Články od autora Jan Stach

Mašinky na míru - květen 2008

Chcete si pořídit domů novou počítačovou sestavu a tápete v aktuální nabídce počítačových komponent? Od každé existují stovky variant a liší se několika písmenky v označení, tak kdo se v tom má pak k čertu vyznat? Poradíme vám! Přinášíme aktuální přehled vhodných konfigurací počítačových sestav zaměřených na hry a multimedia.


Bleskovka: 2x základ od Gigabyte P35-DS3L a DS3P

Zatímco v pondělním článku jsme se podívali na drahou high-endovou čipovou sadu X38 Intelu, dnes si prosvištíme něco mnohem, mnohem přístupnějšího - dvě základní desky Gigabyte vybavené nejpopulárnější čipovou sadou vyšší střední třídy P35. Jedná se o levný model DS3L a o 1000Kč dražší DS3P. Stejná řada, stejná kvalita i stejné možnosti? Uvidíme...


Gigabyte Poseidon - hliníkový šperk klasického formátu

 V diskuzních u hliníkových HTPC skříní z minulého týdne se objevila připomínka, že jsme v tomto přehledu pominuli příznivce klasických formátů PC skříní - tedy ty, kteří se do obýváku nebojí instalovat klasický velký tower, případně mají počítač pod stolem a jen řeší přenos obrazu a zvuku. Důkazem toho, že klasické skříně si dnes si s předními HTPC v designu vůbec nezadají (navíc při mnohem nižší ceně - zde konkrétně 2200Kč s DPH) je například níže testovaný Gigabyte Poseidon.


ASUS M2A-VM AMD690G HDMI - základ pro multmediální PC za 2000Kč

Platforma AMD je v poslední době v záplavě nových desek pro Intel s775 poněkud opomíjena. Dnes to trochu napravíme a podíváme se na velmi oblíbenou základní desku právě pro platformu AMD sAM2. Základní deska ASUS M2A-VM HDMI s čipovou sadou AMD690G je v posledních týdnech v centru pozornosti mnoha zájemců o počítač se srdcem AMD.


Jak na to: rychlokurz přetaktování procesorů AMD

Doplněno: Přetaktování (neboli overclocking) je pro někoho běžnou věcí, a pro jiné zase zapovězenou třináctou komnatou počítačové techniky. Někomu trvá jen pár minut aby z počítače dostali nějaký ten "MHz / koník" navíc, jiní se neodvažují do systému ani podívat. Věřte mi, pokud znáte základy, není to taková věda ani alchymie... Dnes se zase podíváme na základní pojmy, které by měl každý přetaktovávač znát a ukážeme si i názorný příklad přetaktováni procesoru na platformě AMD.


Základy PC: chlazení a tichý počítač

Doplněno: Chlazení je jedna z věcí, kterým by se při návrhu počítače měla věnovat značná pozornost. Dnes se vám pokusíme dát malý návod, jak správně a ideálně chladit PC a rozebereme dnešní možnosti chlazení PC všeobecně. Článek je takovým malým kompendiem chlazení a je určen zejména pro ty, kteří se v problematice PC chlazení ještě zcela neorientují.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.