Inovace ve vodním chlazení? |
autor: Michal Mitrega , publikováno 26.12.2008 |
Thermaltake WB200 je vcelku běžný měděný vodní blok pro severní můstek. Jediné co ho odlišuje jsou flexibilní otáčecí nástavce pro připojení k hadičce - stačí jednou uchytit a už s ním nemusíte hýbat..
WB100 je ale mnohem zajímavější. Měděný blok na procesor se totiž dodává se dvěma ventilátory s hlučností 20dBA, které chladí napěťové regulátory v blízkosti. Pozoruhodný je také nízký profil. Výrobce se snažil zvýšit tlak na výstupky, které předávají teplo cirkulující kapalině. Je otázkou, jestli tak masivní zaškrcení neovlivní výkon celého systému vodního chlazení.
Ventilátory zřejmě najdou místo pouze na propadliště dějin, ale nízký profil vypadá zajímavě. Minimálně pro systémy vodního chlazení, kde nejsou zapojeny grafické karty a procesor je hlavním emitentem tepla.
Zdroj: Thermaltake
Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz
nehodi se sem spis slovo Emitor?
(procesor je hlavním emitorem tepla.)
Prtave rvouci fany ktere prave vodnikem nahrazujeme? U TT se asi prastili do hlavy.
Dalsi problem bude velky odpor. Coz je dan za nizky profil.
Oba bloky jsou opet pajeny, cili nerozebiratelne. Nelze je tedy snadno vycistit.
Jako prvni blocky na svuj vodnik mi padli do oka (hlavne cenou) po projeti testu a for jsem zjisti ze je to zlo do kompa.. nic moc vykon + nerozebiratelnost je ohromne minus.. + vymejslej kraviny v podobe 40tek ventosu.
ja jich mam v case hodne, a kdyz secti vsecky vrtule i s grafikou a tak, tak mam celkem 10 vrtuli. 4 vepredu, prez odpor, 2 vzadu, 1 v boku pro paradu, CPU,2x grafika..
Naco by niekto pchal vodnika do PC kde nie je grafika, ved predsa graficka karta vyprodukuje najviac tepla a tiez najviac huci a na PC kde nie je pouzita je podla mna zbytocne pouzivat vodnika. Za prve by to nebolo moc ekonomicky prijatelne a za druhe su na trhu dost vykonne pasivne chladice.