Články od autora Pavel Vychodil

Logitech Z Cinéma - Basy tvrdí muziku

Kvalitní prostorový zvuk umocní a podtrhne zážitek z filmu, nebo hry. Při cestě z kina, nebo od kamaráda pak přemýšlíme, kde na to vzít, kam to dát a jestli to má vůbec smysl. Ano, smysl to má, ale 5.1 sada má jednu velkou nevýhodu. Pokud s ní nepočítáme předem, často jsou kabely všude, reproduktory visí na netušených místech a prostorový zvuk tak někdy kulhá. Klasické stereo pak může mít své výhody.


TMPGEnc s CUDA - první zkušenosti

Pár dní po uvedení jednoúčelového enkodéru BadaBoom sloužícího pro převod videí pro iPhony iPody a kompatibilní zařízení byla uvedena aplikace TMPGEnc zvládající převod videí všemi směry. Není sice dokonalým švýcarským nožem, ale sám nevím o univerzálnějším a jednodušším nástroji.


Blíží se soumrak samostatných zvukových karet?

Podle dění na scéně zvukových karet to vypadá na soumrak zvukovek. Kvalita integrovaných zvukových karet většině uživatelů stačí a přicházejí on-board karty, které uspokojí i náročnější posluchače. Pro ty ostatní tu zůstane HighEnd s odpovídajícími cenami v malých sériích. P.S. v tomto testu jsou zastoupené zvukové karty od 600 do 6000Kč.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.