Články od autora darl

Knol vs Wikipedia - kdo s koho?

Wikipedia dnes patří mezi nejnavštěvovanější internetové stránky na světě. Během pouhých sedmi let se stala nedocenitelným zdrojem poznání pro lidi z celého světa. Google jí hodá konkurovat se svým novým systém Knol. O co půjde a v čem se oba systém liší? A čím je dnes vlastně Wikipedie?


Ubiquity - radost z pokroku

Ubiquity je nový experimentální plug-in pro prohlížeč Firefox, který nedávno ve velmi rané verzi vyplul z Mozilla Labs. Pokud jste náhodu četli nedávný článek Michala Rybky na téma GUI, pak byste tohle neměli přehlédnout. Slibuje totiž konečně opravdový pokrok v oblasti, se kterou si neví rady ani ty největší softwarové společnosti. Čeká nás revoluce?


Novinky ze světa HD

Digitální zábavní ekosystém v podání světových firem jako Intel, Microsoft nebo Sony. Podaří se jim dostat Apple na kolena? HD projektory pro vaše domácí kino a nový filmový klub od Microsoftu.


Novinky ze světa Apple

Slavnostní představení nových iPodů, větší podpora her, budoucnost ovládání počítačů. A 10 let iMacu, který pomohl změnit svět osobních PC.


Rozhovor: procesor Cell a rozpoznávání hlasu

Málokdo nejspíš tuší, že v Praze sídlí tým vývojářů společnosti IBM, který se zabývá problematikou rozpoznávání hlasu. Výzkumná skupina velkým dílem přispívá k vývoji pokročilého programu IBM Embedded ViaVoice a jedním z jejích členů je i Bořivoj Tydlitát, který nám laskavě poskytl rozhovor.


Kancelář jde do nebe

Google, Microsoft, Adobe, ale i celá řada dalších menších hráčů dnes potichu bojuje o cenné pozice v oblasti kancelářských online aplikací. Jak před lety někteří správně prorokovali - co bylo dříve doménou desktopů se ku prospěchu a pohodlí uživatelů stěhuje na síť. Model "software jako služba" se z oblasti velkých podniků začíná šířit také k běžným uživatelům.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.