Články od autora Jaroslav Kučera

AMD brzy uvede 3 nové Phenomy

Chystá se nám menší posílení týmu procesorů AMD. Dočkáme se i nového šampióna této stáje. 


Novinky od TSMC

Potíže TSMC pocítili všichni, kdo si před Vánoci chtěli nechat od Ježíška přinést novou grafickou kartu. Nyní by to už neměl být takový problém. 


Globalfoundries dokončilo převzetí Chartered Semiconductor

Mezi opravdu velké hráče ve výrobě polovodičových obvodů se dříve počítaly hlavně firmy Intel, TSMC a UMC. Letos jim již bude konkurovat i někdo další. 


ARM: čtyřjádra od Marvellu a Tegra ve Škodovce

Letošní rok vypadá, že bude ve znamení architektury ARM. ARM však není jenom Nvidia Tegra... 


Dva španělské přešlapy v cenzuře Internetu

Internetová svoboda se nekrájí přímo, ale pozvolna, plíživě, salámovou metodou. A to nejen ve Francii a Velké Británii, ale už třeba i ve Španělsku. 


Lenovo U1 Hybrid, kombinace ARM a Intelu

 Lenovo připravuje nový notebook se zajímavým názvem IdeaPad U1 Hybrid. Jeho provedení je opravdu originální. Skládá se z několika částí, tabletu a “dokovací stanice”.


První testy ATI Mobility HD5650

V brzké době se dočkáme grafických čipů ATI s číslicí 5 na začátku i v mobilní sféře. Pojďme se tedy podívat na test jednoho z nich. 


Interní USB hub s přídavným napájením

Znáte to, přijdete ke kamarádovi, USB v počítači má plná všeho možného, tak si připíchnete svůj externí HDD k jeho USB hubu. A ono nic... 


VIA představila DX10.1 čipset

Skoro si říkám jak s relativně malými finančními prostředky, kterými VIA disponuje, dokáží její inženýři držet krok s obry jako Intel nebo AMD?


AMD oznamuje zlepšení dodávek HD 5xx0 karet

 Skoro bych řekl, že AMD má čas od času docela smůlu. Když se daří procesory, nestíhají továrny a když teď mají jediné DX11 karty na trhu, zklame TSMC...

Následující
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.