Články od autora Jindřich Pirner

Zaříkávání Hi-Res Audia, aneb když CD kvalita nestačí

S rozmachem Ultra HD rozlišení displejů se začíná mluvit i o potřebě vyššího rozlišení zvuku, pro něž se vžívá mnohoslibné označení „Hi-Res Audio“. HD zkrátka táhne a někteří výrobci by toho rádi využili. Avšak navyšování parametrů zvuku nad CD kvalitu může být často samoúčelné až zbytečné. Proč je skepse namístě?


Tuníme Amazon Kindle k dokonalosti – příručka all-in-one

Jedničku mezi čtečkami elektronických knih stále představuje Kindle od Amazonu nabízející nejkvalitnější zpracování se spoustou užitečných funkcí. Jenže nám to nestačí, a proto budeme Kindle tunit až na maximum! Naučíme ho mluvit česky, odstraníme bannery ze sponzorové verze a ukážeme si spoustu triků.


Druhý díl megatestu zvukovek Asus Xonar – vyhodnocení

V minulém díle našeho megatestu jsme se podívali na první čtyři zvukové karty Asus Xonar. Prošli jsme si situaci na trhu, ukázali trochu teorie a naměřili mnoho a mnoho hodnot. Dnes se podíváme na poslední testované karty a především vyhodnotíme všechny grafy. Takže – která zvukovka Xonar je právě pro vás?


Úvod do zvuku – první díl megatestu karet Asus Xonar

Zvukové karty ASUS Xonar již zaujaly v oblasti ozvučení své pevné místo a to právem, jelikož jsou prostě dobré. Uživatelé to vědí, mají je rádi, a tak jsme se podívali podrobně rovnou na všechny jejich modely. Celkem devět karet tvoří současnou nabídku interních zvukovek ASUS, přičemž některé jsou v PCI a jiné v modernějším PCI-E provedení.


Velký test 5.1 reproduktorů do 2500 korun

V pokračování našeho velkého testu reproduktorů se podíváme na zoubek 5.1 setům kolem 2500 korun. Nabídka modelů již sice nebyla tak nepřeberná, jako v případě 2.0 a 2.1 sestav, ale stejně najdete v našich obchodech velkou spoustu surround sestav. Na sedm z nich jsme se podívali v našem testu.


Velký test 2.0 a 2.1 reproduktorů do 1500 korun

Stereo a 2.1 sety patří mezi nejpopulárnější volbu, ale v ceně do 15 stovek je na trhu opravdu velká nabídka. My jsme vybrali nejzajímavější 3 zástupce 2.0 a 5 modelů 2.1 sestav od nejznámějších nebo nejpopulárnějších výrobců. Jak velké jsou rozdíly? A jsou v této cenové relaci vůbec nějaké? Odpovědi naleznete v našem testu.


ASUS Xonar DS 7.1 - solidní zvuk za rozumnou cenu

Zvukové karty od společnosti Asus s označením Xonar jsou mezi uživateli velmi oblíbené a mají skvělou reputaci, ale dost často i vysokou cenu. Hladiny stojatých vod low-end segmentu přišel zčeřit Xonar DS, který vám kapsu neutrhne a zároveň mu nechybí některé funkce z dražších karet.


Surround headset z jiné dimenze

V poslední době se zdá, že se se surround headsety doslova roztrhl pytel. Nový model s originální konstrukcí teď nabízí společnost Psyko Audio Labs.


Roccat KAVE - opravdový 3D zvuk nejen pro hráče

Když jsme před časem recenzovali sluchátka Logitech G35, upozorňovali jsme, že jde jen o stereo headset s virtuálním 7.1 zvukem. Konkurenční Roccat Kave se ale mohou pochlubit reálným surroundem a skutečně mají několik reproduktorů v každém náušníku. Dostojí Roccat svému jménu a předvede podobný hit, jako v případě herní myši Kone?


Logitech Z-5500 – pořádný zvuk do obýváku

Nejvýkonnější reproduktory společnosti Logitech se honosí certifikací THX a vlastním dekodérem pro standardy Dolby Digital, DTS a DTS 96KHz/24-bit. Celkový výkon je taky ohromující, 505W RMS by mělo pořádně nadzvednout všechny sousedy. Vyplatí se za takovou sílu připlatit a dostanete opravdu, co čekáte?

Následující
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.