Články od autora Voigts Martin

Asus Vintage-S800 - barebone v klasickém stylu

Barebone systémy mají mnoho podob. Minule recenzovaný AOpen XC Cube patřil mezi typičtější zástupce, tedy Small Form Factory. Ovšem nejen ty tvoří nabídku barebonů, a tak jsme se rozhodli otestovat i systém poněkud bližší běžným stolním počítačům, a to ASUS Vintage-S800.


AOpen XC cube EX65 - barebone "elegán"

Small form factor barebone systémy jsou stále oblíbenější zejména díky designu, velikosti a slušnému poměru ceny a výkonu. Po výkonové stránce ale zřídkakdy nabídly něco opravdu zajímavého, spíše se řadily k počítačům z nižšího a středního výkonového spektra. Zařadí se EX65 od AOpenu mezi ty hezké, ale nevýkonné, nebo nabídne i něco navíc?


Minitest: Iwill ZPC GX - PC jako CD-ROM

Miniaturizace osobních počítačů nabrala v poslední době nečekaně vysokých obrátek. Důkazem toho může být také i námi testovaný Iwill ZPC GX. Dokonce nevím, jestli ho mám srovnávat s dřívějšími "barebone" počítači. Přesto, že je prakticky stejně výkonný jako dříve testované počítače (v našem případě je "motorem" ZPC Pentium 4 běžící na 2.4GHz), velikostí se spíše blíží rozměrům... externí mechaniky CD-ROM. Jeho vzhled navíc odpovídá posledním nárokům na styl a eleganci. Společnost Asiacenter nám zapůjčila k testu kompletní PC včetně zajímavé klávesnice a myši.


Pán výbojek: Bitspower X-Panel XP II

Osvětlení skříně je hezká věc - v případě modovaných skříní se jedná téměř o nutnost. Existuje však způsob, jak odlišit tu svou skříň od ostatních. CCFL výbojky jsou už docela běžné (viz. nedávná recenze), ale ty vaše mohou být jiné - můžou různě blikat, nebo se sloupec světla v nich může různě pohybovat (viz. video v článku). Jak toho docílit? Řešením může být panel od společnosti Bitspower: X-Panel XP II. V této recenzi se na něj podíváme poněkud blíže.


PC skříň: AOpen ML H600B

Hledáte ten správný "domov" pro svůj hardware? Poohlížíte se po kvalitě za přijatelnou cenu? Potom si nenechte ujít tuto recenzi. Pojednává o skříni H600B, vybavené velmi tichým 350W zdrojem, z produkce firmy AOpen.


W-Force SuperPanel 001

Počítač lze ztišit mnoha způsoby, jedním z těch jednodušších je snížit otáčky ventilátorů. Tohoto se dá dosáhnout mnoha způsoby. Jedním z profesionálních řešení je panel regulátoru otáček SuperPanel 001 značky W-Force. Podívali jsme se mu na zoubek …


Optický tuning počítače aneb Pryč se šedi!

Podobně jako někteří majitelé touží po individuálním vzhledu svého automobilu, mohou chtít i uživatelé PC mít doma něco jiného, něco neotřelého. Proto vznikla problematika case-moddingu. Zatímco přetaktování se dá přirovnat k tuningu motoru a jeho výkonu, case-modding se většinou podobá optickému tuningu. Tento článek berte jako lehký úvod do case-moddingu.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.