Články od autora Jan Černý

Doporučené sestavy a monitory – květen 2011

Jaro se nám přehouplo do druhé poloviny. Kromě skladové dostupnosti třetí generace SSD disků od Intelu zavál svěží vítr ze skladů v podobě nových modelů e/p-IPS monitorů. V polovině května se ladiči výkonu dočkají uvedení čipové sady Intel Z68. Kvůli arabským revolucím stoupá cena ropy, což se projevuje zdražováním komponent.


Exkluzivní test Intel SSD 320 – vyplatilo se počkat na 25 nm?

Intel zkusil napodobit Apple. Nejprve oznámil novou řadu SSD disků, poté mlžil okolo specifikací a nakonec pustil na trh omezené množství kusů. I když se davové šílenství nekonalo, stojí za pozornost. Mírně se zvýšila spotřeba, výrazně se zlepšily rychlosti zápisu. Celkově patří Intel SSD 320 Series mezi nejvýhodnější disky na trhu.


Web na míru ustupuje, zelenou má pronájem

V současnosti si web stánku může dovolit každý. Noví zákazníci ByznysWebu ale preferují pronájem. Vyplýva to z průzkumu IRISOFT SYSTEMS, s.r.o. provozující ByznysWeb.cz.


Špičkové technologie SolidWorks pro navrhování ve 3D ožívají v rukou českých studentů

Pod záštitou DS SolidWorks a SolidVision se uskutečnil již 4. ročník soutěže pro mladé středoškolské konstruktéry.


Ruští warezáci mají Windows 8 a Office 15! Podívejte se na videorecenze

Očekává se podpora ARM procesorů, integrovaný IE10, nová uvítací obrazovka, PDF čtečka, ribbon na každém rohu a přihlašování pomocí Live účtu.


Lian Li PC-U6: šnečí ulita pro vaše komponenty

Před několika dny představilo Lian Li luxusní μATX skříň ve tvaru ulity. Kromě netradičního vzhledu nabízí dvojici USB 3.0 portů na předním panelu.


E-knihy u nás: Češi a čtečky se zatím spíše jen oťukávají

Pětina internetových uživatelů uvažuje o pořízení e-čteček v horizontu jednoho roku. Největší potenciál má v elektronické podobě odborná literatura. Mladí ke čtení upřednostňují multifunkční tablet. Uvádí to Mediaresearch v studii z polovina března (977 dotazovaných).


Zapakatel.cz otevřel v Praze zákaznické centrum

Server www.zapakatel.cz otevřel jako první ze serverů kolektivního nakupování kamenné zákaznické centrum v samotném srdci Prahy v pasáži Lucerna.


Konference Cisco Expo bude zaměřena na virtualizaci a spolupráci

Tradiční konference Cisco Expo, jedna z největších v České republice se zaměřením na informační a komunikační technologie, proběhne ve dnech 20. a 21. dubna v pražském hotelu Clarion.


Heureka.cz vyhlásila produkt roku na internetu

Nezávislý srovnávač cen Heureka.cz představil na základě svých dlouhodobých statistik nejvyhledávanější produkty roku 2010. Mezi mobilními telefony byl v loňském roce největší zájem o model Nokia 5230, nejvyhledávanějším parfémem se stal parfém značky Dolce & Gabbana.

Následující
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.