Hlavní stránka Hardware Základní desky MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)
MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)
autor: Kwolek Jirka , publikováno 4.9.2003
MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)
Jeden vtip vysvětluje smíšené pocity takto: "je to situace, kdy se ti zabije otravná tchýně ve tvém novém autě". To docela chápu - tchýni opravdu nemusím (neva, ona to stejně nečte) a i auto mám nové. Podobné pocity u mě však vyvolala i základní deska MSI s čipsetem i848P. Čipová sada kopíruje úspěšného bratrance i865PE Springdale, avšak řadič paměti je jen jednokanálový (=tchýně). Na druhou stranu se firma MSI opravdu snažila a na desku dala to nejlepší co měli k dispozici: ladičům nakloněný BIOS, monitoring CoreCell, stíněné kulaté kabely, 6x USB, 5.1 audio s dig. výstupem a především  technologii dynamického přetaktování D.O.T (= nové auto). A teď babo raď (promiňte maminko). Slibuji tak trochu jiné počteníčko (heč, jeli jsme až na 1400MHz FSB)! {mospagebreak title=Tchýně - Intel 848P}

Začněme nejdříve tchýni - tu v tomto dramatu (nebo komedii) odehrává čipová sada i848P. Pokud chcete, můžete se s ní seznámit v odstavcích níže, ostatní mohou přejít na další kapitolu :-)

Nedávno jsem se na těchto stránkách, přibližně na tomto místě (...+) rozplýval nad vlastnostmi čipových sad i865PE Springdale a i875P Canterwood. Tehdy jsem básnil nad dvěmi vlastnostmi - dvojkanálovým řadičem paměti, který zrychluje přenos dat mezi procesorem a paměti (tím, že je schopen data ukládat a číst souběžně ze dvou modulů paměti) a nad čipem ICH5 s výkonným řadičem disků SerialATA. Osobně jsem za největší přínos tehdy považoval dvoukanálový řadič paměti, i když ten pracoval v režimu s vyšší propustnosti pouze tehdy, když jste osadili dva (nebo čtyři) stejné paměťové moduly, každý do jiného bloku DIMM (podívejte se na Soltek SL86, typickou konfiguraci je osazení slotu 1 a 3):

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

V opačném případě (osadíte-li jeden modul, dva rozdílné, nebo oba na stejný kanál) pracuje řadič paměti klasicky, tedy jednokanálově, podobně jako u dřívější generace čipových sad a také podobně jako... u testované čipové sady i848P. Mno a to je praktický jediný rozdíl, když přijde na srovnání i848P s np. 865PE (a taky rozdíl mezi příjemnou a nepříjemnou tchýni).

Intel tento fakt nijak netají a umístil novou čipovou sadu i848P těsně nad čipovou sadu i845PE (a to i cenově). Konkurenty čipsetu i848 jsou tedy spíše členové rodiny i845PE než čipsety Springdale a Canterwood i868PE / i875P. Podívejme se na obrázky:

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Čipová sada i845PE (GMCH 82845PE) má na dnešní dobu některá zásadní omezení - nepodporuje fsb 800MHz, AGP 8X, paměti DDR400 ani SerialATA.

Nová čipová sada i848P funkcemi i845PE docela zatopí (výkonem uvidíme, že nikoliv) převzala totiž většinu vlastností současných nejvýkonnějších čipových sad Intelu - AGP 8X, podporuje procesory se sběrnici 800MHz, využívá southbridge ICH5 (nebo ICH5R s funkci RAID), který nabízí přímou podporu pro disky SerialATA (SATA), k dispozici je 8 portů USB 2.0...

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Schéma i848P je téměř identické jako u dnešní Intelovské čipsetové špičky, je zde dokonce možnost osadit gigabitový ethernet na sběrnici CSE - i když mnoho výrobců tuto možnost nevyužije... Proč? Protože výrobce vymontoval paměťové "turbo" (jak jsem zmínil, řadič paměti je jednokanálový).

A tchýně je na světě - tedy promiňte, maminka. Pokud chcete nejvyšší výkon (a nechcete aby vám někdo kecal do života) bude třeba se poohlédnout asi jinde. Ne paní, Vás jsem neměl na mysli, vy jste samozřejmě hodná. I čipset i848P je dobrý (bez ironie), každý však musí znát své místo a to v případě i848P je kousíček nad čipovými sadami i845PE. Howgh... A teď se pojďte podívat na mé nové auto...

{mospagebreak title=Nové auto - MSI Neo 848P}

Pojďte se nejdříve podívat na garáž (pokud to někoho zajímá):

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

V garáži, mimo auta, je ještě celá spousta užitečného vybavení: stíněné kabely (IDE, HDD a 2x SerialATA), redukce pro napájení dvou disků SerialATA, D-Bracket...

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)
D-Bracket = dva porty USB 2.0/1.1 + 4 diody LED indikující stav počítače

Pokud by někomu chyběl digitální výstup zvukové karty, vězte že je přítomen (koaxiální) na zadním panelu ATX základní desky:

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Už se nekoukejte na vybavení a podívejte se na moje nové červené auto (tadá!):

MSI 848P Neo
MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Platforma: Socket mPGA-478
Kompatibilita: Intel Celeron, Pentium 4
Externí frekvence CPU: 100/133/200 MHz QDR(800)

Čipová sada / Northbridge:
82848P GMCH
Southbridge:  82801EB ICH5

Paměti:
  DDR SDRAM - DDR266 až 400
DIMM sloty:
2 (každý max. 1 GB)

AGP slot:
AGP 3.0 (režim AGP 8x), Fast Writes
PCI sloty:
PCI 2.2, celkem 5, všechny Busmaster
ISA / AMR / CNR sloty: 0 / 0 / 0
USB: celkem 8x USB 2.0; 4 na zadním panelu

Kanály ATA:
  2x IDE (ATA100) a 2x SATA (150MB/s).
Dohromady lze připojit až 6 zařízení.

Integrovaný zvuk:
ano, 5.1, AC97 Realtek ALC655

Pokročilé ladění:
změna FSB frekvence po 1 MHz, změna děliček (PCI, AGP, mem), změna multiplikátoru, změna napětí CPU, AGP a paměti, taktování paměti až DDR500

Speciality: 10/100Mbit LAN, SPDIF out, DOT dynamic overclocking, CoreCell

Rozměry desky: ATX, 305x210

Výrobce: MSI
Zapůjčila firma:
LEVI

Co kde připojíte

Připravil jsem pro vás takový plánek, abyste se na desce neztratili. Takže vám nemusím psát co kde je :-) A pokud to nepoznáte, pak jste asi přirozená blondýna rómského původu ;-)

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)
MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Jejikož turbo (dvoukanálový řadič paměti) není přítomno, neodvážil bych se tvrdit, že se jedná o overclockerskou desku - i když musím uznat, že firma MSI se stavěla na hlavu aby tento, ehm, mínus kompenzovala. Řekněme, že do systému přidala NOx (nitro). A NOx jsou v tomto systému na maximum vypiplané taktovací možnosti.

NOx - overclocking v BIOSu

Nebojte, nebudu vás nudit obvyklými "stále_totéž" screenshoty - ukážu jen to podstatné:

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

První položkou v overclockerském menu je Dynamic Overclocking.

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Tento název si dobře zapamatujte, nepřikládal jsem mu zprvu váhu, ale po krátké analýze (která způsobila mírné zdržení 6hod v publikaci článku) jsem změnil názor. Dynamic Ovrerclocking lze nastavit na 6 výkonových "hodností" (voják až velitel - a co modrá knížka? :-)

V BIOSu také naleznete položku pro zapnutí PAT (Performance Acceleration Technology), nastavení se skrývá pod názvem Performance Mode. Nárůst propustnosti paměti je však minimální (cca 1-2%) u Springdalů byste mohli počítat s +10%. Že by jednokanálový "tchýní efekt" brzdil náš rozlet?

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Firma MSI také porušila veškerá doporučení Intelu a volně nabízí všechny děličky vedoucí k taktování paměti a PCI. Pokud máte procesor s 800MHz sběrnici, otevře se vám neskutečná paleta možností:

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Děličky pro frekvence nad 400MHz (433, 450, 466..) správně patří procesorům s nižším fsb (533 a 400MHz).

Pokud si myslíte, že DDR 500 je nesmysl, mýlíte se - firma MSI na některých trzích k těmto deskám bundluje pamětí GEIL 533!

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Ostatní nastavení

násobič

8x až 31x u otevřených CPU
frekvence FSB 100 až 500 MHz po 1MHz
frekvence pamětí 6:5, 4:5, 1:1, 5:4, 6:4 podle FSB
Vcore 1.5 V až 1,9 V po 0,025V
napětí AGP 1,5 V až 2,20V po 0,05V
napětí pamětí 2,5 V až 3,3 V po 0,1V
AGP/PCI frekvence synchronní a asynchronní, poměr 2 : 1

Na další straně se dozvíte jaký jsme vytvořili rekord... sice jsme jeli z kopce a řidič rozhodně vůz neovládal (měli jste vidět ty vykulené oči)!

{mospagebreak title=...1400MHz fsb a davaj pryč!}

Windows overclocking

MSI dodává ke svým novým deskám malou taktovací utilitu CoreCenter pro taktování přímo z Windows. Narozdíl od starších utilit, které se spoléhaly jen na změnu fsb, tato umí o něco více - nastavení paměti a zvýšení napětí (OC menu).

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Taktování pomoci této utility (zejména automatické zvyšování fsb) se však trochu podobá běhání po stále se ztenčujícím ledu, kdy máte v ruce tenké lano a z břehu na vás volají "neboj, je to plně pod naši kontrolou" - to určitě! :-(

Pro vytvoření rekordu (fsb 1400MHz) jak se i MSI chlubí na svých stránkách je to ale dobrá cesta - a tak jsme to stejně udělali i my. Jeane pište si: začněte nastavením vyššího napětí, následuje snížení násobiče CPU (otevřený CPU je nutností), je vhodné snížit takt paměti i AGP/PCI. Následuje zvyšování frekvence po 1MHz až na 350MHz, screenshot WCPUID a "davaj v nogi". Kněz mi říkal že lhát se nemá - a ani já vám tedy nebudu tvrdit, že to bylo "rock stable"!

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Tak to je tedy jepičí život našeho rekordu... jeli jsme 320KM/h a práskli se sami na okrsek policie.

Na druhou stranu si myslím, že za skutečně stabilní frekvenci fsb které jsme dosáhli - 285MHz (resp. 1140MHz) se tato deska ani čipová sada opravdu stydět nemusí. Výsledky nestojí za zmínku, neboť "tajmingy" a násobiče musely být nastavené na hoodně konzervativní.

Náš guru, dost už bylo kázání, zaveď nás teď k testům! Tak mé ovečky pojďte...

{mospagebreak title=i848P - hodí se na rallye?}

Nejdříve se podívejme jak to sluší našemu borci v červeném laku:

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)
...pokud kliknete na kapotu uvidíte větší obrázek :-)

Jelikož samostatné jízdy (rozuměj výsledky) by byly užitečné jako sáně v létě, postavili jsme na závodní dráhu tři borce. Proti 848PE jsme postavili MSI 845PE Max2 (tedy reprezentanta rodiny i845, která dnes pochází z chudší čtvrti) a exkluzivnějšího Solteka SL-86MP-L s čipsetem i865PE.

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Jako procesor jsme osadili Pentium 4 3.2GHz na 800MHz fsb a jeho pomalejšího bratrance 2.66GHz pracujícího na 533MHz FSB. Paměti byly: 256MB DDR533 GEIL (PC4200, 3-8-4-4) a 2x OCZ 3200 rev. 2 (2-6-3-3). Disk

Nejdříve jsme zkusili CPUmark 99

Přesněji řečeno tento test mě jako první šokoval - závisí totiž téměř výlučně na procesoru. A my jsme u 3.2ky dostali tento graf:

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Každý si řekne - i848P rulez! I my jsme to byli ochotni tvrdit ale...

...teď už to netvrdíme (maximálně, MSI rulez) zjistili jsme totiž, že v BIOSu je zapnutý "doping" NOx (nitrrroo, uááá) - tedy dynamic overclocking. Ten nám v klidu držel CPU na 3200MHz, zatímco v době testu frekvenci zvedal, lišák jeden stará! Pamatuje ten screenshot z BIOSu?

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Odhalila ho až utilita kterou používáme pro měření frekvence CPU notebooku (tam nikdy nevíte na čem to vlastně běží).

Nastavení Commander fungovalo u prvních měření s P4 2.66GHz takto: nejdříve jsme změřili výkon 2.66 s vypnutým Dynamickým Overclockingem:

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Zapnutá funkce Dynamic Overclocking - Commander, systém je v klidu:

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Zapnutá funkce Dynamic Overclocking - Commander, po několika vteřinách testu:

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Procesor zrychlil "sám od sebe" o cca 14% (míra závisí od nastavení, General zvedá takt o 10% atd.). S tímto někteří přetaktovávají procesor a ani o tom neví :-) Není to však zásluhou čipové sady ale MSI!

Propustnost paměti

Jelikož jsme zmínili, že vše, až na jednokanálový řadič paměti, je u sady i848P identické s často recenzovaným čipsetem i865PE (výjimkou je "krajová specialita" MSI, Dynamic Overclocking), zaměříme se na propustnost paměti.

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Uáááá, tchýně! Turbo dvojkanálového řadiče je zdrcující. Pokud paměti nastavíme na režim DDR500, dosáhneme (při FSB 1000 - tedy s "nitrákem") hodnoty 3414 - stále je to o 25% méně od dvoukanálu.)

Spousta dalších grafů jsem poslal do harddiskové stoupy - všechny se podobají jak vejce vejci (vyjímkou jsou ty, které jsem měřil s funkci Dynamic Overclocking). Pokud jsem taktoval standardně, choval se čipset i848P jako Springdale (i865PE) osazený pouze jedním modulem paměti - to rozhodně není špatné, pro Hi-End procesory bych rozhodně zapátral mezi čipsety s dvojkanálovou konfigurací.

Závěr

Jistě už sami víte, co jsou to smíšené pocity. Ty máte i tehdy, když koupíte levný a dobře vybavený vůz z motorem diesel, avšak bez turba.

MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

Co se týče 848P Neo od MSI, pokud by ostatní neopisovali, byla by to asi nejlepší deska s čipovou sadou i848P. Líbil se mi přátelský / tunerský BIOS, kulaté ATA a FDD kabely, SATA a heh, kdoví kolik lidi skočí na Dynamic Overclocking (ten se zapíná už tehdy, když dáte "Load High Performance Defaults" v BIOSu) a budou se divit, jak ostatním ty 848ky tolik nejedou. Omlouvám se, pokud vám na jazyku zůstává z čipsetu i848P špatný pocit - jako náhrada i845PE je to SKVĚLÝ čipset. Taky bych neváhal, a dal mu přednost před řešeními VIA i SiS. Jen konstatuji, že na Intelskou špičku prostě nemá... takže...

Maminko promiň, Award nebude...

Klady (kurzivou označené se týkají čipsetu)

  • Podpora 800 MHz FSB, AGP 8X
  • Overclocking - až 1400 MHz :-)
  • Výborné možnosti ladění
  • SerialATA
  • Úzké IDE kabely

Zápory (kurzivou označené se týkají čipsetu)

  • Výkon při nasazení nejvýkonnějších CPU
  • Cena (cca 4000Kč s DPH - je to však stále méně než i865PE)

Za zapůjčení desky MSI 845P Neo děkujeme firmě LEVI.
MSI Neo 848P - bez turba (ale s nitrem NOx)

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
4.9.2003 13:17:20   0.0.0.xxx 35
ale rad by som, keby boli doplnene testy pouzitia napr ddr466 alebo 450 pri 800 fsb, porovnanie vykonu napr. v 3dmarku a q3 aj s dvojkanalom
4.9.2003 13:38:08   0.0.0.xxx 65
Uš dlouho sem se takhle nezasmál přičtení jinak nudný recenze na základovku.... chci mít přehled takže je čtu poctivě od začátku do konce... tahle je ještě k tomu vtipná a i poměrně obsáhlá... jistě by to šlo víc rozvinout(zejména testy) ...... le aspon sem se fakt zasmál.... )))))
4.9.2003 15:08:13   0.0.0.xxx 55
tiez by to xcelo doplnit o dokladne porovnanie 845 a 848 na 800 fsb, (najlepsie aj 648fx :-), viu nemusim )
4.9.2003 21:50:26   0.0.0.xxx 55
Von snad zešílel, až si budu chtít přečíst takovouhle recenzi tak si koupim časopis Cosmogirl. Co je moc, to je moc.

PS: Je tam dost překlepů ale ty sou určitě jen pro ty co jou pozornými čtenáři :-)
5.9.2003 00:06:06   0.0.0.xxx 655
Mám takovej pocit, že ej to druhá recenze v řadě, která je psána tak nějak jinak. Zábavněji. Dovíš se to samí, možná trochu míň omáčky která je stejně už dávno zajedená a ještě se u toho člověk trochu pousměje nad tím, že i recenze na desku nemusí být nudná,faktovací, plná čísel. jen tak dál
5.9.2003 00:09:31   0.0.0.xxx 55
... teda kdybych vllastnil stejne nove auto jako autor :-)
Momochodem na te fotce jsem poznal autorovo auto, kdyz si to dost zvedsite a zamerite se na kufr toho sportaku tak uvidite autorovo auto ve stavu (rozlozene a zabalene do novin) jakem se pasovalo s kontinentalni Ciny mezy levnyma ponozkama :-) Jo ale to auto sice nema turbo ale ma nitro... teda pokud autor z kufru nevyndal to nitroredidlo :-)
No nic musel jsem si rypnout a pokud se to autorovi nelibi tak si muzem dat na letisti sprint a uvidi se ;-)

Jinac na Cosmogirl jeste vazne nemate a to uz z duvodu ze jsem ten casak nikdy necetl ale tady to obcas ctu... i kdyz asi bych si to mel koupit, treba ziskam lepsi informace ve "ctivejsi" podobe:-)

Ted me tu nekdo zabije..... lidi budte v klidu a berte zivot taky trochu s nadhledem.
.

5.9.2003 08:32:21   0.0.0.xxx 55
ted jsi me pobavil, sasku pocmarany... kdyz chces kritizovat preklepy, tak predevsim v te sve kritice nesmis zadny udelat... co to prosim te je "jou"???
5.9.2003 08:42:33   0.0.0.xxx 65
Recenze je ok, jsem spokojen (kvalita zpracovani recenzi zde je pomerne stabilne dobra- coz je vyborne) nicmene to podani- domnivam se, ze se to sem moc nehodi- chapu, ze se autor asi snazil o zmenu, ale tudy cesta nevede. Jste technicky server, clanky tohoto formatu bych radil nekam na idnes do revue ci tak neco. Prosim v zajmu zachovani odbornych kvalit clanku na serveru uz to nedelejte.
5.9.2003 08:49:49   0.0.0.xxx 44
S timhle celkem nesouhlasim - recenze ctu temer denne a co si budem povidat - je to furt to samy ... Clovek si u toho obcas rad i odpocine... abych pravdu rekl-driv jsem recenzi skoro ani nedocetl do konce(stejna nuda)- ted me to i pobavi... jsem spokojenej,ale je mi jasny ze nekomu to nesedi.
5.9.2003 08:54:28   0.0.0.xxx 55
No... vtipný to fakt neni. Zvlášť ta poznámka o blonďaté romce je dost trapná...

Zajímá mě spíš deska samotná, než autorovy stereotypy. Na druhou stranu je třeba ocenit, že má chuť hledat nový způsob psaní recenzí.
5.9.2003 09:32:59   0.0.0.xxx 65
co je to za bullshit v tom clanku ze i845PE nema podporu pre DDR400 ???? este by som uznal ze nema podporu pre S-ATA, tu nema priamo na chipe ale externymi radicmi, ktore mimochodom kvalitne dosky pouzivaju aj teraz na i865/875 chipoch radsej ako original Intel.
5.9.2003 10:26:22   0.0.0.xxx 55
Kwolek je to super - vidím že máš nadhľad (bez ironie) taketo članky sa my pacia.
naco 300 testov ked je to jasne z toho jedneho - herne testy by ukazali ze v celkovom výkone je malý rozdiel na 865/875
5.9.2003 10:32:30   0.0.0.xxx 55
Čipset i845PE nepodporuje OFICIÁLNĚ paměti DDR400 (výcházím z datasheetu Intelu), ani procesory s FSB 800 - i když to systém zvládne a BIOSu odpovídající položky jsou. To by u i848P mohli psát, že tato sada podporuje DDR500.
7.9.2003 23:38:35   0.0.0.xxx 55
No, nevím.. občas musím v takhle psané recenzi číst věc třikrát abych pochopil co chce básník, pardon autor, říci. Nic proti odlehčení, ale takhle mi to přijde stále víc jako server pro teenagery. Pokud je to záměr, nic proti, ale pro mě to není.
Ono celkově je to poslední dobou s PCT nějak bída, záběr čím dál širší ale dobrých autorů míň a míň. Bacha aby konkurence nepřeválcovala (SHW), ti se naopak DOST zlepšují.
8.9.2003 07:56:56   0.0.0.xxx 55
Nevim, jestli to dobre chapu, ale vy jste meli na recenzi tehle desky k dispozici Pentium 4 s odemcenym nasobicem? A rekl bych ze recenze je psana s az moc velkou davkou humoru. Dave
10.9.2003 00:59:15   0.0.0.xxx 55
Většinou recenzi jen tak prolítnu a tuhle jsem fakt pročet celou.Na netu jsem každej den a přečtu tak 20 recenzí.Takže trochu humoru neni od věci.Jen bych teda fakt rád věděl jak se vám podařilu u tý P4 odemknout násobič.Díky za odpověď.
10.9.2003 18:24:41   0.0.0.xxx 65
Je to pravda, že ak do dvojkanálovej základnej dosky s čipsetom i865/875 osadím len jeden pamäťový modul a ostatné sloty nechám neobsadené bude to fungovať rovnako ako i848P? Vyskúšal to niekto či je to naozaj tak a či je to rovnako rýchle ako s i848P? Bude mi takto fungovať jednokanálovo P4 s 533 MHz a s pamäťou DDR 400? Ďakujem za odpoveď.
11.9.2003 16:32:45   0.0.0.xxx 676
Si piš, že jo. Od toho je to DVOUkanálovej přístup do paměti... A v týhle recenzi je to celkem pochopitelně (nebo spíš blbuvzdorně) popsaný.
1.1.2004 11:37:46   0.0.0.xxx 65
Prosim redakciu, aby odstranila z clanku text o Romskom povode nechapavej blondiny. Dakujem.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.