Hlavní stránka Hardware PC sestavy Boost My PC posedmé – kompaktní PC s vodníkem a ROG
Boost My PC posedmé – kompaktní PC s vodníkem a ROG
autor: Michal Šimonek , publikováno 4.9.2015
Boost My PC posedmé – kompaktní PC s vodníkem a ROG

Další půlrok je za námi a proběhlo znovu i další kolo projektu Boost My PC. Tentokrát jsme se zaměřili na stavbu malého herního počítače s vysokým výkonem. Do casemodu ITX skříňky jsme napasovali nejen výkonné komponenty formátu mini-ITX, ale i špičkové vodní chlazení, které se stará o správnou teplotu klíčových komponent.


Boost My PC posedmé – kompaktní PC s vodníkem a ROG

V už sedmén dílu Boost My PC jsme zkusili zase něco trochu jiného. Vyzkoušeli jsme jak počítače s extrémnějším designem, tak i ty střídmější. Doposud jsme se ale nepokoušeli postavit, a přesto výkonný počítač. Přímo pro tento účel se hodí některé produkty od Asusu – základní deska série Impact anebo malé grafické karty s chlazením DirectCU Mini.

Už malé rozměry jsou u podobného počítače významným omezením. Co víc, v době, kdy jsme počítač stavěli a už bylo o všem bylo rozhodnuto, se ještě nedal sehnat procesor Skylake nebo kompaktní grafická karta Radeon Fury X. V diskuzi nám to nemusíte tedy vytýkat, tuto možnost jsme prostě neměli.

Zainteresování účinkující

Bez PC Tuningu by možná tato soutěž ani nevznikla a i v tomto případě jsme byli partnery – za PC Tuning jsem se zúčastnil já já a občasný pisatel a casemoder Filip.

Nemohla chybět populární moderátorka a nadšená hráčka Alžběta Trojanová, která vždy přitáhne pozornost pubertální omladiny. I když jsme do moderování fušovali všichni, bez Bětky by prostě to nebylo ono. Za kamery se postavil noví lidé a scénář měl na starost Jirka Bystřický. Zároveň měli na starosti až skoro filmový námět. Celé natáčení se i tentokrát neslo v příjemném duchu, ale veselé historky z natáčení si raději necháme jen a pouze pro sebe.

Boost My PC posedmé – kompaktní PC s vodníkem a ROG

Dějovou linií bylo zachránit majitele dýchavičného herního notebooku, který jsme nahradili stolním počítačem s moderními komponenty. Výsledné video, které najdete v poslední kapitole, se nese v duchu akčních béček (nebo možná i céček) z druhé poloviny 80. let a tomu odpovídá kvalita obrazu ne nepodobná VHS. :-)

Boost My PC posedmé – kompaktní PC s vodníkem a ROG

Hlavní moderátorka Bětka a pózování u výherního BMPC v díle číslo 5.

Další známou osobou a hercem byl youtuber MenT. Zaskočil za Smoka, který na poslední chvíli účinkování odřekl a nemohl se jej zúčastnit jako hlavní moderátor. MenT si skutečně natáčení užíval, doslova jakoby se v 80. letech narodil.

Boost My PC posedmé – kompaktní PC s vodníkem a ROG

MenT v Táboře v „osmdesátkovém“ kostýmu

Tolik k úvodu, dále se podíváme na kapitoly s výběrem komponent a jejich krátkým popis. Z následující fotky už můžete tušit další věc. Ano, PC má volitelné podsvícení, které můžete si ho i vypnout, pokud by vás světlo nebo jeho pulsování rušilo...

Boost My PC posedmé – kompaktní PC s vodníkem a ROG 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
45 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 14.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.