Články od autora Lukáš Voříšek

Nejznámější pražská business centra nově zapojena do metropolitní datové sítě. Ta má neomezenou kapacitu

Dial Telecom, a. s., přední český poskytovatel datových a hlasových služeb, připojil do své vysokorychlostní metropolitní sítě v nedávné době více než 26 významných administrativních budov v Praze, z toho 7 zcela nově postavených obchodních center. Konkrétně jde o business centra The Blox na Evropské, Meteor C, Corso Court, BB Centrum DELTA, Aviatica, Enterprise a BC Šaldova. Metropolitní síť Dial Telecomu má přitom v podstatě neomezenou kapacitu.


Jak si vybrat tu správnou IT školu? Už víme, jak na to

Pokud máte doma malého „ajťáka“ a necháte ho, aby se tomuto lukrativnímu oboru věnoval, určitě se nebude mít v budoucnu zle. Mnoho lidí o sobě tvrdí, že jsou IT specialisté, ale ne všichni informatice opravdu rozumí. Základní kámen je potřeba položit už při studiu střední školy, která dá žákům kvalitní základy v IT/ICT a připraví je buď na vlastní podnikání, nebo na studium na vysoké škole.


Coolhousing: Největším lákadlem pro útočníky jsou SIP servery zajišťující VoIP

Každé významnější datacentrum či operátor, který je členem unikátního českého projektu FENIX, má v obecné rovině za povinnost intenzivně dohlížet na bezpečnost vlastní sítě. Poměrně zajímavá data a statistiky díky svému členství může nyní nabídnout i známé pražské datacentrum Coolhousing, a to přesně za rok svého působení ve FENIXu. Největším lákadlem jsou pro útočníky prý SIP servery zajišťující telefonování přes internet (VoIP).


Huawei v rámci prémiových zařízení rozvíjí partnerství s klíčovými světovými značkami

  Společnost Huawei během tiskové konference na veletrhu CES 2016 mimo jiné vyzdvihla spolupráci s předními světovými značkami z nejrůznějších odvětví. Díky kooperaci s leadery z oblasti technologií (Google), módy (Swarovski) nebo audiotechniky (Harman/Kardon) může Huawei svým zákazníkům nabídnout řadu atraktivních prémiových zařízení, která vznikají na základě spojení dlouholetých zkušeností, prověřené kvality a inovativních technologií klíčových světových značek.


Datacentrum Coolhousing po roce dvojnásobilo kapacity linek do zahraničí

Ke zdvojnásobení kapacit vlastních přípojek do nejvýznamnějších evropských internetových uzlů přistoupil v těchto dnech Coolhousing. Známé pražské datacentrum vlastní přípojky uvedlo do provozu přesně před rokem, díky aktivním klientům a rostoucímu zájmu však byly zanedlouho podstatně vytíženy.


Společnost HP Inc. představuje stylový nejtenčí a nejlehčí notebook pro moderní profesionály

HP EliteBook Folio nabízí úžasný displej s rozlišením 4K v laptopu, který nahradí i konferenční telefon.


Společnost HP Inc. ohromuje novými hybridními počítači

Na veletrhu CES byl představen nejtenčí a nejlehčí konvertibilní počítač s úhlopříčkou 15,6 palců(1) se 4K displejem a audiem od Bang & Olufsen pro co nejlepší multimediální zážitek.  


Check Point zveřejnil seznam zemí nejčastěji ohrožených kyberútoky a nejrozšířenější malwarové rodiny v říjnu 2015

Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), největší celosvětový dodavatel čistě bezpečnostních řešení, zveřejnil seznam malwarových rodin nejčastěji použitých v říjnu 2015 ke kyberútokům na podnikové sítě a mobilní zařízení v ČR a po celém světě. Zároveň byl zveřejněn i žebříček zemí, které jsou nejčastěji terčem kyberútoků. Česká republika byla ze 133 analyzovaných zemí až 103. nejčastěji napadenou zemí. Nejvíce kyberútoků směřovalo na Tanzanii, nejméně útoků bylo naopak na Portoriko. Z evropských zemí bylo nejvíce útoků na Lucemburk a nejméně na Lotyšsko.


Nubia My Prague: před Vánoci sází na elegantní vzhled

Mezi nejčastější dárky k Vánocům patří již několik let mobilní telefon. Ten potřebují jak dospělí, tak děti ve školním věku. S rychle rostoucími technologiemi je na trhu přehršel smartphonů, mezi nimiž nejsou ale téměř žádné rozdíly. Novinkou je ovšem mobil značky nubia, který je inspirovaný Prahou a nese také jako první na světě i její jméno.


Nové automatické přepínače Eaton ATS 16

Společnost Eaton modernizovala a rozšířila svou nabídku v oblasti dodávek kvalitního napájení o automatické přepínače zdrojů do 16 A, určené pro montáž do datového rozváděče, kde zabírají výšku 1U. Přepínače Eaton ATS 16 a ATS 16N byly navrženy s ohledem na zajištění redundantního napájení pro zařízení s jedním přívodem.

Následující
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.