Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Rybkodárky pod stromeček
Rybkodárky pod stromeček
autor: Michal Rybka , publikováno 21.12.2008
Rybkodárky pod stromeček
Vánoce jsou doslova za dveřmi a možná i vy patříte mezi ty nešťastníky, kteří nemají dárky nakoupené a marně si lámete hlavu nad tím, co tentokrát, pro pána, pořídit. Ponožky? Klasickou lahev alkoholu? Naštěstí máme kvanta technohraček - a najdeme mezi nimi hodně zajímavých věciček, kterými můžete obdarovat jak své případné potomky, tak i prarodiče. Tak se podívejme, co máme za zajímavosti na trhu! Aktualizováno.

Bez tanku ani ránu

Rybkodárky pod stromečekObčas není třeba přinést novinku, revoluci, stačí „jen“ pořádně stáhnout ceny. Pozoruhodně klesly ceny nových modelů z řady rádiem řiditelných tanků VS Pro: Zatímco já si koupil Tiger I s airsoftovým kanonem za zhruba čtyři tisíce, takový T72M a nebo Abrams dnes můžete mít skoro za polovinu – 2300 Kč – přičemž měřítko je stejné (1:24) a rovněž mají i infračervené a nebo airsoftové kanonpálidlo. Tyto stroje bohužel stále papají velké množství baterií a kvanta akumulátorů a nabíječky se prodraží, ale i kdyby si obdarovaný se strojem jenom chvíli pohrál s alkalickými baterkami, stále mu zůstane parádně vypadající model, který neurazí ani na pracovním stole.

Rybkodárky pod stromečekPoužívejte mozek

Pro opravdu hardcore technofuturisty je tu zajímavost z oblasti ovládání počítače myslí: Do výroby senzorů se pustila známá firma OCZ a vytvořila periferii OCZ NIA (Neural Impulse Acutator). Na rozdíl od předchozích bioofeedbacků nevyžaduje speciální software, tedy speciálně vyrobené hry. Funguje jako „herní klávesnice“ – připojíte ji do USB, nadefinujete si herní profil, nasadíte si čelenku na kečku alias šklebli, zkalibrujete senzory a pak už smažíte jakoukoliv hru. Nenahrazuje myš, naopak, doplňuje ji a slouží k bleskovému vyvolávání příkazů, jako byste používali komandy přes klávesnici. Je tedy kompatibilní s každou hrou, která dovoluje definovat klávesy! Za 4200 Kč můžete obstarat opravdu futuristický – a na rozdíl od předchozích systémů taky praktický - neurodárek. OCZ tvrdí, že reakční doba při hraní je s touhle věcičkou poloviční oproti normálu!


Když už kouřit, tak civilizovaně

Rybkodárky pod stromečekCo pro tatínka? Úměrně s postupující dávkou zdravovědného teroru, vytlačujícího kuřáky z civilizovaných míst na místa necivilizovaná (nyní si v Británii nekuřáci stěžují, že zatímco dříve byli kuřáci izolování v hospodách, nyní jim zahulují chodníky před nimi, he, he!), přicházejí i řešení, tedy alespoň pro ty, kteří netouží po kouření, ale po nikotinu. Tatínkovi, který trpí štvanicí na kuřáky, můžeme koupit elektronickou cigaretu Gamucci. Máme k dispozici dvě verze, Classic a Micro, které fungují stejně: Nabijete je a dáte do nich nádržku s nikotinem. Ten cigareta zahřeje a změní v aerosol, který lze inhalovat zcela bez produkce jakéhokoliv dýmu a dalších vedlejších efektů, jenom špička té cigarety bliká, aby simulovala hoření. Chuťově se dá říci, že o celkem solidní náhradu jde, na rozdíl od hořícího tabáku ovšem kouř nesmrdí. V jedné patroně je 16 mg nikotinu, který odpovídá balíčku cigaret. Starter pack, obsahující elektronickou cigaretu a pět patron přijde na necelé dva tisíce, dalších pět patron (můžete si dokonce vybrat příchuť!) se prodává za necelé čtyři stovky. Pro fajnšmekry se nabízí dokonce jednorázový elektronický doutník za 480 korun, obsahující 22 mg nikotinu a výrobce dodává, že ho lze pokuřovat – na rozdíl od doutníku skutečného – po kouscích. Domnívám se, že to je dosti barbarské a neekologické – doutník pravý je 100% přírodní a 100% degradovatelný na rozdíl od této věci, ale nové doby, nové mravy. Pozitivem je, že tohle taťka může bez rizika kouřit i doma v posteli a také může štvát nekuřáky v nekuřáckých prostorách, což je rozhodně výtečné. Rovněž možnost si "jen tak párkrát potáhnout" bez nutnosti něco zapalovat či típat je dobrá, i když to, dle mého názoru, může naopak více napomoci rozvoji závislosti na nikotinu.

Rybkodárky pod stromečekTechnika i pro dámy

Tento rok potěší technodárky i slečny – dosti mě pobavila existence USB vibrátoru Lelo Mia. Za třináct stovek můžete obstarat potěšení pro dámy (a některé pány :-) i na cesty. Věcička totiž v sobě obsahuje USB konektor, takže je lze nabíjet na cestách i z notebooků, což je neobyčejně praktické. Je spíše menší, nějakých 11 centimetrů, zato je to zařízení chytré, se čtyřmi vibračními programy. Baterka vystačí až na 4 hodiny zábavy a nabije se za dvě hodiny, čili pro většinu populace jde o parametr vyhovující. Provedení Lelo Mia je velmi diskrétní, vypadá to kapku jako rtěnka a nebo USB klíčenka, takže vám to patrně projde i na cestách do zemí, kde i čmochnění se na pláži odskáčete pobytem v místní base. No – a pokud vám to přijde moc technoujeté, můžete se podívat na klasické vibrátory, od Lela, vypadají moderně a vážně dobře, takže obdarovávanou(ného) jistě neurazíte.Výlet do pravěku

Rybkodárky pod stromeček

Osoby, které považují elektronické vibrátory a cigarety za dekadentní, naopak mohou ocenit návštěvu z řad levných robotů. A je z čeho vybírat! Za 9500 Kč si můžete pořídit vlastního robosaura vlastním jménem Carmasaurus Pleo. Jde o robočicha s vlastní osobností a inteligencí, který se učí a vyvíjí jako normální zvíře – chce se nechat hladit, hrát si apod. Na rozdíl od robopsa Aibo je pokrytý gumou, což technofilům, vyžadujícím dotek poctivého tvrdého plastu a chladného kovu asi přijde dekadentní. Cena je sice vysoká, ale když to srovnáte s Aibem, který se vyprodával za 60.000 Kč, tak to zase tak hrozné není. Pleo není extra aktivní zvíře, takže nehrozí, že by vám uprchl z místnosti, je to spíš takový mazlivec, vyžadující hlazení, tahání se o lístek, drbání a podobné věci. Jde spíše o hračku než o skutečného robota - mechanicky je ale přitom docela komplikovaný a asi bych se bál ho dát děcku. Možná je to docela praktická náhrada za domácí zvíře, které za normálních okolností vypnout prostě nelze. Omezená interaktivita (Pleo opravdu není žádný génius) a poměrně krátký chod na akumulátor jsou ovšem docela velkou nevýhodou. Pokud pro vás ale deset tisíc nepředstavuje žádný větší obnos, za uvážení stojí.

Nechte lux luxovat

Rybkodárky pod stromečekPokud vám mazlící se robot připadá jako příliš obskurní dárek, můžete sáhnout po robotech jiných, praktických - za ty samé peníze se dá koupit třeba robotický vysavač iRobot Roomba. Není to sice velký přítel kabeláže, dost často se do ní zamotá a občas se mu podaří totálně zakufrovat pod stolem, ale přece jenom vyhledává a zametá nečistoty sám. Robotický uklízeč šmejdí po místnosti, na místech, kde objeví nečistoty, začne kroužit a když má pouklízeno, vrátí se automaticky do nabíječky. Dokáže detekovat schody a pokud chcete omezit prostor, který má uklízet, můžete ho vymezit infračervenými majáky, které vytvářejí neviditelnou zeď. Pořídit se dají různě vybavené verze, od nejjednodušší s jediným majákem, minimem vybavení a nulovou programovatelností, až po model se třemi majáky, dálkovým ovladačem a možností programovat, kdy bude čistit. Tyhle mašinky sice nejsou žádná novinka, ale při ceně pod deset tisíc už stojí za uvážení, není-liž pravda? Navíc si nyní můžete vybrat z robotů nejenom kartáčujících, ale dokonce i vytírajících podlahu. Nádhera...


Rybkodárky pod stromeček
Robo-šmírák

Dalším zajímavým robotem, který se objevil v posledních měsících, je The Spykee, jakýsi kříženec mezi Lego Technics (to je ovšem také dobrá volba pro všechny kutily a hračičky!) a robotem. Ze stavebnice o nějakých 200 kusech dílů lze totiž sestavit celkem tři různé podoby robota - vozidlo, robůtka a jakéhosi kyberškorpióna. Věcička se připojuje k počítači prostřednictvím wifi - a dá se ovládat nejenom lokálně (kdy wifi funguje jako svého druhu dálkové ovládání), ale také vzdáleně, prostřednictvím internetu. Robot může šmejdit, zkoumat okolí, fotit - a vy ho tak používáte jako bezdrátové průzkumné zařízení. Spokojeně tak sedíte u svého počítače - a můžete s robotem zkoumat, co se děje ve vedlejší místnosti - a nebo třeba můžete být v práci a kontrolovat, co za neplechy se děje u vás doma! Dá se ale použít i jinak, třeba jako videokamerka pro videokonference. Docela roztomilá hračka, opět však docela drahá, lehce přes 9000 kaček.

Sado-robo-maso

Pokud si myslíte, že je absurdní platit za hračky tolik peněz a přesto chcete něco extraordinérního, můžete koupit nějaký kus ze série elektrošokujících věciček z produkce firmy Paladone. Rybkodárky pod stromečekTato tlupa sadistů zjevně vychází z konceptu "Vyděržaj pionier" a produkuje doslova celé série her a hraček, které dávají hráčům elektrické šoky. Ty nejjednodušší hračky fungují tak, že hráči drží zařízení, které do nich pouští stále více proudu a vyhrává ten, kdo se pouští jako poslední. Rafinovanější kusy fungují tak, že například blikají sekvence tlačítek, které pak musíte rychle opakovat - a když se spletete, dostanete ránu. Asi nejrafinovanější jsou Shocking Tanks, které fungují podobně jako už zmíněné infračervené VsTanks - pálí po nepříteli infračervený paprsek. Pokud se trefíte, dostane váš protivník ze svého ovladače elektrickou ránu. Na vyšší nastavení to je docela slušný kopanec a pochopíte, proč mají ovladače poutko... Elektrošokující hračky jsou docela divné, nejsou rozhodně pro děti a řekl bych, že je ocení spíše lidé s drsnějším smyslem pro humor - ale pro chlapskou beerparty se možná i hodí. Navíc jsou celkem levné - ty jednodušší stojí pod 800 Kč, elektrotanky pak přijdou na 1600 Kč. Pro maminku a nebo partnerku to ale vhodný dárek není.

Čili nějaké tipy byly hozeny do placu – a pamatujte, i pro ty méně majetné tu jsou stále vychytané věcičky, jako Powerball, inteligentní plastelína a nebo třeba mravencárium Ant Artists – všechno pod jeden tisíc. Jenom je třeba, jak jsem byl informován, nalovit ty správné mravence. Takže pokud se rozhodnete pořídit si tuto divnou NASA kosmohračku, nechte si doporučit onen správný druh!

//Vašek Vlček - Ano tohle můžu potvrdit. Kolik mravenců nám už doma pošlo, aniž by se obtěžovali zakousnout se do té hromady (prý) výživné hmoty pod sebou. Ne, oni si misto toho radsi sednou do kouta a zdechnou. 

A všechno je to lepší, než nové kapesníky a nebo ponožky! 


Tagy: Rybka  vanoce  darky  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
21.12.2008 16:02:08   195.212.29.xxx 172
Docela srandovni vecicky... Hned u toho tanku sem si predstavil otca, jak otevre tu krabicu a zepta se me co to je...
21.12.2008 16:20:41   62.77.119.xxx 122
nepřijde vám ona elektronická cigareta jako obyčejný vaporizér? a je možno nastovovat u něj teplotu a vytvářet vlastní "patrony"?
21.12.2008 17:00:28   81.90.161.xxx 91
Pokud chcete nějaké RC věci pro žačátečníka tak doporučuji:
(Viz článek)
íčka Iwaver(Hodně muziky za málo peněz)
ěco pro začínající letce
něco pro pokročilejší letce
21.12.2008 18:20:58   89.102.108.xxx 87
11cm skoro průměrnej penis
21.12.2008 19:07:46   85.216.231.xxx 124
Myslim ze tych 11 cisel moc velky uspech nezozne
22.12.2008 02:28:11   90.178.6.xxx 105
Nervové zakončení ve vagíně sahají do hloubky cirka 4cm, takže když se to tak vezme k uspokojení stačí 4cm pinďa...
21.12.2008 20:05:55   89.102.108.xxx 282
Kdo mi dal blábol?Světovej průměr je 12,5cm.Průměrná vagína má 9-11cm,takže nevim proč by to nestačilo.Troubové co uměj akorát tak taktovat a o ženskejch věděj uplný prdlajs.
21.12.2008 20:33:24   77.104.214.xxx 134
lol krtku ale musim ti dat za pravdu, skutecne je to tak, svetovy prumer je 12.5cm, kdezto prumerny cech ma 14 cm :-*
21.12.2008 21:40:20   89.102.108.xxx 113
Nazdar přemku.Občas mě udivuje co za lidi se zajímá o počítače.
22.12.2008 21:18:35   89.173.78.xxx 81
treba mat na pamati ze cinanov je miliarda.
21.12.2008 19:56:26   77.78.85.xxx 853
heh všecko to koupím a dám přítulce. Ona si pak naprogramuje robosaura, aby ji šukal USB vybrátorem, u toho bude kouřit elektronickou cigaretu a myšlenkama ovládat RC tank... aby se pak na mě nevykašlala ;)
21.12.2008 21:02:41   83.240.59.xxx 201
aspon budes mit konecne klid na pocitac :-D
21.12.2008 22:28:12   80.250.11.xxx 72
neeeeeeeeeeeeeee :-D
22.12.2008 09:43:13   193.85.20.xxx 75
Ještě by těm vibrátorům mohli dodělat podporu mass-storage, hned by z toho byla fleška s force feedbackem
22.12.2008 11:01:49   82.142.122.xxx 101
Bože, to jsem se zase jednou nasmál... hlavně ta technika pro dámy stojí za to. I když, nebude to na té pláži vypadat trochu "divně"? Slečna s noťasem vedle sebe a kablík vyvedený do plavek?
22.12.2008 14:45:08   217.195.161.xxx 84
Roboslecna! :-)
22.12.2008 16:24:06   89.103.90.xxx 51
Lelo je naprosto luxusní zboží.... ;-)

Pleo je taky super až na tu cenu... v US vyjde po přepočtu na kačky na 4500,-

Veselé Vánoce!
23.12.2008 00:56:01   80.250.11.xxx 83
Pro Rybku: Což takhle tam přidat vrtulníčky picooz? jsou relativně levný a přijde mi to jako dobrej dárek;-)
27.12.2008 02:22:24   90.183.71.xxx 712
http://www.zkouknito.cz/video-akolas-team-protrick?m=ac82a0c471

PANE RYBKA REKNETE UZ KONECNE NECO O PODVODECH WEBU A PCTUNINGU? HAHA, CLANEK BUDE OHODNOCEN ZNAMENITE!
TO BUDE PRDEL. KDO NEVERI,AT TAM BEZI A NAJDE SI NA GOOGLU NECO O ALKAIDE A USAMA BIN LADINOVI. PANE RYBKA,REKNU VAM, TO JE SLUSNY namet na clanky..no ale niterni rozhodnuti je na vas...KDO TU MA SVEDOMI CISTE JAK PADLY SNIH?

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

74 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 30.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.