Články od autora liquidfunk

Aplus Case-CS Monolize Twin Fan - větrné monstrum

V dnešní recenzi se budeme věnovat zajímavému produktu firmy Aplus Case, skříni Monolize. Kromě toho, že jde o model typu BigTower, její zvláštností je vybavení bočnice dvojicí obřích ventilátorů, které mají v průměru úctyhodných 25 cm. Můžete si být jistí, že pokud je rozsvítíte, nikdo vaší mašinku nepřehlédne.


Thermaltake M9 VI1000BNS - levná skříň od profíků

Skříně od Thermaltake patří mezi velmi rozšířené. My se v dnešním článku zaměříme na levnější model z produkce tohoto známého výrobce. Nutno podotknout, že mne některé prvky této skříně v této cenové kategorii opravdu mile překvapily, na druhou stranu ale v některých aspektech se nižší cena chtě nechtě musela projevit..


Postavte si MiniPC s pomocí Aspire a Biostaru

Uživatelé preferující rozměrově malé počítače museli v minulosti vždy spoléhat na barebone systémy nebo microATX formát a skříně s ne zrovna ideálními parametry pro další rozšíření a osazení výkonnými procesory nebo grafickými kartami. V poslední době se ale objevují výrobky, jejichž kombinace umožní postavit malé ale přesto výkonné počítače.


nVidia 6100 - a nepotřebujete grafiku!

Na konci září se po dlouhé odmlce a spolehání na své starší integrované grafické řešení nForce 420 nVidia rozhoupala a vydala další z řady čipových sad, které mají integrovanou grafickou kartu. Jde o čipsety C51 s označením 6100 a 6150. Tyto nové modely mají přímo konkurovat nejen čipsetu ATI Radeon Xpress200P ale také výrobkům současného krále integrovaných řešení Intelu a jeho GMA 900/950.


To se vyplatí: FarCry za babku

Hru tohoto formátu není myslím nutné nijak představovat. Všichni ji dobře známe a pro ty, co si ji vždy chtěli zahrát, ale nechtěli nebo nemohli investovat do tohoto báječného počinu Cryteku je tady zajímavá informace.


Hitachi 26LD6200: LCD televize nebo monitor?

Dnes už je evidentní, že budoucí televize a počítačové monitory za pár let splynou do jediného společného standardu - budou používat podobná rozlišení, stejné obrazovky i připojení (DVI nebo HDMI). Jediný rozdíl bude v tom, že monitory zůstanou na stole a televizor bude dále zabírat centrální část obýváku. A i když klasické televizory jsou technologicky "100 let za opicemi", začínají nové LCD TV modely ukazovat svůj potenciál...


Základní deska MSI P4N Diamond pro Pentia 4 s podporou SLI

Uživatelé procesorů Intel Pentium 4 a Celeron vždy kategoricky odmítali základní desky s čipovými sadami jiných výrobců - prim u nich hrály a dodnes hrají základní desky s čipovou sadou Intel. Platila zásada, že žádné řešení nepředčí spolehlivost a výkon "firemních" čipových sad. Firma nVidia, vědoma si úspěchu svých čipových sad pro konkurenční procesory AMD Athlon, chce však postoj příznivců Intelu změnit a vytvořila alternativu pro Pentia 4. Prvním zástupcem základních desek je firma MSI s modelem P4N Diamond, který podporuje SLI a také nejrychlejší procesory Intelu.


Ušetřete 12 000Kč; Intel Pentium 4 630 + Gigabyte GA81955X Royal

Jelikož v poslední době produkty se jmenovkou Intel poněkud zanedbáváme, přinášíme dnes recenzi hned dvou výrobků, ve kterých má prsty právě Intel. Půjde o kvalitní a skvěle vybavenou základní desku firmy Gigabyte, postavenou na high-endové čipové sadě Intel 955X a neméně kvalitní (a především stále levnější) procesor série 6xx, Intel Pentium 4 model 630. V poslední řadě půjde také o přetaktování, kterým si můžete "pomoci" ke zcela jinému výkonu...


Test trojice základních desek pro socket 939

Vybrat si kvalitní základní desku pro oblíbenou platformu se socketem 939 dá jistě práci. Na trhu je přehršel základních desek od těch nejlevnějších až po ty špičkové, za které zaplatíme mnohdy pěkný balík. Abychom Vám tento výběr usnadnili, podnikli jsme malý průzkum trhu za Vás a prozkoumáme poměr ceny a výkonu u tří základních desek. Výrobci ABIT, DFI a FOXCONN nám předvedou jak se staví základní deska se srdcem nVidia nForce4.


Test zvukových karet: Audiotrak, Creative a M-Audio

Kvalitní grafická karta, rychlý procesor a paměti, špičková základní deska... - to jsou komponenty na které se naše pozornost obrací nejčastěji. Jaký "sound" ale zní z našich integrovaných zvukovek nebo z PCI modelů tchajwanských výrobců už není pro většinu lidí tak podstatné. Není tomu ale tak pokaždé, jsou mezi námi i tací, kteří touží po lepším zvuku, než je ten "integrovaný". A právě především pro tyto uživatele je tady dnešní recenze: trojice lepších zvukových karet, Creative Audigy2 Platinum EX, M-Audio Revolution 7.1 a Audiotrak Prodigy 7.1 LT spolu doslova zahrají o prvenství.

Následující
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.