Články od autora David Bijok

Novatron IAMM NTD-38HD - Dvojče Tvixu?

Další z řady multimediálních HD přehrávačů nám zavítal do redakce. Na první pohled jako by z oka vypadnul nedávno testovanému Tvix, ale stačí se podívat podrobněji a rozdíly tu jsou. Každopádně s HD médii si poradí stejně dobře, tak se pojďme podívat, copak je to za mašinu.


Popcorn Hour A-100 - Mediální tank v akci

Máte doma LCD televizi a žádný zdroj HD videa? Zdají se vám ceny BD přehrávačů a BD nosičů pořád vysoké? Nebo vás dokonce zaujal nějaký jiný HD přehrávač, ale cena byla, ehm, vysoká? Otestovali jsme mašinku s HDMI, podporou 1080p, H.264 kodeku i MKV kontejneru s cenou pod 5000Kč


Emgeton Guru 4 TViX - Multimediální guru

Starému dobrému DVD s "obyčejným" PAL rozlišením už pomalu začíná zvonit hrana. Nové LCD televize mamutích úhlopříček si přímo žádají filmy v nějakém tom HD rozlišení, které nakrmí všechny ty zobrazovací pixely. A uživatelé už taky začínají být zmlsaní, takže rozmazaný obraz nejůznějších (samozřejmě legálních) DivX záloh nestačí. A právě proto přichází Emgeton Guru 4 TViX.


Bleskovka: DVD Ferguson D-780HX - mezi PC a domácím kinem

Jsme počítačovým magazínem a levný (2200Kč vč. DPH), i když pokročilý DVD přehrávač (HDMI s upscalingem do 1080i, podporou prakticky všech videoformátů, českých titulků a integrovaným dekodérem prostorového zvuku Dolby Surround II /Digital, DTS) se může zdát výstřelem mimo terč. Ano, ale jen do okamžiku než zjistíte, že přehrávaná data (obrázky, audio, video) mohou být uložená na externím pevném disku, flash disku, ve fotoaparátu, MP3 přehrávači připojeném přes USB port.


Digitální DVB-kombo (Sat + DVB-T) Opticum 4100TSCR

Někdo má rád holky, jiný vdolky - zatímco v redakci přetaktováváme procesory a grafické karty, jinde kutí a upravují... satelitní digitální přijímače. Řeší se použité čipy, revize hardware, upravuje (hackuje) firmware. Existují diskusní fóra, které jsou téměř stejně navštěvovaná jako ta počítačová. V tomto světě zapomeňte na Windows - AMD, Intel i nVidia tady neznamenají také prakticky nic, zde kralují zcela jiné značky a produkty.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.