Články od autora Martin Kuchař

Nejrychlejší herní počítač v ČR bude na INVEXu

Jistě Vám neuniklo, že během příštího týdne (9-13.10.2006) se bude opět konat již tradiční veletrh INVEX. Pokud neustále váháte zda má jeho návštěva cenu, pak Vás možná tato aktualita přesvědčí.


Symantec a Adobe si stěžují na Windows Vista

Není žádným překvapením, že jsou zmíněné dvě firmy ostražité před ochranným softwarem a formátem elektronických dokumentů, které Microsoft zavádí do připravovaných Windows Vista.


Hybridní Blu-ray/HD DVD disk

Poté co Sony, Toshiba a další velké společnosti nebyly schopny přijít s jedním standartním nástupcem DVD, Warner přišel s hybridem Blu-ray a HD DVD.


První vysokorychlostní SDHC paměťová karta

Elecom představil veřejnosti novou paměťovou kartu MF-FSDH04G, která se pravděpodobně stane první 4GB SDHC kartou s vyšší rychlostí.


Intel G965 čipset přinese lepší grafiku u integrovaných karet

Intel G965 bude v sobe integrovat nejnovější Graphic Media Accelerator (GMA) grafické jádro čtvrté generace, což přinese značné navýšení výkonu v 3D aplikacích v porovnání s GMA900 a GMA 950.


Informace o cenách procesorů do AM2 zveřejněny

Na internetu byly zveřejněny velmi zajímavé informace ohledně cen nových AM2 procesorů společnosti AMD. Podle interních dokumentů mají být k dispozici již od 15. května pro počítačové společnosti.


Toshiba uvádí svůj první notebook pro hráče

Toshiba P105-S921je první stroj, který přivede mobilní GF 7900GS na počítačový trh. Když si uvědomíme, že se jedná o notebook, pak není pochyb o jedinečném výkonu takovéhoto řešení.


Corsair začal s prodejem nejrychlejších pamětí - DDR2 1066MHz

V minulé novince jsem se zmínil o pomyslných válkách o umístění na top pozicích ve výrobě nejrychlejší operační paměti. Corsair samozřejmě nemůže zůstat s vývojem pozadu a tak nyní přináší na trh paměti DDR 2 taktované na frekvenci 1066MHz.


OCZ distribuuje DDR2 1000 s rychlým časováním

Války na paměťovém poli se začínají opravdu vyhrocovat. Corsair přichází již s 1066MHz avšak OCZ se je snaží přetrumfovat díky rychlému časování 1000 modulů.


Intel Extreme Edition 965 konečně vypuštěn

Intel dnes oznámil vydání nového high-end procesoru, který nese označení 965. Toto CPU používá Presler jádra, je vyroben 65nm technologií, podporuje EMT 64 a disponuje celkem 4MB L2 cache. Již tyto hodnoty samy o sobě jsou předzvěstí vysokého výkonu a pokud k nim přidáme ještě takt 3,75GHz, pak již nemůže nikdo pochybovat o tom, že tento procesor zaujme jednu z medailových příček na pomyslném žebříčku výkonu.

Následující
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.