Články od autora Jahoda Radek

Leadtek WinFast A180TDH Cinema: kombinace GeForce4 MX 440 a TV tuneru

Kombinované grafické karty s TV tunerem nejsou již dávno doménou pouze ATi. Na trhu je již několik podobných karet, založených na konkurenčních čipech od firmy nVidia. S jednou takovou přišel i Leadtek a navíc přidal i FM tuner, který je u tohoto typu karet vzácností (nebo spíše donedávna nebyly vůbec). My ale nebudeme srovnávat s kartami All In Wonder, srovnání si udělejte sami. Jelikož grafickým čipem je zde postarší GeForce4 MX 440, tak se ve finále jedná o cenově zajímavé skloubení více funkcí do jednoho, které je na nové hry však samozřejmě nevhodné.


Leadtek WinFast TV USB II Deluxe

Firma Leadtek se na oblast domácí zábavy vrhla s velkým nadšením. Výborně si vede při výrobě grafických karet a stejně úspěšná je i s TV kartami. V současné době pokrývají její TV karty široké spektrum trhu, od levných karet až po karty s hardwarovým enkodérem. Nezapomíná ani na externí karty a speciálně ani na externí karty pro majitele notebooků. Právě těm je určen WinFast TV USB II Deluxe, který není jen obyčejný TV tuner, ale i tříportový USB 2.0 Hub.


Neovo TV Tuner Box TV-02

Firma Neovo se zaměřuje na výrobu LCD monitorů, ale k nim dodává i poměrně široký sortiment doplňků - od čistě mechanických součástek jako držáky monitorů přes reproduktory až po TV tunery, které dokáží změnit obyčejný LCD displej na TV přijímač. Podívejme se na novinku v jejich sortimentu, TV Tuner Box TV-02.


TV tuner s neobvyklými schopnostmi - Plextor ConvertX PVR PX-TV402U

Když se řekne Plextor, většina lidí si vybaví optické mechaniky, ale tato firma se začala zabývat i jinými počítačovými komponenty, mimo jiné i pro digitalizaci videa. Pojďme se podívat na jednu z nich, externí zařízení ConvertX PVR PX-TV402U. Plextor se ho snaží prezentovat jako pokročilé zařízení pro konverzi videa, po rozbalení se ale zdá, že jde o další klasický externí TV tuner na USB 2.0 rozhraní. Je to ale opravdu jen další TV tuner nebo něco víc? A dodrží výrobce své tvrzení na krabici, že je "King of Quality".


DVD přehrávač - malý, lehký: CyberHome CH-DVD 462

Přibližně před rokem a půl jsem testoval DVD přehrávač CH-DVD 505 od německé firmy CyberHome a celkový dojem z něj byl velice dobrý. Proto jsem nemohl odmítnout a nepodívat se na další přístroj od této firmy, tentokrát typ CH-DVD 462. Jde o přístroj nižší cenové kategorie (oproti CH-DVD 505), ale jde o novější typ a papírově toho nabízí více - umožňuje totiž přehrávat i formát MPEG-4 včetně variant DivX a XviD.


Zachytávání a zpracování videa pro začátečníky

Tento článek je určen především pro začátečníky, kteří ještě nikdy nezachytávali video do počítače. Pokusím se popsat obecný postup, popsat problematiku a doporučit některé programy, ale nebudu se zaobírat jejich používáním, protože to je účelem jiných článků. Kromě toho každý si po spoustě pokusů najde ten svůj "zaručený" postup a každému vyhovuje něco jiného. Také pro různá zachytávací zařízení se hodí jiné programy. Takže se pojďme pustit do práce.


TV tuner na kabelu - Hercules Smart TV USB2

Hercules byl dříve znám především jako výrobce značkových grafických karet s čipy ATi. Tyto karty skončily v okamžiku, kdy se firma ATi dostala na výsluní a rozhodla se, že všem (a tedy i dříve exkluzivnímu Herculesu) začne měřit stejným metrem (jednalo se o ceny a dodávky čipů). Tehdy se vedlejší obor Herculesu, multimedia a zvuk, stal jeho stěžejní činnosti. Jedním ze zástupců této kategorie je i externí TV tuner pro rozhraní USB 2.0 s názvem Smart TV USB2.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.