Články od autora Ond%C5%99ej%20%C5%A0t%C4%9Bp%C3%A1nek

Samsung odstartoval průmyslovou výrobu prvních 16Gb pamětí GDDR6

Společnost Samsung v těchto dnech spustila masovou výrobu vůbec prvních paměťových čipů typu GDDR6 (Graphics Double Data Rate 6) s kapacitou 16 Gb. 


MCM Intel Core i7-8705G s GPU Vega M možná odrovná kombinaci Coffee Lake s grafikou GeForce MX 150

Hodně pozornosti se v poslední době ubíralo k multi-čipovým (MCM) řešením kombinujícím procesory Intel umístěným do jednoho modulu s grafikami AMD Vega. Nyní když tyto moduly konečně zamířily na trh se zdá, že mohou značně "zavařit" zejména jedné konkurenční grafice od Nvidia.


Nový monitor s 5K rozlišením od iiyama nadchne výrazně nižší cenou než konkurence

Firma iiyama představila uvedla na trh nový monitor s rozlišením 5K UHD, který se může pochlubit tím, že je oproti konkurenci relativně levný.


Samsung na svých stránkách odhalil 4TB SSD série 860 Pro

Společnost Samsung zřejmě nedopatřením uvedla na své stránky specifikace a cenu doposud oficiálně neohlášeného produktu do série SSD. Jedná se navíc o špičkový model série 860 Pro s kapacitou 4 TB.


Crucial zahajuje prodej řady 2,5" SSD MX500

Crucial v těchto dnech uvádí do prodeje čtyři modely své nové série 2,5" SSD označené jako MX500. 


Firma Cherry představila svoje první nízkoprofilové mechanické spínače s RGB podsvícením

Německá společnost Cherry známá výrobou mechanických spínačů kláves, ale i kvalitních klávesnic, nyní rozšiřuje svoji nabídku spínačů o nové MX Low Profile RGB.


TPCast 2.0 umožňuje bezdrátově připojovat VR headsety s 8K rozlišením a latencí 1 ms

Jedním z hlavních omezení současných headsetů pro virtuální realitu je jejich zapojení pomocí kabelů, které omezuje do značné míry pohyb. Tyto kabely jsou potřebné jak pro napájení, tak pro přenos dat. 


Zakřivený herní monitor Predator X35 přijde na trh až v druhém čtvrtletí kvůli ovladačům od Nvidia

Acer již podruhé předvedl svůj špičkový herní monitor Predator X35. Ten by totiž měl nakonec mít implementaci HDR od společnosti Nvidia a měl by se pochlubit technologií podsvícení Quantum Dot Enhancement Film (QDEF).


Asus přichází se dvojici mini-PC s CPU Gemini Lake, nový Chromebox a jednodeskový počítač Tinker Board

Společnost Asus si na veletrh CES přivezla celou řadu novinek a mezi nimi se objevila také dvojice kompaktních počítačů osazených procesory Intel Gemini Lake, které se mohou pochlubit extrémně nízkou spotřebou.


NZXT vstupuje na trh se základními deskami s stylovou N7 Z370 s volitelným vzhledem

Na trhu základních desek se moc často neobjevují nový hráči a je proto poměrně překvapivé, že společnost NZXT známá zejména z oblasti chlazení a PC skříní chce na tento trh vstoupit se svojí první základní deskou. 

Následující
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.