Hlavní stránka Hardware Disky /CD /DVD /BR Yahoo zkrátí dobu skladování dat
Yahoo zkrátí dobu skladování dat
autor: Stančík Martin , publikováno 17.12.2008

Yahoo se rozhodlo, že zkrátí dobu skladování dat o uživatelích, které shromažďuje při vyhledávání, na tři měsíce.

Do teď společnost data shromažďovala více než rok. V případech, kdy bude ohrožena bezpečnost či bude podezření ze spáchání trestného činu si Yahoo vyhrazuje právo nechat si data uložená až šest měsíců. Společnosti, jež provozují internetové vyhledávače se totiž dostaly "pod palbu" od evropských a jiných světových institucí, které se zabývají ochranou soukromí.

Dříve v tomto roce leader na poli vyhledávačů - Google - zkrátil dobu, po kterou skladuje informace o chování lidí, jež využívají jeho služby, na devět měsíců. Microsoft prohlásil, že dobu zkrátí na šest měsíců, pokud tak učiní i jeho konkurence. "Google první šel na osmnáct měsíců a celé to začal," říká Ari Schwartz, právník ze zájmové skupiny zabývající se ochranou soukromí. "Slib Yahoo je však závaznější, neboť oni dobu zkrátí jen na 90 dnů a mají vypracovaný detailní plán, jak to učiní."

Pro internetové společnosti je shromažďování informací o uživatelích velmi důležité, protože díky tomu pak mohou lépe cílit reklamu. Jakmile se všechny společnosti zavážou plnit nějaké standardy, bude to podle Schwartze v USA vynutitelné federálními a státními zákony.

Zdroj: Reuters

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
17.12.2008 19:18:44   89.176.3.xxx 40
Podobným způsobem má skladovat data Policie ČR - tedy např. provedete-li přestupek, tak ten má být zapsaný v jejich evidenci jen 6 měsíců a pak ho mají vymazat. Ve skutečnosti to tam mají zapsané už napořád, co vím od kamarádů policajtů. Z těch počítačů to tam nikdo nemaže, ty nejdůležitější věci o vás a vaše činy tam zkrátka zůstanou, tak to je, zákon nezákon. Tak pozor na to.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.