden z prvotních ukazatelů poukazujících na kvalitu zdroje - zpravidla se vyplatí nápadně lehkým zdrojům vyhnout obloukem).

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

Parametry zdroje

+3.3 V

+5 V +12 V
28 A 30 A 16 A
 
+5 Vsb -5 V -12 V
2 A 0.3 A 0.8 A
 

V sestavě se nachází 350W (což není v tomto případě nějak nadsazené jako u některých neznačkových "konkurentů") zdroj Nexus NX-3500, který je zespodu vybaven nízkootáčkovým ventilátorem o průměru 12cm. Tento ventilátor slouží jednak k chlazení vnitřní elektroniky zdroje, ale také k odvádění teplého vzduchu ze skříně ven. Zadní stěna je celá tvořena otvory ve tvaru 6-ti úhelníku (což je mírně efektivnější než v případě kulatých otvorů) s velmi malými rozestupy. Unikajícímu vzduchu tedy nic nestojí v cestě za svobodou. Výrobce uvádí hlučnost 19.2 dB.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

Ventilátor ve spodní části zdroje nasává vzduch přímo z prostoru kolem chladiče procesoru jak je vidět na následujícím obrázku. Do této sestavy byl vybrán chladič Nexus AXP-3200 jež je typický velice tichým chodem, poměrně solidní účinností (hlavně vzhledem k tomu, jak málo o sobě dává vědět) přičemž je i celkem nenáročný na prostor. Jeho volba je tedy zcela na místě.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

Již dříve zmíněná vertikální výztuž podpírající zdroj má však ale i další využití. Jsou na ní totiž přichyceni čtyři "jezdci", které lze jejich libovolným vysunutím využít k upevnění dlouhých rozšiřujících PCI karet. Jak je také z obrázku patrné, odhlučňovací materiál je všude kde to jen jde.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

Proti uspořádání v prostoru kolem základní desky nic nemám. Pakliže se ale přesuneme do oblasti jež je útočištěm 3.5" a 5.25" mechanik,  musím konstatovat, že zde se to již bez připomínek neobejde. Zaměříme-li se konkrétně na tuto sestavu, tak do ní už nedáme další pevný disk - jedině namontovat do "redukce" z 5.25" na 3.5" a následně jej umístit do jedné z volných 5.25" šachet. Pokud nebereme v potaz využitou čtečku karet, tak bychom ještě více umocnili nedostatek číslo 2. Tím je nedostatečně zajištěné chlazení pevného disku.

Sice je skříň navržena hlavně za účelem tichého chodu, nicméně v dnešní době některých opravdu hřejících pevných disků je nutné na jejich chlazení pamatovat. Přestože se nějaký ten "vánek" od spodního ventilátoru kolem disku mihne, tak rozhodně ne v takové míře v jaké by se od skříně takovéhoto kalibru dalo čekat. Sice jak je z obrázku patrné, pod již instalovaným pevným diskem se nachází nějaký ten prostor pro instalaci náležitého chladiče pevného disku (typu ventilátor na břiše/elektronice disku), ale od skříně této kategorie bych opravdu čekal o něco více důmyslnější řešení než jen toto.

Kdyby byla klec na 3.5" mechaniky o jednu pozici obsáhlejší a v přední části by byl před diskem nízkootáčkový ventilátor (s náležitě zpracovanými otvory v čelní masce) bylo by to hned o něčem jiném a skříň by si zcela jistě odnesla i nějaké to ocenění. Jistě by to šlo udělat nějak rozumně aby nebyla narušena tichost celé sestavy.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

U klece na 3.5" mechaniky se na vnitřní straně čelní stěny nalézá PC Speaker.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

{mospagebreak title="Zajímavá sestava" se představuje}

Než přikročíme k samotným komponentám, tak pro objasnění nejdříve pár slov od dodavatele (kterým je firma Abacus) o počítačích nesoucí označení "Zajímavá sestava".

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus BreezePočítače nesoucí značku "Zajímavá sestava" se brzy staly na českém trhu uznávaným elementem. Když si kupujete počítač počítač s touto značkou, jedná se o kvalitní hotový počítač za příznivou cenu. Sestavy si můžete vybrat již předdefinované, případně si můžete výkon počítače na webovém konfigurátoru na stránkách www.zajimavasestava.cz rozšířit. Můžete si nechat zaslat hotový počítač přepravní službou, ale také si pro něj můžete přijít osobně do prodejny kteréhokoliv autorizovaného partnera v místě vašeho bydliště, případně si jej ještě před zakoupením prohlédnout. Při výběru vašeho nového počítače máte právě na stránkách www.zajimavasestava.cz neomezené možnosti, a to nejen při koupi počítače jako celku, ale i při nákupu komponent či příslušenství za vynikající ceny.

Z čeho se A7550 skládá?

Stručný přehled komponent nacházejících se uvnitř sestavy:

Procesor:  Athlon XP 3200+
Základní deska:  Abit AN7
Operační paměť:  2*512 MB DDR400 Kingston CL 2.5
Grafická karta:  GeCube ATi Radeon 9600SE (AGP 8x, 128MB, 64bit)
Pevný disk:  Seagare Barracuda 7200.7+
Optická mechanika:  BTC 1008IM
Chladič procesoru:  Nexus AXP-3200
Skříň:  Nexus Breeze
Zdroj:  Nexus NX-3500
Floppy mechanika NEC + čtečka paměťových karet 7in1

Kvalita celého počítače stojí a zároveň padá na zvolené základní desce. To už naštěstí ví bezpochyby velká většina z nás stejně jako konstruktéři sestavy A7550. Základní desku zde tedy nezastupuje nikdo jiný než samotný model od Abitu v podání AN7 s čipovou sadou nForce2 a čipem uGuru (o kterém jsme vám přinesli info v článku Abit AN7: Abit uGuru v akci).

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

O grafiku se stará grafická karta Radeon 9600SE, jež byla zvolena kvůli eliminaci hluku - má na sobě totiž pasivní chladič namísto ventilátoru. Nicméně tento "luxus" (kterým ticho bezpochyby je) s sebou přináší nepříjemné omezení pokud jde o výkon grafické karty. Verze 9600SE má totiž zúženou sběrnici na 64bit, což má radikální dopad na snížení výkonu.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

No a chlazení procesoru má na starosti již zmíněný chladič Nexus AXP-3200. Interní komponenty jsme si představili a nyní se přesuneme do čelní oblasti. Nejvyšší 5.25" pozici okupuje optická mechanika BTC DRW 1008IM, jež zvládá zápis rychlostmi 8x na DVD +R a 4x na DVD -R. Přepis umožňuje rychlostmi 4x na DVD +RW a 2x na DVD -RW. Pokud jde o klasická CD, tak ta umí vypalovat rychlostí 40x a přepisovat rychlostí 24x. Čtení CD umí rychlostí 40x a čtení DVD rychlostí 12x. Buffer má o velikosti 2MB a mechanika je samozřejmě vyvedena v černé barvě.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

Uprostřed čelní stěny se nachází samozřejmě stále čím dál tím více nepotřebná disketová mechanika taktéž černé barvy. Nad ní se však nachází něco mnohem zajímavějšího. Jde o čtečku paměťových karet 7in1 taktéž v černém provedení, která dokáže přečíst následující formáty: CF I, CF II, MD, SD, MMC, SM, MS.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

A úplně dole se sice nenachází žádná přídavná komponenta, nicméně je tu jistá spojitost s jednou již jmenovanou. Naleznete zde totiž pod plastovou krytkou (kterou je nutné nejdříve zasunout) přední prodloužené výstupy zastoupené jedním konektorem USB 2.0, jedním IEEE1394 (Firewire) a konektory pro sluchátka a mikrofon. Spojku mezi konektory zde a mezi těmi na desce tvoří přiložené stíněné kabely, takže bez obav. Nad touto prodlouženou rukou se nachází tlačítka Power a Reset, mezi nimiž je dvojice LEDek signalizující zapnutí počítače a aktivitu pevného disku.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

{mospagebreak title=Teplota, výkon, závěr}

O účinnosti celého řešení nepadla ještě jediná zmínka, ale přesto vás určitě napadají otázky mířené na teplotu uvnitř takto odhlučněné skříně - nejspíše si myslíte, že to bude také více absorbovat mimo hluku i teplo (oproti běžné konstrukci). Proto jsem "nahodil" uGuru Abit-EQ a provedl jsem menší měření.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze
Athlon 3200+ v zavřené skříni při zatížení pomocí Prime95

Nejprve jsem nechal skříň zcela zavřenou a spustil zátěžový program Prime95. Po 10 minutách jsem zaznamenal hodnotu, kterou ukazovalo menu Abit-EQ. Totéž jsem provedl ještě bez zátěže v klidovém stavu a posléze jsem skříň odkrytoval a provedl opět zátěžové a klidové měření. Výsledky jsem pro přehlednost shrnul do tabulky.

Zavřená skříň Otevřená skříň
CPU při zátěži CPU v klidu CPU při zátěži CPU v klidu
56 ˚C 47 ˚C 52 ˚C 43 ˚C
 

Jak je tedy vidět, tak zabednění (v tomto případě to je velice příznačné označení) komponent uvnitř skříně Nexus Breeze se na výsledné teplotě procesoru podílí víceméně stejným způsobem jako by to bylo v případě kterékoliv jiné běžné skříně (samozřejmě +/- jelikož zde můžeme mít typy s windtunnely stejně jako skříně bez jakéhokoliv přídavného ventilátoru). Při prvním pohledu na způsob odhlučnění v tomto případě jste ale s největší pravděpodobností mysleli, že rozdíl teplot bude o něco vyšší. Neříkám, že rozdíl teplot 4 stupně jen zavřením skříně je zanedbatelný, ale výsledné ticho vám bude dozajista ospravedlněním.

Výkon sestavy A7550

Představili jsme si skříň a jednotlivé komponenty. Nezbývá tedy nic jiného, než samotný výkon celé sestavy. Za tímto účelem jsem projel pár testů... víceméně ale jen pro ilustraci, jelikož je nebudu s ničím srovnávat, jelikož jak již bylo v samotném úvodu řečeno, my běžně kompletní sestavy netestujeme. Tohle je vlastně v podstatě necílená premiéra v tomto směru. Veškeré testy probíhaly pod operačním systémem Windows XP Professional SP1 a ovladače grafické karty byly nejnovější Catalyst 4.9. Veškeré optimalizace obrazu byly samozřejmě potlačeny a systém běžel na standardních hodnotách - žádné přetaktování.

Výsledky testů
3DMark05 3DMark05 - CPU 3DMark03 3DMark03 - CPU
770 3245 1598 683
 
3DMark01 v330 Aquamark 3 Aquamark 3 - GFX Aquamark 3 - CPU
5823 14931 1662 7263
 
PCMark02 - CPU PCMark02 - Mem PCMark02 - HDD CPUMark99
6810 5433 1303 210
 
Sandra04-Memory AIDA 3.93 - read AIDA 3.93 - write SuperPI - 2M
2781/2612 MB/s 2705 MB/s 1113 MB/s 106 s
 
SM2 Membench SM2 CipherBench HDTach3 avg read HDTach3 - access
2644.9 MB/s 115.48 MB/s 46.8 MB/s 12.6 ms
 

 

Výsledky testů - SPECViewperf 8.0
3dsmax-03 catia-01 light-07 maya-01
8 FPS 9.9 FPS 10.6 FPS 9.3 FPS
 
proe-03 sw-01 ugs-04  
12.8 FPS 8 FPS 8.9 FPS  
 

Nechytejte se hned za hlavu při pohledu na výsledku testů. Mějte na paměti, že použitá grafická karta je Radeon 9600SE - tedy osekaná verze se zúženou sběrnicí na 64bit, což je výrazný limitující faktor. Na oltář ve jménu ticha je nutné položit oběť v podobě nižšího výkonu. Tak to prostě bylo, je a bude. Přesto ne každý hraje počítačové hry a ne každý tedy potřebuje výkonnou grafickou kartu. Tato sestava je vybavena solidním procesorem Athlon XP 3200+, jež si poradí s nejednou aplikací. K tomu lze připočíst 1GB operační paměti DDR400 a máte velice solidní výpočetní výkon.

Závěr a zhodnocení

Na závěr jsem si nechal komentář ohledně účinnosti celého řešení. A to z jediného důvodu - pokud jde a otázku odhlučnění počítače, tak zde není co řešit. Sestava A7550 je nejtišším osobním počítačem, který jsem měl tu čest slyšet. Samozřejmě když vypnete veškeré zdroje hluku v místnosti a zaposloucháte se blízko ní, tak něco slyšet je (konkrétně zdroj, jelikož ten jako jediný samozřejmě odhlučněn není) a to navíc ve velice tlumeném podání, které není vůbec nepříjemné (kdyby se jednalo o mírný pískot, tak by to bylo úplně o něčem jiném - v tomto případě to je jen takové "broumání" nízkootáčkového ventilátoru ve zdroji). Jen pro upřesnění uvedu, že neberu teď v potaz počítače chlazené vodníky - těmi lze také samozřejmě docílit velice tichého chodu, ale momentálně je řeč o chlazení vzduchem (jelikož jsou i tací, kteří do "vodníka" nepůjdou ani za nic).

Ale jak jsem již řekl... míra produkovaného a slyšitelného hluku je na tak nízké úrovni, že pokud sedíte metr opodál a věnujete se... čemukoliv, tak to ani nebudete vnímat, pokud se na to nebudete vyloženě soustředit. V tomto směru tedy skříň Nexus Breeze získává značné plus. Bohužel její vadou na kráse je nevyřešené chlazení pevného disku, málo 3.5" pozic a také lesklá, černá povrchová úprava na kterou bych se pomalu bál něco položit, aby to na ni nebylo hned natrvalo vidět, přičemž svůj vlastní case běžně používám jako odkládací prostor - to by Breeze zřejmě bohužel nesnesl.

Záleží tedy na tom, do jakých podmínek byste chtěli Nexus Breeze nasadit. Pokud máte například počítač s RAID polem o čtyřech discích (třeba jako domácí velký sklad filmů pro volné chvíle) tak na Breeze můžete zapomenout a poohlédněte se po něčem jiném. Pokud byste ale chtěli třeba manželce udělat radost, tak z jejího chrchlajícího počítače byste mohl (pokud ovšem není na procesoru "postřelený vrtulník") rázem udělat "tichošlápka" (samozřejmě nevztahuje se to jen na manželky - i vy si můžete dopřát pohodu tichého chodu na sledování oblíbených westernů :-)).

Z toho vyplývá, že Breeze se nehodí ani na nějaké overclockerské orgie. Zkrátka a dobře své využití najde tam, kde se uplatní jeho nerušivý design a velmi tichý chod. Je vhodný i pro ty nejvýkonnější sestavy... nicméně poté by bylo zcela na místě nějakým způsobem vyřešit otázku chlazení pevných disků.

Závěrečné hodnocení skříně Nexus Breeze

Klady Zápory
Opravdu odhlučněná Vysoká cena
Kvalitní konstrukce Chlazení disků
Řešení proudění vzduchu Málo 3.5" pozic
Stíněné kabely k čelním konektorům Lesklá povrchová úprava
   

Cena sestavy A7550 - 28770 bez DPH
Cena skříně Nexus Breeze s 350W zdrojem - 4500 bez DPH

Odděleně od skříně je nutné zhodnotit také celou sestavu. Ta byla navrhnuta za jedním účelem, který spočíval v naplnění toho, co započal Breeze. Minimální hluk. Proto byl obětován grafický výkon. Nicméně třeba na stříhání videa toto omezení mít vliv nebude. Je zkrátka stejně jako u všeho ostatního si potřeba ujasnit, co od počítače konkrétně požadujete. Na první pohled vám může Radeon 9600SE může připadat jako výsměch, ale když si vše patřičně přehodnotíte, tak můžete dojít třeba i k takovému závěru, že "Zajímavá sestava A7550" je sestava právě pro vás...

 

Počítačovou sestavu A7550 zapůjčila společnost Abacus, které tímto děkujeme.

Konečně ticho - PC A7550 ve skříni Nexus Breeze

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
11.10.2004 06:24:47   0.0.0.xxx 5249
dost v pohode skrina...akurat ten reprak by som odtial okamzite dal prec v tom zaujimavom ulozeni))
11.10.2004 06:56:12   0.0.0.xxx 5453
Zdá se mi trochu zvláštní, že sestava má v testu 3DMark03-CPU 5x větší skóre než v 3DMark05 - CPU.
11.10.2004 07:20:22   0.0.0.xxx 6158
Nemůžu si pomoct, ale když to má být tichá sestava s nízkým výkonem (s R9600SE je s nízkým výkonem), proč tam nedají nižší CPU,které nepotřebuje tolik chladit? Nebo spíš naopak,do téhle "skoro našláplé" mašiny by měla přijí lepší VGA s tichým coolerem, takové přeci existují.
Ten výkon je jinak k ničemu, na kancl nebo filmy je to škoda
11.10.2004 07:21:36   0.0.0.xxx 5252
Vsechno je oblozeno molitanem, akorat zapomneli na ten spodni vetrak, kterym unika dost hluku ... myslim ze ten "protiprachovy filtr" to nepobere ...

Je to podobne jako u tichych PC mironet - oblozej vse ale pridaj 2 vetraky, kteryma unika teplo - proste bublina
11.10.2004 07:23:03   0.0.0.xxx 5551
sorry oprava: neunika 'teplo' ale 'hluk' ...
11.10.2004 07:23:13   0.0.0.xxx 6257
No nevím, nabušená sestava a s 64bit grafikou za tu cenu je nesmysl a výmluvy, že je to proto, aby nebyla sestava hlučná je taky nesmysl. Stačí jen vybrat kvalitní značku a hluk grafiky se nekoná a konečně skříň je přece odhlučněná, ne?

P.S.: nexus nebrat, Chieftec rulezz www.chieftec.nl
11.10.2004 07:43:17   0.0.0.xxx 5856
Pokud někdo chce tiché PC, tak jistě sáhne po Zalman CU-7000. Jediný problém ovšem je, že se nevejde do většiny šříní - například do tohohle Nexuse by se nevešel. A ta cena ty skrine? Trosku prehnana.. Tiché PC: CU-7000 - cca 1400, Case - do 2.000,-, VGA HIS s ICEQII (nebo SilencerII) + 1.000,-)
11.10.2004 08:03:50   0.0.0.xxx 5554
Ten spodní ventilátor opravdu problémem není (bočnice jsou až k zemi, takže tvoří bariéru). Slyšet je pouze zdroj.
11.10.2004 08:38:50   0.0.0.xxx 5654
malo byť jednoznačne XP-M 2400+ s 35W!
Ide v poho na 2200MHz a otáčky na coolery sú 1000/min...
Tá grafika je na bežné použitie v pohode, ale krásne by sa tam hodila pasívne chladené geforca 6800 Ultra - cena by však stúpla o nejakých 30 litrov . Ale sú aj iné grafické riešenia s hlučnosťou do 19dB
11.10.2004 08:47:48   0.0.0.xxx 5556
možno sa opakujem, ale keď tichý stroj, tak jedine s XP-M 2600+... pri@2GHz@400MHz - 46°C v kľude 51°C záťaž, chladenie I.C.E. heatpipe 1800ot./min. pri@600MHz@200MHz - 43°C v kľude 48°C záťaž, chladenie 0ot./min.
ináč toto je vcelku dobrý článok, akurát mi tam pár vecí nesedí: http://www20.tomshardware.com/cpu/20041001/index.html
11.10.2004 09:02:06   0.0.0.xxx 5555
souhlasím z názorem, když už udělali docela našláplou mašinu s nejvýkonějším socket A procesorem, tak tam mohli dát nějakou R9800Pro se Silencerem
11.10.2004 09:17:08   0.0.0.xxx 5956
To jo silencer by take sel, ale kdyz uz trvaji na pasivnim chlazenim tak proc nedali budto 9600ku nebo 9600XT Fireblade nebo neco takoveho. Byl by to priplatek tak 3000 a to uz mate skoro jedno zda to PC stoji 27 nebo 30 bez dane kdyz bude mit 3x vetsi graficky vykon...
A navic ta deska ma vetrak na chipsetu, to je trochu moc... Mohli tam dat Zalmana, nebo neco. Oni daji na grafiku pasiv kuli hlucnosti a na chipsetu nechaji vetrak
11.10.2004 09:45:38   0.0.0.xxx 5756
Nechcem rypat,ale mam Sapphire Radeon 9600 128bit a ma tiez len pasivny chladic a moc sa nehreje a cena je skoro taka ista ako v pripade SE.Setrili tam.kde netrebalo...
11.10.2004 10:30:30   0.0.0.xxx 5351
Jaka byla pri testech teplota disku pri zatezi (zacyklene kopirovani) - nedovedel jsem se. Pritom jsou na webu na to sledovaci programky napr. Speedfan ktery si to cucne ze Smartu. Proc nebyl otestovan procesor s velkym prikonem napr. Prescott 3.2 ktery by tam vevnitr poradne zatopil a prinutil zdroj k maximalnim otackam = vzdy kraval pokud neni pasivni nebo rucne "upraveny". O grafice ani nemluvim. Kdyz uz tak Alespon X800Pro nebo Gf6800_zaklad aby pekne zatopily pri zatezi + dale zatizily zdroj. Jojo to by se pak spousta sestav musela hooodne snazit aby ziskala logo silent.
11.10.2004 10:40:21   0.0.0.xxx 5554
Ja neviem, preco ste sa neskusili zastavit pri tom max. hlucnom ventilatore na tej doske?!??! (mam podobnu a neda sa to pocuvat!, pri redukcii 3000ot. v pohode)...
Proste v tomto pripade je pouzita grafika NEVHODNA!! nie zla volba!, ak to oblozenie stisi ten turbo otackovy cooler na chipsete tak urcite stisi aj inak 3x menej hlucny cooler na 9600pro!!!tot vsjo!
11.10.2004 11:41:10   0.0.0.xxx 5855
To mi taky není jasné.XP3200+ stojí kolem 6k a Athlon 64 taky.Grafika 64bit je na nic.Hlavně,že ten větrák od chipsetu a CPU nevydává žádný hluk:-).Je to holt sestava pro lamy bez možného rozšíření:-(.Přivítal bych spíše rozměry skříně a jestli se tam bez problémů vměstná i maximum komponent.Navíc je to značně nadhodnoceno.
11.10.2004 11:54:44   0.0.0.xxx 5556
a to nie obycajny ale 5500 otacok!!!!
11.10.2004 12:07:30   0.0.0.xxx 5555
tak zacnem od zacatku:
1. ta uzasna vzpera pod zdrojem... delalo se to ve starych EC aby to tak trosku vystuzilo vyklajici se bednu, chytlo grafiky a podeprelo zdroj. V echvili kdy osadim 4 a vice PCI kartama (jakoze jo!) tak to tak straslive zavazi, ze case s timhle vymyslem bych k sobe domu nikdy nepustil
2. design ujde... ALE!
ve skrini je pretlak a mel by tam byt spis vetsi podtlak... veskery teplo jde ven pouze pres ZDROJ... chudacek malej...
3. ZDROJ... v mym Aopenu H700B byl 350W/12cm co ma na +12V 18 amperu... tenhle nevypada nic moc...
4- zadne pridavne vetraky vzadu..
5. to protihlukove oblozeni nahore - ROFL... ani to neni po cely delce...
6. ty vykonnostni testy ste vazne nemuseli delat... testovat v grafice R9600SE je fakt sranda. mate bod za trpelivost. s pasivem se da sehnat i R9600 od Sapphiru za cca 3100 Kč. Jo a to propojeni misto z PCB kabelem fakt zajistuje super obraz...
7. SLYSET je pouze zdroj... a k cemu to je? Ja mam 2*8cm arcticy (potrebuji vymenit) + 12 v tom zdroji a slysim taky jenom zdroj. na to jak je to vsechno obaleny uz by nemuselo byt slyset skoro nic.
8. za 4550 bez dane uz mam 2 AOpeny H700B i se zdrojema... coz sou podle me 10x lepsi bedny jak tohle... ta troska molitanu prece neni tak draha.
11.10.2004 12:52:49   0.0.0.xxx 5452
Sorry ale tohlem musel sestavovat clovek kterej ma schizu (deska s vetrackem na chipsetu) a jeste se vubec nevyzna v pocitacich (64b grafika).
11.10.2004 13:19:16   0.0.0.xxx 5556
To je ale totálne debilný case, to že nemá chladenie HDD ho totálne deklasuje.
11.10.2004 13:54:17   0.0.0.xxx 5554
tichost nespočívá ve vystlání molitanem ale v tichých komponentech, to hlavně.

Vzhledem k tomu že v současných počítačích (co se týče těch výkonnějších) se vzduchovému proudu nevyhneme, tak se musí udělat aspoň systém tunelů, aby jednou ohřátý vzduch necirkuloval dále, ale byl hnán rovnou ven, v ideálním systému by pak na vše stačil jeden větrák (tak jak mám doma)

problém žravých komponentů je dvojí - nejen že samy více topí, ale také o to více zatěžují zdroj, takže škodí vlastně dvojnásob...

to ICE: lepší je přetlak, větší hustota vzuchu má lepší tepelnou kapacitu a tím i větší schopnost chladit.
11.10.2004 14:05:12   0.0.0.xxx 5759
Odhlučnění je na CENZURA nesnáším počítače který nejsou slišet!!!!! schválně sem si udělal místo jedné bočnice stěnu z 80mm větráčků aby ten kompl byl pěkně slišet(a navíc to skvěle chladí). Ale když pustím hudbu tak ho stejně nesliším:-(. Silenty sou na CENZURA
2.8.2005 01:00:15   213.160.160.xxx 5856
Kamarat naco si Ty toto cital???? niektori ludia sa strasne nudia nie??
11.10.2004 14:22:01   0.0.0.xxx 5856
Tohle je cenove o nicem. Jak znam cenove relace firmy NEXUS, tak ta samotna bedna i s jejich zdrojem prijde minimalne na cca 5-7 tis. Ty prachy za to da malokdo.
11.10.2004 14:52:41   0.0.0.xxx 5653
Mám již 2 roky skříň Nexus, a ač jsem stavěl i AOpen a CHieftec, tak mne zaujala víc. To, žře u nás Nexus nikdo nezná vůbec nic neznamená. Je to věc distributora.
Není Pravda, že nelze chladit a odhlučnit disky, respektive Nexus prodává kazety na disk, které jsou v ČR špatně dostupné.
Sám jsem si koupil 400W Nexus Silent, který je výrazně tišší než třeba silent Forttron, o dost těžší a dle výrobce dává na všech větvích více. V mém kompu má výhodu, že při cca asi 200W spotřebě (ani ne) má hlučnost dle výroce deklarovaných asi 17dB. Tižší jsou jen fanless zdroje.
Vnitřek bedny nehodnotím a víc než pomalá grafika mi tam vadí 32bit Athlon a desky Abit.
Tu skříň bych si ale nekoupil, protože mám dva bílé Plextory a tam by byly jako pěst na oko. Radši mám tunel zezadu kompu na proc., který jede stejně většinou jen 800MHz při 1,3V a netopí.
11.10.2004 15:38:13   0.0.0.xxx 5552
Hnusna skrin, polepena milionem nalepek, debilne vyresena sestava. Hnusne udelane odhlucneni. Co vic na to rict? Tohle bych si nikdy nekoupil.
11.10.2004 16:03:10   0.0.0.xxx 5754
naprosto nevyvazena sestava, XP3200+ a 1GB pameti je super, ale korunu tomu dava grafika, vetsi shit sehnat nejde, a vubec nejlepsi gol je abitka ;), tohle bych si opravdu nekoupil :/ , urcite by bylo lepsi udelat recenzi samotne skrine
11.10.2004 16:15:47   0.0.0.xxx 5757
Nemůžu si pomoct, ale tohle je absolutně nevhodný výběr komponent - docela silný procesor X absolutně nedostatečná grafika, kvalitní tichý zdroj X zbytečně hlučná základní deska (chladič chipsetu)... to nemohl dát dohromady nikdo, kdo se v tom vyzná... zbytečně moc vytlumený case na zbytečně hlučné komponenty... vyhozené prachy... Při vhodnějším výběru komponent se dá sestavit výkonnější a tižší počítadlo a zřejmě i levnější...
11.10.2004 17:32:27   0.0.0.xxx 5655
Teda podle meho nazoru nechapu, kdo by si to mohl koupit.

Pokud mi nejde o grafiku a chci mit ticho, tak za tyhle prachy uz poridim notebook, a jeste si ho muzu brat sebou na cesty.

Pokud nemam tolik prachu a chci pc do kanclu, poridim si tichou slim masinu (digimatrix atd) a jeste to mam s muzikou.

No a pokud chci mit nadupanou tichou masinu, tak to stejne bez vodniho chlazeni nejde...

Ostatne za tyhle prachy by uz mohli nabizet case se zabudovanym vodnim chlazenim (i na zdroj) a to by pak bylo ticho...
11.10.2004 19:47:24   0.0.0.xxx 5554
Hlučnosť 17dB? To by ma teda zaujímalo ako si to zistil??? Celkom slušné merače hluku (cca 5000,-Sk) nie sú schopné zmerať menej ako 30dB a priemerné ľudské ucho nezachytí zvuky menšej intenzity ako 23-24dB :-O A ešte jedna vec /...a víc než pomalá grafika mi tam vadí 32bit Athlon a desky Abit.../ - to chceš povedať, že by si použil FX-53 + R9600SE )) jj ináč súhlasím z názormi, že PC vo firmách a počítačových predajniach skladajú úplný DEMENTI (!), ktorý sú schopný skombinovať P3,6 + Intel Extreme 2 + 256MB RAM (( Raz som čítal recenziu (asi Vás to ale nebude zaujímať , kde P75MHz + Voodoo1 bolo 3krát rýchlejšie v načítavaní programov (v hrách ešte viac!) ako P200MHz s 1MB S3 Trio... :*)
11.10.2004 20:47:32   0.0.0.xxx 5757
Jak muze nekdo dat k tak rychlemu CPU tak pomalou grafiku. Zvlast v dobe, kdy se daji za par korun koupit AC VGA Silencery. Na 99% zacne za par dnu/tydnu hucet ten shitoidni vetracek na cipsetu a dokonale prerve vse. Dalsi vec: pokud jde slyset zdroj, tak to neni tichy PC. Tiche PC si predstavuju tak, ze jsou slyset jen disky (i ta Barca jde prece jen slyset - v noci, kdyz je vsude klid a mir ;-) je slyset takove mirne sumeni disku).
IMHO se mi to cele zda za ty penize silene drahe
11.10.2004 21:20:06   0.0.0.xxx 5655
Opravdu je to moc drahé, to už bych radši koupil vodníka a je ticho jako v hrobě. Ale protože jsem nechtěl tolik investovat a ještě jsem se chtěl trochu pobavit, tak jsem to vyřešil po svém :-) http://ziza.wz.cz">http://ziza.wz.cz
11.10.2004 22:46:39   0.0.0.xxx 5655
Tak nevím. I když má dle Vás mít hustější vzduch přetlat, pak se "nemůže" dostat ze skříně. Teplo nemůže unikat a systém se musí postupně zahřívat (teplo se hromadí ve vzduchu a zahřívá celý case) k nějaké mezní hodnotě. Naopak při podtlaku je teplo nedostatečně předáváno (jak tvrdíte) a tak se systém také zahřívá k mezní hodnotě (v tomto případě je teplo kumulováno v jednotlivých chladičích). Spočítal někdo skutečný teplotní rozdíl nebo jde "jen" o desetiny stupňů ? Z toho vyplývá, že by comp chlazený vzduchem měl mít vyvážený přístup i odvod vzduchu a pro dobré chlazení správně zajištěné vnitřní proudění (ad absurdum pro každý chladič svůj vlastní proud, který nebude přenášet teplo dál).
Toto je pouze náhled (slovíčkaření bez číselných ani jiných podkladů) na problém a podnět k vážnému zamyšlení se nad problematikou.
11.10.2004 23:10:57   0.0.0.xxx 5756
hnusna bedna, malo mista, to odhlucneni co tam je stoji za prd, nechapu proc tam nedali na chipset pasiv misto toho vetrone co prerve vsechny ty vertaky co tam sou ...
11.10.2004 23:23:53   0.0.0.xxx 5653
ja mam 9550 128bit a tiez len pasiv. SE je vysmech. tiez karty by mali zakazat. nestacil som sa divit ked som v cenniku videl ati 9200 64bit so 256MB ram )
11.10.2004 23:28:06   0.0.0.xxx 5554
ja som mal komp hlucny az priliz. odvtedy pocujem horsie na lave ucho. chystam sa na totalne odhlucnenie (grafika pasiv, chipset pasiv, disk barakuda, cpu heatpipe, zdroj s regulaciou otacok, odhlucnena skrina pod stolom). neznasam ked je pocitac pocut.
11.10.2004 23:58:52   0.0.0.xxx 5854
nema vubec nic proti vodnimu chlazeni - muze byt ucinne a tiche, ale citace josky "No a pokud chci mit nadupanou tichou masinu, tak to stejne bez vodniho chlazeni nejde... " i vzduchove chlazeni muze byt take ucinne a tiche - ja vlastim XP 2500+@3200 chlazene Zalmanem 7000CU B verze na 1400 RPM na desce asus s pasivem na chipsetu, VGA Radeon 9700Pro s vga silencerem 3 v silent modu stale, Fortron s 19dB 12cm fanem a v case 2*8cm fan na 5V v case jeste 2* 512MB 400MHz Kingmax, 2*HDD 7200RPM a dve palirny - na procalu sem mel v letnim parnu pri celodennim pocitani seti 47 stupinku
12.10.2004 06:45:23   0.0.0.xxx 5656
uchladit treba bartona na 2400mhz jen tak vzduchem a tise... jestli to dokazes si buuhhhh bez vodara.. vodnik ma sve kouzlo problem je ze to je docela drahy spas >:
12.10.2004 08:06:13   0.0.0.xxx 5554
Ta bedna sa mi este celkom pacila, kym som si neprecital jej cenu na konci recenzie, hahaha, dobry vtip.
Dalsia pecka je ten 9600SE, to je vrchol geniality, v casoch ked je tu D3, HL2 klope na dvere ))

Ked uz nemate na PC Tuningu o com pisat, spravte radsej nejaku poriadnu recenziu napr. na USB2 pamatove kluce alebo na nove grafiky (GF6600, x700), ved uz sa predavaju na zapade.

MAm pocit ze kvalita clankov na PCT klesa, alebo skor tem na clanky
12.10.2004 08:59:50   0.0.0.xxx 5652
jj veď preto hľadajú redaktorov
12.10.2004 11:26:07   0.0.0.xxx 5658
,http://www.bostar.cz/case.htm
12.10.2004 12:13:17   0.0.0.xxx 5653
vzduch si cestu dovnitr najde.. teda pokud ma kisna spon trosku perforovany bocnice...
12.10.2004 12:13:50   0.0.0.xxx 5655
Kdyz nekdo chce opravdu tiche PC, sahne spis po Zalmanu 6500 ... pri trose premysleni s nim udelas tissi chlazeni nez s 7000 - jen je uz trochu spatne k dostani...
12.10.2004 12:55:53   0.0.0.xxx 5855
trosku malej za 3500... ke to ma mit vubec zdroj?
12.10.2004 13:20:30   0.0.0.xxx 5552
no teda, to je prvýkrát, čo vidím zdroj vpredu :-O to sa tie disky musia dobre hriať nad ním )) keby to nemalo nálepku Arctic Cooling, tak tomu neuverím...
12.10.2004 14:29:10   0.0.0.xxx 5453
kdyz bys mel stesti na perfektni kousek bartona, kterej to zvladne (treba muj to nezvlada), tak si myslim, ze Zalman 7000CU to krasne zvladne, ale musi to vse byt taky v patricne (tise)vetranem casu - alespon dva 80mm fany na 5V - napr. recenzovany nexus uricte ne
12.10.2004 14:46:01   0.0.0.xxx 5855
Ale uchladis Jen to chce vychytany kousek XP-M 2600+ a k tomu odpovidajici chladic. Ne Zalmana, ale ThermalRight SLK jsou krasne medene pasivy, ktere ve spojeni s nizkootackovym vetrakem 92x92+windtunel uchladi naprosto spolehlive pri 1400ot/min tohoto Bartona pri plny zatezi a 2,43GHz/1,62V na 48 stupnu. Cely to mam v Chieftecu "Matrix" middletower, k tomu Zalman regulator s plynulou regulaci na 4 vetraky + 2 s prepinanim 5/12V. Na NB jsem dal misto toho pistivce krasny modry pasiv, Radeona 9500@9700PRO (350/306MHz) chladim pomoci AC slim silent pro XP2800+ (1000ot/min). Pred sachtou s disky je 1 80x80/1000ot ventilator, odtah zabezpecuje zdroj + 2 vetracky 80x80/1000ot. Cele je to velmi tiche, netvrdim ze absolutne, ale v uplne tiche mistnosti to zacina byt slyset tak ve vzdalenosti 2m od compu. A to nejvic huci? FORTRON 350W s 12cm vetrakem. Asi budu muset kouknout na cidlo, ridici otacky toho ventilatoru. BTW, toho Bartona uchladim i na 2,64GHz/1,85V - ale to uz nejde potichu, hehe.
12.10.2004 17:01:44   0.0.0.xxx 5755
Ten zdroj je fakt slabej, s efektivitou pod 70% je do tiché sestavy nevhodnej.
12.10.2004 20:58:37   0.0.0.xxx 5554
mozna si mysli ze ten zvuj je potlacen rychlosti proudiciho vzduchu :-)
12.10.2004 22:04:41   0.0.0.xxx 5653
-Jo ty pako tak si s takovim komplem pracuj 8-10hodin dene nekde v mistnosti, kde je dalsich 5 takovych pocitacu, vypadal bys jak drevorubec, pac bys furt chodil se sluchatkama na usach!!! Jo kdyz ten zvuk tak mylujes, tak si to nahraj do mp3 a pak si to poustej na pozadi ty hudby :o) z obojiho bude mit tak velky zvoneni v usich

RE- navrhnute chlazeni disku jak autor clanku navrhl pres 3,5" sachtu, tak at si uvedomi, jakou ma tasachta rozmner, a jaky by tam narval nejvtsi vetrak, s jakou obvodovou rychlosti??? Jaky by potrboval prutok vzduchu okolo disku, aby se dalo mluvit o chlazeni??? Pak si z toho spocita potrebne otacky a dojde k tomu ze to trochu nedomyslel, protoze male se nerovna tiche.

RE pretlak/podtlak , tak je lepsi podtlak, mam to osobne vyzkousene! Do zadni casti mam namontovane 2 pomalobezne vetrky (120mm) ktere odsavaji vzduch z case, tam nastane takovy podtlak, ze se s kazde spary a netesnosti stane takovy maly pomyslny aktivni vetrak. Pak staci nepotrebne spary jednoduse utesnit a zesilit tak ucinek napriklad tem co jsou v okoli hdd ci gpu adostanete tak stejny chladici vykon za polovicni cenu s polovicni hlucnosti, nez kdyby jste to resili pomoci aktivnich chlazeni.
No a to bylo asi tak vsecko co sem vam chtel sdelit :o)
12.10.2004 23:14:58   0.0.0.xxx 5557
Skříň nevypadá špatně a asi nebude ani špatně chladit ale nekoupil bych si jí. Vadí mi ten spodní větrák i když je přes filtr, tak stejně nasaje spoustu prachu.
Teď mam komp docela hlučnej. Přu hudbě to nevadí ale když v CSku posloucham kroky oponentů, tak mi hluk pc docela vadí. WC to vyřeší
13.10.2004 08:06:06   0.0.0.xxx 5755
V nadpisu se pise neco o "tichu" a na obrazku pritom vidim macate vrtule mj. na CPU i ve zdroji (o tech ostatnich radsi ani nemluvim). Co takhle Fanless? Fanless od Thermaltake mam na CPU a ac neni nejvykonnejsi na trhu (napr. Spyro pry je o neco efektivnejsi), je certifikovan i pro Prescotta na 3,6GHz.
13.10.2004 10:35:12   0.0.0.xxx 5652
Jo tak to je přesně můj názor.
13.10.2004 12:25:11   0.0.0.xxx 5654
Rozhodne to neskladaji debilove:-).Panove, rika vam neco marketing? Jak premluvis lamu, aby si koupila vas komp? Nasolim do nej super procesor ( lama je stastna ) a vse ostatni trochu nebo moc osulim. Lama PC je na svete:-))
Navic si uvedom, ze o tom co bude v kompu nerozhoduje technik, ktery ho montuje!!!!
13.10.2004 15:57:08   0.0.0.xxx 5555
např.: http://3rsystem.co.kr/english/products//view.asp?navi=case&idx_num=35
13.10.2004 15:58:14   0.0.0.xxx 5754
http://3rsystem.co.kr/english/products//view.asp?navi=case&idx_num=35
13.10.2004 15:59:56   0.0.0.xxx 5452
,http://3rsystem.co.kr/english/products/view.asp?navi=case&idx_num=35
13.10.2004 17:12:32   0.0.0.xxx 5554
no comment
13.10.2004 22:41:52   0.0.0.xxx 5854
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=25628

;)
14.10.2004 07:26:23   0.0.0.xxx 5955
ad1) nevešlo by se mi tam kam potřebuju na výšku...
ad2) to je asi klasika u serverů ? :-) tolik "slotů" na mechaniky jsem nevyděl za celý svůj hardwareový život ... :-)
14.10.2004 09:44:04   0.0.0.xxx 5554
Neni co dodat ...
Smeji se PCTuningu a jeho recenzim DD
14.10.2004 13:43:52   0.0.0.xxx 5756
Postavil jsem pred 3 mesicema PC v teto bedne - deska MSI Platinum s Athlonem 64 3200, grafika s pasivem Readeon 9600 128 bit 128 MB. Mno, po pravde receno jsem za ty prachy cekal, ze si to ani nesustne, to se neda rict. Sice komp nehuci, ale slyset je. Jelikoz procak mi jede vetsinou na 1 GHz a topi jen 22W, tak jsem ten spodni vetrak brzo vyhodil. Subjektivne je to tak trochu tissi. Blby je, ze ta skatule je strasna krava, ani ji celou nezasunu pod stul a vpredu couha, jednou se o ni prerazim. Ale zase je pevna, mam na ni nohy furt, dalo by se na ni i dobre sedet. Ten panylek s USB apod. vpredu dole je taky super, pri pripojovani kabelu musim lizt po zemi po kolenou. Tahle krava fakt na stul dat nejde. Zas na druhou stranu sou i horsi bedny. Jelikoz to slo do nakladu, tak mne ty prachy tak nemrzi.
14.10.2004 14:43:12   0.0.0.xxx 5454
Zajímavý case. Kdo to u nás distribuuje?
14.10.2004 14:43:22   0.0.0.xxx 5653
Zajímavý case. Kdo to u nás distribuuje?
14.10.2004 18:06:41   0.0.0.xxx 5856
Proč si to neudělat doma sam?

http://case.tibby.sk
15.10.2004 14:07:33   0.0.0.xxx 5755
To snad ani nemoch myslet vazne...
viz napr. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=25878
17.10.2004 17:48:13   0.0.0.xxx 5553
proc nekdo testuje tichou skrin tim ze do ni nacpe co nejtizzsi HW tim toho moc neotestuje, skoda casu na tenhle test
21.10.2004 10:40:08   0.0.0.xxx 5653
Rikaji tomu zajimava sestava a je to tak akorat zajimavy shit! Rok tomu je co jsem si koupil pres jejich dealera sestavu za cca 50 tis .. nejenom, ze byla pouzita graf. karta, kterou jsem vubec nechtel, ale hlavne chybejici sroubky, jetej disk a hodne zaprasena zakladni deska (taky jeta)! Reklamace trvala asi 1 mesic a jeste jsem musel zaplatit za jinou graf. kartu a to jsem resil primo v Abacusu, kde me prvne vyhazovali, ale nakonec po vyhrozovani pouziti nasili :o) byli donuceni reklamaci provest. Takze pryc s tim! Radim jim aby si udelali poradek s technikama a hlavne s tim kdo ty sestavy navrhuje!
21.10.2004 10:42:11   0.0.0.xxx 5954
Pryc s tim a s jejich zajimavou sestavou .. Bud at vymeni techniky a nebo toho kdo tohle navrhoval!
13.11.2004 22:05:56   0.0.0.xxx 5954
Niejako sa mi nezda ta teplota na procaku je nijako moc vysoko oproti systemu asi to bude tym chladicom? Vyzera dost lacne ja mam procak barton 2500 ide na 3200 chladic 2200 rpm a 56C ale moj sa ma uz preco potit.
13.11.2004 22:08:45   0.0.0.xxx 5554
Niejako sa mi nezda ta teplota CPU je oproti systemu moc vysoko asi to bude tym chladicom vyzera dost lacne. Ja mam barton 2500 ide na 3200 chladic 2200 rpm 56c ale moj sa ma uz preco potit.
13.11.2004 22:09:34   0.0.0.xxx 5855
Niejako sa mi nezda ta teplota CPU je oproti systemu moc vysoko asi to bude tym chladicom vyzera dost lacne. Ja mam barton 2500 ide na 3200 chladic 2200 rpm 56c ale moj sa ma uz preco potit.
19.2.2005 21:48:06   0.0.0.xxx 5553
ziza.wz.cz jsem přesunul na http://www.zizanet.com
19.2.2005 21:48:12   0.0.0.xxx 5553
ziza.wz.cz jsem přesunul na http://www.zizanet.com
19.2.2005 21:48:15   0.0.0.xxx 5856
ziza.wz.cz jsem přesunul na http://www.zizanet.com
18.11.2005 21:38:09   62.77.85.xxx 5654
Bohužel musím tento case prodat. Mám jej 2 dny , ale nedomyslel jsem jeho rozměry a nemůžu jej do svého PC stolu umístit :-(
Mám verzi 500 (500W zdroj, regulátor case FAN). Je na to plná záruka, daňový doklad k dispozici.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.