Články od autora Jan Kratěna

PCT fórum přesáhlo magický počet 1 000 000 příspěvků

Na našem diskuzním fóru byla koncem minulého týdne překročena magická hranice jednoho miliónu příspěvků. Tohoto jubilejního počtu příspěvků se fórum dočkalo po šesti letech od svého spuštění.


Ovladače GeForce 190.62 WHQL

Společnost NVIDIA vydala další verzi ovladačů pro grafické karty GeForce a platformu ION s certifikací WHQL. Ovladače nesou označení verze 190.62 a přinášejí menší updaty NVIDIA Control Panelu, CUDA rozhraní a novou verzi PhysX software. Zvýšení výkonu ve hrách v release notes zmiňováno není.


AMD Evergreen a letadlová loď

AMD chystá na 10. září (septembra) oficiální představení svých grafických karet rodiny Evergreen s podporou DirectX 11 v opravdu velkém stylu. K jejich odhalení dojde na vyřazené letadlové lodi USS Hornet.


Bude NVIDIA opět přeznačovat?

Společně s vypuštěním nové generace grafických karet GeForce chystá společnost NVIDIA další přejmenování. Od posledního přeznačení jejích produktů přitom neuběhl ani celý měsíc.


Catalyst 9.8 WHQL s Hotfixem

AMD v pondělí oficiálně vydalo další verzi ovladačů Catalyst pro grafické karty ATi Radeon. Nová verze nese označení 9.8 a přináší poměrně vysoké navýšení výkonu v některých hrách a situacích především pro CrossFire konfigurace a vylepšený OpenGL driver. Hned den poté byl však vydán Hotfix kvůli chybám v některých 3D aplikacích.    


nForce opět na scéně?

Společnost NVIDIA v segmentu desktopových čipsetů už poměrně dlouho přešlapuje na místě. Za posledních několik let nevydala žádný nový čipset, pouze se odhodlala k přejmenování nForce 780a SLi na nForce 980a SLi. To se má však v nejbližší budoucnosti změnit.


PCI-Express 3.0 bude opožděn

Nová revize standardu sériové sběrnice PCI-Express nabírá zpoždění. Mohou za něj problémy se zpětnou kompatibilitou se staršími standardy 2.0, 1.1 a 1.0.


AMD vydává Radeon HD 4860

Společnost AMD vydává další z řady grafických karet ATi Radeon, tentokráte model HD 4860. Jak už modelové označení napovídá, jedná se o kartu založenou na jádře stávající rodiny RV7xx. 


Ovladače ATi Catalyst 9.7 WHQL

Od vydání posledních ovladačů ATi Catalyst uplynul měsíc a je tu další verze s označením Catalyst 9.7. Ta přináší přepracované uživatelské rozhraní Catalyst Control Center, certifikaci WHQL pro finální verzi Windows 7 (RTM), mírné navýšení výkonu v některých hrách a situacích a vylepšený ovladač OpenGL. Bohužel opět chybí podpora pro legacy produkty - karty ATi Radeon série 9500 až X1950. 


Další várka spekulací o RV8xx

Internetem kolují další zvěsti o připravovaných grafických čipech rodiny "Evergreen" s podporou DirectX 11 z dílny společnosti AMD/ATi. Toto je malé shrnutí několika málo z nich.

Následující
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.