Články od autora Jiří Janžura

ASUS Silent Square - chladící věž pro CPU

Společnost Asus se v poslední době snaží prosadit i mezi špičkou v oblasti aktivních chladičů pro procesory a my se v tomto článku podíváme jak se jí to daří. Silent Square je zástupcem obřích kousků, kde lze s úspěchem využít velkých a tichých větráků, které neobtěžují svým chodem.


Test teplovodivých past - je jedno jakou použijete?

V dnešním článku se poněkud nezvykle zaměříme na teplovodivé pasty, které všichni využíváme u procesorů či grafických karet. Zdánlivě banální součást počítače, ovšem nemá až tak zanedbatelný vliv, jak si mnozí z nás myslí.


HIS X1800GTO IceQ3 - úprava na X1800XL

V dnešním návodu se podíváme na zoubek grafické kartě HIS Radeon X1800GTO, kterou lze pomocí jednoduchého zásahu předělat na Radeon X1800XL. Celý "fígl" spočívá v aktivaci zbývajících pixelových procesorů.


Vodní bloky Innovatek Cool-Matic

S příchodem léta se stává více než kdy jindy aktuální otázka dobrého chlazení počítačových komponent. Tématem této recenze je dvojice bloků vodního chlazení pro grafické karty ATi Radeon X1900/1800 a nVidia GeForce 7900/7800 od společnosti Innovatek, která má s výrobou bloků vodního chlazení letité zkušenosti.


Přetaktujte si grafickou kartu - Riva Tuner

Tento článek je návodem pro méně zkušené uživatele, kteří si chtějí vyzkoušet přetaktování grafické karty, ale zatím neví jak na to. Využili jsme notorické známé utility Riva Tuner a krok po kroku popsali základní možnosti přetaktování a sledování teploty grafického jádra a pamětí.


Corsair Nautilus 500 - nenáročný set vodního chlazení

Společnost Corsair z amerického Fremontu asi nebude třeba čtenářům PCtuningu nějak zvlášť představovat. Corsair jako výrobce kvalitních paměťových modulů je znám po celém světě a jeho řada XMS patří mezi overclockery mezi oblíbenou značku. Dnes se ovšem podíváme na zajímavý set vodního chlazení pro procesory.


Extrémní overclocking - GeForce 7800GT

V dnešním článku se podíváme na grafickou kartu GeForce 7800GT, která se nám za posledních pár měsíců přesunula z high-endového segmentu do cenově příznivějšího mainstreamu. K jakým výkonům se dá po úpravě napájení tato grafická karta přinutit se podíváme v dnešním návodu. Samozřejmá bude i úprava chlazení, jelikož standardní chladič GeForce 7800GT by při těchto pokusech jen stěží obstál.


Extrémní Overclocking - ATi Radeon X1600XT

Další z řady návodů jak pomocí úpravy napájení zvýšit pracovní frekvence jádra a pamětí na grafické kartě. Dnešní "obětí" bude karta Radeon X1600XT 256MB, kterou společnost ATi konkuruje společnosti nVidia v oblasti mainstreamu. Jádro RV530 je vyráběno 90nm technologií a z výroby má karta nastavenu poměrně malou voltáž, takže přímo svádí ke zkoušce extrémního overclockingu.


Extrémní overclocking - GeForce 6800GS

Nvidia GeForce 6800GS je v současnosti jednou z nejvýkonnějších grafických karet určených pro střední část trhu. Na svých referenčních frekvencích podává velmi slušný výkon. V poslední recenzi na téma grafických karet jsme seznámili s touto kartou velmi podrobně. Pomocí úpravy napájení popsané v tomto článku z ní dostaneme úplné maximum a pokoříme hranici 17 000 bodů v 3DMarku 03!!!


AQCOOL AQX 500RS - český vodník žije!

Dnes je na pořadu další z recenzí týkající se vodního chlazení. Testovaný set AQCOOL je od tuzemského výrobce Silentek a nese modelové jméno AQX 500RS. Jako protivník v testu je mu určen set Thermaltake Bigwater SE, který jsme měli tu čest poznat v minulém článku. Bude velmi zajímavé sledovat, jestli se český vodník ukáže jako dobrá konkurence k zahraničním matadorům toho odvětví.

Následující
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.