Články od autora Radek Kejduš

Asus NAS-M25 – vůbec první úložiště od Asusu

Do stojatých vod síťových úložišť vplul nový silný hráč. Společnost Asus představila pro český trh svůj první a rovnou dvoudiskový NAS s označením NAS-M25. Dokázal Asus přijít s vlastním kvalitním řešením, jako se mu to poslední dobou daří třeba s tablety, nebo jde o pomalý kus hardwaru, který pro něj vyrobil nějaký OEM výrobce?


QNAP zavádí SandyBridge procesory do svých NAS zařízení pro maximální přenosovou rychlost

Společnost QNAP oficiálně uvedla dva nové NASy a rovnou pro ně ve svém portfoliu vytvořila novou kategorii High-End SMB. Označení je na místě, protože největší novinkou je osazení procesorů Intel Core i3.


Netgear Stora MS2000 – takové to domácí ukládání

Společnost Netgear měla vždy ve svém portfoliu pouze firemní NASy označené jako ReadyNAS. Jejich zpracování je na vysoké úrovni, ale typická korporátní a uživatelsky spíše nepřívětivá administrace mohla mnohé odrazovat. To mění model Stora. Cílí na domácnosti, takže oplývá multimediálními funkcemi a navíc je levný.


QNAP TS-212 – špičkový NAS prošel zdařilou evolucí

Nový dvoudiskový NAS od společnosti QNAP je náhradou za TS-210. Naprosto stejné šasi se silnějším procesorem Marvell na 1,2 GHz, to je na první pohled jediný rozdíl, ovšem tento QNAP skrývá i překvapení v podobě funkce pro expanzi disků. Podíval jsem se na tento NAS podrobněji než na jeho staršího kolegu z velkého testu.


100TiB NAS monstrum od Synology – vstup do nejvyšší ligy

 Během letošní konference Synology 2011 byl předveden NAS server z nové řady XS. Nabídne obrovskou kapacitu a rozumnou spotřebu.


Letošní konference Synology – NASy nahradí klasické servery

 Začátkem měsíc upořádala společnost Kobe konferenci Synology NAS 2011. Jaké nás čekají novinky?


Velký test NASů III – do 5000 Kč pořídíte bídná i skvělá řešení

V předchozím díle jsme se podívali na jednodiskové NAS servery, kterých je na trhu minimum a ani je příliš nedoporučujeme ke koupi. Podstatně lepší vlastnosti nabízejí až dvoudiskové NASy, které si probereme dnes. Celkem jsme jich otestovali osm a dva z nich považujeme za opravdu skvělé nabídky ke koupi.


Velký test NASů II – jednodiskové umí i streamovat na mobil

Jednodiskové NASy sice nenabízejí pole RAID1 pro zabezpečení dat, ani neohromí kapacitou, ale přesto mohou zastat funkci sdíleného úložiště i jednoduchého serveru. V dnešním druhém díle velkého testu NASů se konečně odpoutáme od teorie a pořádně si zatestujeme. Který jednodiskový NAS je ten nejlepší?


Úvod do NAS serverů – Váš domácí cloud

Zamyslete se, kde máte uložena svá data. Jsou vždy dostupná? Jsou dosažitelná vzdáleně? Jsou v bezpečí? Pokud je máte na pevném disku v počítači nebo vypálená kdesi na optických médiích, musíte vždy odpovědět: Ne! Jednoduchým řešením jsou dnes již cenově dostupné NAS servery, kterým se v následujících týdnech budeme velmi podrobně věnovat.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.