Články od autora Dedek Jan

Canon PIXMA iP 4000, domácí fotolaboratoř

Stále častěji si uživatelé digitálních fotoaparátů tisknou fotografie doma, teda pokud je chtějí archivovat v papírové podobě. Je to dáno zejména přístupností levných a kvalitních fototiskáren, dostupností fotopapíru určenému pro tyto tiskárny a zejména snižujícím se nákladům na domácí tisk. Canon PIXMA iP 4000 není jen fototiskárna, navíc umí tisknout na CD a DVD s potiskovou vrstvou. Tak se na ní blíže podíváme.


HP dvd640i, ten co umí LightScribe

V posledním článku v sekci CD/DVD jsme si přiblížili technologii LightScribe, pro její testování byla použita vypalovačka HP dvd640i. Dnes vás proto čeká menší recenze téhle DVD vypalovačky, menší proto, že mechanika se nevymyká dnešním standardům a k hlavnímu lákadlu u ní patří již výše zmiňovaná technologie LightScribe.


LightScribe - popisujeme CD a DVD pouze s pomocí vypalovačky

Technologie popisu médií CD a DVD v samotné vypalovačce už je nějaký ten pátek na světě. Dnes se si tuto technologii trochu přiblížíme a ukážeme si jak správně používat vypalovačku, která tuto technologii podporuje, co nám LightScribe přináší a jaké jsou jeho výhody a nevýhody. Samozřejmě nebudou chybět i nějaké praktické ukázky, ale to už je předmětem článku, tak se na to vrhněme.


NEC ND-3540A, vypalujeme DVD+R DL 8x

NEC v současnosti dělá nové modely jak na běžícím pásu. Není to tak dlouho, co jsme testovali modely ND-3500A a ND-3520A, které získaly díky svým schopnostem ocenění v podobě "Silver Award". Dnes se v recenzi seznámíme s novým modelem ND-3540A, který přímo vychází z modelu ND-3520A, se kterým má společný základ v podobě čipsetu.


ASUS CB-5216A, nové COMBO z Taiwanu

S optickými mechanikami ASUS se v poslední době doslova roztrhl pytel. Dnes se podíváme na vypalovačku, která sice neumí pálit DVD, ale její další vlastnosti nejsou rozhodně přehlédnutelné. Jediné co dosud v nabídce ASUSu chybělo, bylo klasické COMBO v kvalitě, kterou vyžaduje dnešní doba. V recenzi si řekneme jestli ASUS tento krok zvládl a jak se mu povedl.


ASUS SDRW-0804P-D, elegán pro váš notebook

Není to tak dlouho co jsme se podívali na zoubek externí vypalovačce od LG GSA-5160D, dnes tu máme externí model od ASUSu SDRW-0804P-D. Externí sice je, ale narozdíl od LG spadá do kategorie slim vypalovaček (tedy těch co najdete v noteboocích). Tomu také odpovídá její výkon, jak si ukážeme v následující recenzi.


Vypalujeme - část třetí: komerční programy pokračování

V první části jsme si představili několik vypalovacích programů z kategorie volně šiřitelného software. Počínaje rozhraním Windows XP a konče programem DeepBurner Free. V druhé části jsem se podívali na některé komerční produkty jako jsou DeepBurner Pro, Pinnacle Instant CD/DVD, Roxio Easy Media Creator a Sonic RecordNow! Dnes budeme pokračovat programy Sonic MyDVD a také se podíváme na multimediální balík od Nera.


ASUS DRW-1608P, pálíme DVD+R DL rychlostí 6x

Od té doby co vstoupil ASUS mezi významné hráče na poli DVD vypalovaček se velmi číní, po úspěšném modelu ASUS DRW-1604P přichází na náš trh novinka ASUS DRW-1608P. Jak už je z názvu patrno vypalovačka je připravena pro 16x zápis a 8x přepis DVD. Další čím vás upoutá je schopnost 6x zápisu na DVD+R DL. ASUS stejně jako PIONEER DVR-109D je založen na čipové sadě NEC, stejné srdce najdete ještě u NECa ND-3520A. Tak se na něj tedy pojďme podívat.


Vypalujeme - část druhá: komerční programy

V první části jsme si představili několik vypalovacích programů z kategorie volně šiřitelného software. Počínaje rozhraním Windows XP a konče programem DeepBurner Free. V dnešním článku si podrobněji představíme možnosti programu DeepBurner Pro. Ostatním programům zvučných jmen, jako je Pinnacle Instant CD/DVD, Roxio Easy Media Creator a Sonic RecordNow! Deluxe věnujeme také dost prostoru, i když ne tolik kolik by si zasloužily.


Jak zprovoznit TV výstup na grafické kartě

Připravili jsme pro Vás malý seriál, co dělat když si s počítačem moc nerozumíte, nebo se jen nechcete zdržovat studováním spousty knížek a článků. V tomto seriálu budou zveřejňovány "instantní" návody jak co nastavit, aby to rychle a hlavně dobře fungovalo. Budeme velmi rádi, když nám pošlete své tipy, co byste si v dalších dílech přáli vidět. Nejprve jsme se zaměřili na to, jak si vychutnat počítačové video (DVD nebo DivX) na TV obrazovce. I když Vám tato problematika není cizí, možná se dozvíte i něco nového.

Následující
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.