Články od autora Jan Horčík

User Experience — K čemu nám ty počítače vlastně jsou?

Dlouho tu nebyl žádný pěkný nový buzzword. Samé grafiky, procesory, prostě pořád jen technická nuda. Samo to označení už tak trochu upadlo v zapomnění, a tak je načase vytáhnout jej opět na slunce jarních dnů. "User experience" - je to úplně nový obor, nebo jen další módní výstřelek internetového světa?


Překvapující technologie: rozšířená realita

Některé technologie, nad jejichž názvy toužebně povzdychávají fandové, stále ne a ne přijít. Holografie, třebas. Jiné se objevují zcela nečekaně, jako iPhone. A jiné se na nás tiše, nenápadně plíží z neprostupné temnoty moderního věku. Takovým případem je rozšířená realita neboli Augmented Reality. Co to je a kde ji můžeme potkat?


Úvaha - Mac proti Windows, kdo s koho?!

Používáte PC nebo notebook s Windows a jste spokojeni? Dobře pro vás. Nespokojeni? Chcete změnu? Ne, tohle nebude předvolební agitka, i když to tak začíná trochu znít. Jen bychom vám dnes rádi ukázali jednu z možných alternativ k majoritnímu operačnímu systému. Poznejte platformu Mac! Stanete se také jablíčkaři?


Google Wave – začíná nová éra webu?

Proč Google nepotřebuje Facebook ani Twitter? Má Wave. Pozitivní vibrace se se silou tsunami během několika dnů rozletěla z vývojářské konference Google I/O do širého světa a získává si zaslouženou pozornost médií. Budoucnost internetové komunikace jako kdyby nám přivážel Bob Marley na úžasné duhové Vlně, která se chce stát komunikační platformou 21. století. Přichází e-mail 2.0?

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.