Články od autora Karel Voráček

Recenze levného čínského projektoru Vivibright GP100

Rozumný domácí filmový projektor lze koupit už zhruba od 14 000 Kč, ale jako doplněk televizoru je to pořád hodně. Na čínských e-shopech ale najdete za částky kolem čtyř tisíc i jednodušší a hlavně výrazně levnější řešení využívající kombinace LED a LCD s HD rozlišením. Jak obstojí takový levný projektor ve srovnání se značkovými?


AKiTiO prodává adaptér z Thunderboltu 3 na 10Gb síť

 Značka AKiTiO začala prodávat adaptér, který pro rozhraní Thunderbolt 3 zpřístupní 10GB/s síť. Poprvé jej ukázala již na Computexu v minulém roce.


Cooler Master představil novou hliníkovou klávesnici MasterKeys MK750

Nová mechanická klávesnice MasterKeys MK750 nabízí eloxované hliníkové tělo, spínače Cherry MX (na výběr máte z Blue, Brown a Red), RGB podsvícení a odpojitelný kabel USB-C (vnitřně jen USB 2.0). Ten lze vést spodem klávesnice na více místech, abyste si mohli vybrat, kde bude nejméně překážet.


ADATA uvádí aktivní chladič s diodami pro M.2 SSD

Hliníkový chladič s ventilátorem XPG Storm je určený pro M.2 standardní délky 80 mm a obsahuje RGB diody.


QNAP bude mít NASy s procesorem AMD Ryzen

Známý výrobce síťových úložišť QNAP chystá velmi výkonné NASy založené na nových procesorech AMD Ryzen. Půjde o modely TS-677, TS-877 a TS1277, které pojmou 6, 8 respektive 12 disků. Top model pro dvanáct disků je postavený na osmijádrovém Ryzenu 7-1700 na frekvenci 3,7 GHz a 64 GB operační paměti. Další dva modely NASů mají o něco slabší Ryzen 5-1600 a jen 8, respektive 16 GB.


Asus představil herní notebook se 144Hz displejem

Asus představil nový herní notebook Republic of Gamers G703. Ten přichází s přetaktovaným procesorem a 17,3" displej s obnovovací frekvencí 144 Hz.


Nová skříň Zalman Z11 Neo je tři roky stará

O skříni Z11 Neo teď mnoho serverů píše jako o novince právě uvedené na trh. Ve skutečnosti jde o stejnou skříň, kterou zde začal Zalman prodávat již před třemi lety. Akorát k ní rozeslal novou tiskovou zprávu.


MSI má herní barebone se systémem tří komor

MSI má velké zkušenosti s herními počítači v malých skříních. Nový Infinite X vychází z modelu Infinite A, ovšem s vylepšenou výbavou. Základem je microATX deska vlastní výroby s čipsetem Intel Z730 a zřejmě nejvýkonější herní procesor Core i7-8700K s odemčeným násobičem.


Gigabyte představil vybavenou mini-ITX desku vhodnou pro přetaktování

Gigabyte představil novou základní desku formátu mini-ITX postavenou na čipsetu Z730 a s podporou osmé generace procesorů Intel Core (Coffee Lake).


Intel vydal první Optane SSD pro domácí počítače

Když Intel poprvé přišel s SSD, využíval v nich velmi rychlé čipy s buňkami typu SLC. To se nakonec kvůli ceně neukázalo jako správná cesta a tyto disky našly využití jen v serverech. Teď se opět vrací s novou technologií a opět má být rychlejší. Intel totiž pro svá nová SSD využívá jiný druh paměti, kterou nazval 3D Xpoint a vyvíjí ji už několik let spolu se společností Micron (ta stojí za SSD disky Crucial). Snad bude tentokrát trh příznivější.

Následující
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.