Hlavní stránka Multimédia Redakce a marketing Rozviňte svůj Internet aneb Malé domácí WiFi (1/2)
Rozviňte svůj Internet aneb Malé domácí WiFi (1/2)
autor: Kunčický Vít , publikováno 13.9.2007
Rozviňte svůj Internet aneb Malé domácí WiFi (1/2)

Tatíí, tatíí, pust mě k Internetu. Ručím vám, že tohle půl hodiny v kuse nikdo nevydrží - je jasné, že budu potřebovat další počítač. Jak ale vyřešit připojení k Internetu v dětském pokoji, když vrtání stěn a tahání kabelů (+ následné malování) není ve skutečnosti ničím jiným, než legalizovaným mučením. Tady pomůže snad jen Cimrman - právě on totiž vykřikl radu ke stejnému problému: (Marconi), zkuste to bez drátů!


Následující článek má pouze jeden jediný účel - tím je pomoci desítkám, možná až stovkám bezradných uživatelů, kteří se ocitli v podobné situaci - tj. chtějí rozvést své "drátové" internetové připojení do nové privátní zabezpečené WiFi sítě, ke které by se ve svém bytě mohli připojit odkudkoliv. A jelikož jsem řekl "bezradných" předpokládám, že se o žádné experty jednat nebude. Takže zvolím co nejjednodušší způsob výkladu... a odborníci mi jistě prominou nezbytná zjednodušení síťové problematiky.

Zkuste to bez drátů...

No ano - síť bez drátů, to je to správné řešení mého domácího problému. Potřebuji místo jediného počítače (který měl dosud jako jediný tu výsadu být připojený k Internetu) připojit jiné speciální zařízení - tzv. bezdrátový (WiFi) router. Takové zařízení z jedné strany připojíte na váš stávající kabel ze kterého "čerpáte" připojení k internetu (LAN, modem...), aby po patřičném zpracování poskytovalo ostatním počítačům v nově vytvořené síti nejen jejich vzájemnou konektivitu ale především sdílené připojení k Internetu.

Rozviňte svůj Internet aneb Malé domácí WiFi (1/2)

Pojďte tedy se mnou nejdřív nakupovat, následně se vrhneme na konfiguraci sítě... 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
466 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 211.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.