Na Intel LanCraftu je živo!
autor: Sam Sadovski , publikováno 25.7.2015

Redakce magazínu PCTuning se vám hlásí ze slunečné Ostravy kde probíhá největši česká LANka Intel LanCraft 2015. Pojďme si připomenout události z dvou proběhlých dnů akce.

 

Na Intel LanCraftu je živo!
Na Intel LanCraftu je živo!

Bez komplikací by to nebylo ono

Naše cesta na letošní LanCraft byla poznamenána výraznou časovou prodlevou vlakového spoje a do budovy výstaviště Černá louka jsme dorazili se zpožděním.

Naštěstí se ale v pozdějších hodinách nachází na LanCraftu méně návštěvníků (ne hráčů) a my jsme tak měli možnost si celou akci - včětně Intel stánku, projít vklidu.

Na Intel LanCraftu je živo!

Intel stánek - klikněte pro zvětšení

Intel stánek je vskutku impozantní

Render z předešlého článku o LanCraftu nelhal. Intel ukázal vše co měl v plánu a ještě k tomu ve skvělém provedení. Dva závodní simulátory se hrou F1 2015, VR headsety Oculus Rift s nespočtem dem či Zaklínač: Divoký hon ve 4K. Jako hráč se ptám - co víc si přát?

LanCraft přitahuje návštěvníky všech věkových kategorií a těm méně technologicky zdatným pomáhájí členové týmu eSuba.INTEL mezi které patří třeba i Erik "hakkiJunior" Leštach - profesionální hráč a jeden ze závodníků námi mediálně podporovaného projektu VirtualGP

Na Intel LanCraftu je živo!

Klikněte pro zvětšení

Hrajeme si na technickou podporu

Už jsem se zmiňoval o Zaklínači ve 4K? Po zapnutí hry na počítači s třemi kartami nVidia GTX Titan v SLI jsme se ztěží dostali na 40 FPS a něco tu nehrálo. Po nespočetných úpravách nastavení grafiky jsme se shodli na špatné optimalizaci a zastaralých ovladačích.

Stažení a spuštění benchmarku Heaven však prozradilo ten pravý problém - mezi návštěvníky letošního LanCraftu se najdou i IT vtipálci. Kde to šlo, tak byl SLI režim vypnut a jako správní hráči dychtící po 60 FPS jsme vše vrátili zpátky do "normálu".

Na Intel LanCraftu je živo!

Klikněte pro zvětšení

Vesměs černo černá čerň, pár casemodů se ale najde

Lancraft je BYOC (bring your own computer) akcí a tak si každý hráč dovezl svoje "železo". Drtivá většina místnosti je zaplněna klasickými černými skříněmi, místy se objeví bílá. Pár jedinců však přidalo na originalitě a výsledkem je třeba tento počítač v kuchyňské skříňce.

Na Intel LanCraftu je živo!

Klikněte pro zvětšení

Nostalgie

Kdo potřebuje nabušené grafické karty, mechanické klávesnice a ohnuté monitory když se na dosah ruky nachází Nintendo 64, Vectrex či "CRTéčko" s puštěným DOOMem?

Nebudu lhát, dobrou hodinku jsme se vyřádili hraním her jako Prince of Persia, Mario Kart či Space Invaders a není to naposledy, co stánek s retro aparaturou navštěvujeme.

Na Intel LanCraftu je živo!

Klikněte pro zvětšení

Hraní je v plném proudu

Kromě klasického rekreačního hraní a "poflakování se" u počítače se návštěvníci baví sledováním hlavních turnajů - některé z nich již v těchto chvílích vrcholí.

Průběhy všech turnajů můžete sledovat i z domova na oficiálních živých přenosech.

Na Intel LanCraftu je živo!

Klikněte pro zvětšení

Sledujte PCTuning zde i na Facebooku

Pravidelně vás budeme informovat o tom nejaktuálnějším dění z letošního Intel LanCraftu 2015 a zároveň budeme průběžně doplňovat naše Flickr album novými fotografiemi.

Za možnost zúčastnit se největší LAN párty v ČR LanCraft 2015 děkujeme společnosti Intel

Na Intel LanCraftu je živo!

Zdroj: VlastníTagy: LanCraft  Intel  4K  Doom  eSuba  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

21 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.