Články od autora Štefek Petr

Bleskovka:Sony NW-A808 - iPod killer?

Společnosti Sony je jasné, že pokud si má ochutnat alespoň drobky z tržního koláče luxusních mp3 přehrávačů, tak se musí rozhodně snažit, protože celý trh nám ovládl Apple se svými iPody, které na nás číhají doslova všude. Dnešní test se zaměří na přehrávač s kapacitou 8GB a podporou hudebních i video formátů.


Dvojice DVD přehrávačů - Denon vs. Yamaha

V dnešním článku se podíváme trošku netradičně na dvojici levnějších DVD přehrávačů okolo 6 tisíc, které mohou vyhovět i náročnějším filmovým fanouškům. Jaké jsou dojmy z používání Denonu DVD-1730 a Yamahy DVD-S661 se dozvíme v samotném článku. Překvapivě jsou rozdíly docela podstatné...


Gigabyte GeForce 8600GTS/GT - pasivní chlazení letí

Gigabyte začíná být znám především svými pasivně chlazenými grafickými kartami střední třídy, které oproti "aktivní" konkurenci nabízejí luxus absolutně tichého řešení. Dnes se podíváme rovnou na dvě karty z produkce Gigabyte.


Creative ZEN Stone - levná stylovka

Creative ZEN Stone je překvapivě povedeným zástupcem malých mp3 přehrávačů z produkce Creative. Tento malý hrající „kamínek“ je přímou konkurenci pro Apple a jeho iPod Shuffle, který funguje na stejném principu, ale jeho cena je trojnásobně vyšší.


ASUS Radeon HD2900XT aneb klapka číslo dvě

Dnes se podíváme, jak si vede nový Radeon HD2900XT s finálními ovladači Catalyst 7.5. Jestli bude rozdíl ve výkonu oproti našemu minulému testu, kde jsme byli celkovým výkonem na sample ovladačích spíše zklamáni, to už uvidíme v samotném článku.


Plazmová TV vs LCD - která technologie je lepší?

Dnešním článkem odbočíme z počítačové branže do hájemství domácí elektroniky a podíváme se na tolik módní ploché plazmové a LCD televizory. I když LCD panely zná každý z nás a o jejich současném vedení v PC světě nikdo nepochybuje, není výsledek střetu této technologie s plazmovou technologii zdaleka tak jednoznačný. Navíc i zde platí, že každý obor svá "špecifiká" a televizní a video technika jich má asi nejvíc. Cílem tohoto článku je odkrýt trochu té "ploché televizní alchymie".


Lost Planet - Unreal Engine 3 a DirectX 10

Lost Planet je první hrou, kde můžeme okusit, co umí nové rozhraní DirectX 10 pod operačním systémem Windows Vista. Protože se jedná o první pohled na výkony Lost Planet, hry postavené na Unreal Engine 3, tak si srovnáme výkony DirectX 10 (Windows Vista) a DirectX 9 (Windows XP Pro).


GeForce 8800Ultra - high-end nVidie v testu

Dneska se nebudeme bavit o cenách a rovněž nepřijde na přetřes poměr ceny ku výkonu. Většina z nás si ji nikdy nekoupí, ale co? Vždyť o to u téhle karty ani nejde. Je to jako test Ferrari v motoristickém magazínu, každému chlapovi se rozbuší srdce, ale pak si vzpomene na rodinu a praktické využití a už si maže pro "Koktávku" k místnímu dealerovi Škody. A tak je to i s GeForce 8800Ultra.


Asus GeForce 8600GTS - soupeř pro Radeon X1950Pro?

Dnes se podíváme na grafickou kartu GeForce 8600GTS, která je v současné době předmětem zájmu hračů, kteří preferují dobrý poměr ceny ku výkonu. Jak obstojí ve srovnání s Radeonem X1950Pro, se podíváme už v samotném testu.


Který procesor je lepší? 34 procesorů v 10 testech

Dnešní článek je tak trochu výjimečný, neboť se jedná o menší hitparádu 34 modelů procesorů v 10 testech a pomůže vybrat ten správný procesor pro Vaše potřeby, ať už jste profesionál či hráč. Zastoupena je i zbrusu nová platforma AMD 4x4 jako soupeř Intelu a jeho quad-core.

Následující
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.