Články od autora Novák Radek

Emtec Movie Cube - multimediální centrum za pět peněz

V poslední době se stávají poměrně oblíbenými multimediální počítače do obýváků, tzv. HTPC - Home Theater PC, o jejichž stavbě vyšel nedávno na našem serveru několikadílný seriál. Zajímavou alternativu vůči nim nabízí společnost Emtec ve své "filmové kostce" - Movie Cube, která proti HTPC bude bojovat zejména svou příznivou cenou začínající na pěti tisíci korunách.


Creative Zen Vision:M - důstojný soupeř iPodu

Ačkoli na nás různí výrobci chrlí tuny různých přenosných audio či video přehrávačů s různými funkcemi, prozatím na trhu chyběl takový, který by dokázal přednosti z obou těchto světů kloudným způsobem spojit tak, aby byly rozumně použitelné. Jedním z těch, kteří se o to pokoušejí, je i dnes na pranýři vystavený Creative Zen Vision:M s barevným displejem a 30GB pevným diskem a hlavně lákadlem v podobě ceny pod deset tisíc korun českých.


42x BIOS a 3x firmware update za 14. týden

Je tu další týden a my Vám přinášíme nové Firmware optických mechanik firem: Plextor (2×), Samsung (1×) a BIOSy pro základní desky: Abit (1×), Albatron (1×), AOpen (4×), ASRock (8×), Asus (2×), DFI (10×), ECS (5×), EPoX (2×), Magic-Pro (2×), MSI (5×) a Tyan (2×).


20× Firmware a 77× BIOS update - 12. a 13. týden

Dva týdny utekly jako voda a my Vám přinášíme nové Firmware optických mechanik firem: Liteon (7×), Plextor (1×), Samsung (11×) a BIOSy pro základní desky: Abit (6×),  AOpen (7×), ASRock (10×), Asus (6×), Biostar (5×), DFI (4×), ECS (10×), EPoX (4×), Gigabyte (15×), Intel (1×), MSI (4×), PCchips (1×), Shuttle (1×), Supermicro (1×), Tyan (2×).


Creative Zen Vision - telenovely na cestách

Rubrika přenosných přehrávačů byla ještě donedávna zaplněna přístroji specializujícími se hlavně na přehrávání hudby, popřípadě nabízející další doplňkové funkce. Pokračující miniaturizace však do této oblasti umožňuje vkročit i přístrojům s mnohem vyššími ambicemi - umožňující uživatelům sledovat své oblíbené pořady či filmy na cestách, a to pokud možno v co nejkompaktnějším balení a s co největším displejem. Jedním z nich je i dnes drobnohledu vystavený Creative Zen Vision s 30GB diskem a 9cm barevnou obrazovkou.


Abit AT8 32X nabízí 32 PCIe linek za rozumnou cenu

Společnost Abit přináší na trh novou základní desku postavenou na čipsetu Ati Crossfire Xpress 3200 (známém dosud hlavně pod kódovým označením RD580) pro procesory určené patici 939. Hlavní výhodou této desky je podpora dvou plnohodnotných PCIe ×16 linek.


50× Firmware a 148× BIOS update

Po poměrně dlouhé odmlce je Vaše BIOS a Firmware hlídka zpět a přínáši Vám nové Firmware optických mechanik firem: AOpen (5×), Btc (1×), Liteon (12×), Pioneer (1×), Plextor (5×), Samsung (9×), Sony (7×), Teac (10×) a BIOSy pro základní desky: Abit (19×), Albatron (5×), AOpen (9×), ASRock (10×), Asus (11×), Biostar (16×), EPoX (24×), Intel (8×), Iwill (3×), Magic-Pro (8×), MSI (4×), PCchips (1×), QDI (1×), Shuttle (11×), Supermicro (9×), Tyan (10×).


Creative Zen Microphoto - Osmigigabajtový elegán

Stejně jako mobilní telefony prodělaly transformaci černobílých displejů na barevné, prochází i MP3 přehrávače stejným procesem. Zen Microphoto je jedním z prvních pokusů společnosti Creative prozkoumat toto jí dosud neprozkoumané bojiště a používá k tomu vskutku zajímavé zbraně - elegantní design, barevný OLED a pevný disk o kapacitě 8GB - a to vše v příjemných kompaktních rozměrech


MSI Mega Player 536: 4GB hudby a fotek do kapsy

MSI Mega Player 536 je pokusem společnosti MSI uvést na trh přehrávač s barevným displayem schopným kromě přehrávání hudby zobrazovat i fotografie a přehrát video - a to vše za příznivou cenu pod 4.500 Kč. Za tuto cenu obdržíme přehrávač s pevným diskem o velikosti 4GB, SD/MMC slotem a podporou připojení dalších USB zařízení přes USB On-the-Go. Naše recenze napoví, jak moc se to MSI povedlo.


Přenosné USB disky Western Digital s kapacitou 120GB

Společnost Western Digital rozšířila svou dosavadní nabídku USB přenosných pevných disků WD Passport o nový model s kapacitou 120GB, který je vybavený firemním pevným diskem WD Scorpio o velikosti 2,5 palce a rychlosti 5400rpm.

Následující
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.