Články od autora Ondřej Štěpánek

Microsoft připravuje zařízení Surface se dvěma displeji

Společnost Microsoft měla podle magazínu The Verge odhalit plány na realizaci zařízení řady Surface, které bude vybavené dvěma displeji.


AMD představilo v rámci Computex nové grafické karty na bázi Navi a Ryzen 3. generace

Společnost AMD měla na veletrhu Computex napilno. Představila zde totiž řadu nových produktů, na které se můžeme těšit v nadcházejícím období. 


Intel poodhalil 10nm multičipy Ice Lake-Y

Intel odhalil své první multičipové moduly 10. generace označené jako Ice Lake-Y, které by měly zamířit zejména do nízkoenergetických zařízení, jako jsou notebooky a zařízení 2 v 1. 


TP-Link odhalil špičkový Wi-Fi router Archer AX6000 s podporou standardu 802.11ax

Standard nové generace Wi-Fi 6, neboli 802.11ax, který je vylepšenou verzí současné verze 802.11ac, se snad již brzy usídlí na trhu. Někteří výrobci routerů už jsou na tento standard připraveni a mezi nimi se nyní objevuje také firma TP-Link.


Gigabyte odhalil PCIe 4.0 rozšiřující kartu pro M.2 SSD nabízející přenosové rychlosti až 15 GB/s

AMD v rámci letošního Computex odhalil své nadcházející čipové sady X570 s nimiž půjde ruku v ruce také nová generace procesorů Ryzen. Právě řada Ryzen 3000 má mimo jiné přinést také podporu využití sběrnice PCIe 4.0.


Další informace o GeForce GTX 1660 a 1650 jsou venku

Společnost Nvidia se snaží z Turingu vyždímat, co se dá. Proto poměrně překvapivě po řadě RTX přichází s několika modely pod sérií GTX. Několik dní zpátky se na trhu objevil model GTX 1660 Ti, který s cenovkou zhruba od 7 500 Kč nabízí 12nm čip Turing. Řada GTX 1600 ale u tohoto modelu rozhodně neskončí. Následovat totiž mají modely GTX 1660 a GTX 1650.


Nvidia plánuje vydání grafiky GeForce GTX 1650. Dočkáme se jí prý už v březnu

Právě dnes řada výrobců odhalila své varianty grafické karty GeForce GTX 1660 Ti, která vychází z architektury Turing, ale spadá pod řadu GTX. Podobně na tom má být také následující přírůstek do portfolia Nvidia model GeForce GTX 1650.


Cooler Master přichází do prodeje se dvěma sériemi napájecích zdrojů

Společnost Cooler Master uvádí na trh dvě nové řady počítačových zdrojů označené jako V Gold a V Platinum. Novinky budou navazovat na originální řadu V, která byla uvedena do prodeje před pěti lety.


TSMC zahájí masovou výrobu na 7 nm EUV už příští měsíc

Společnost TSMC dolaďuje poslední kroky pro zavedení masové výroby waferů pro čipy pomocí 7nm EUV (extreme ultraviolet lithography) výrobního procesu. 


Palit a EVGA odhalily svá vlastní provedení grafiky GeForce GTX 1660 Ti

Ještě tento týden bychom se měli dočkat oficiálního představení připravované grafické karty GeForce GTX 1660, která sice vychází z architektury Turing, ale nespadá pod řadu RTX, a proto se řada výrobců rozhodla odhalit svá želízka do ohně.

Následující
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.