Hlavní stránka Hardware Základní desky ASUS Rampage III Formula - extrém za přijatelnou cenu
ASUS Rampage III Formula - extrém za přijatelnou cenu
autor: Jakub Carda , publikováno 30.11.2010
ASUS Rampage III Formula - extrém za přijatelnou cenu

Na poli základních desek je v poslední době trochu mrtvo, neboť se čeká na přicházející architektury obou dominantních společností. My se ovšem přeci jen ještě podíváme na jednu základní desku s čipovou sadou Intel X58, jenž s ní spojený socket LGA1366 bude ještě nějakou dobu na trhu kralovat.


Nedávno jsme si představili high-endový model Rampage III Extreme, jenž je určen pro největší nadšence bez ohledu na cenu. Podobně jako u nižší patice LGA1156 ASUS nabízí levnější verzi desky Extreme s přídomkem Formula, zde tomu není nijak a tak vznikla deska s názvem Rampage III Formula.

ASUS Rampage III Formula - extrém za přijatelnou cenu

Konkrétně se na trhu nejvyšší ligy Intelu pohybuje dnes už velké množství základních desek s paticí LGA 1366, ovšem když pomineme staré modely bez podpory rozhraní USB 3.0 a SATA 6Gb/s, tak zde kralují zejména základní desky Gigabyte, které nabízí obrovské množství modelů v různých cenových relací, i když velmi podobných.

ASUS Rampage III Formula - extrém za přijatelnou cenu

Navíc je už dosti těžké oslnit funkcemi, výbavou, či možnostmi jelikož každý výrobce už v této třídě používá pouze kvalitní součástky, nabízí BIOSy s extrémními volbami a detaily nastavení dokonce i vzhled a design desek pokročil na vysokou úroveň všech výrobců. ASUS Rampage III Formula by tedy měla být deskou s maximálními možnými funkcemi a možnostmi, ale hlavně za řádově o dost nižší cenu.

V edici ROG má ASUS na trhu s paticí LGA 1366 momentálně pouze velmi drahou Rampage III Extreme, a tak by model Formula měl uspokojit ty "šetřivější" zákazníky.

Balení a příslušenství

Vzhled balení je opět klasicky červený, stejně jako u všech nových modelů edice Republic of Gamers.

ASUS Rampage III Formula - extrém za přijatelnou cenu

Za předním panelem najdete náhled přes průhledný ochranný plast na samotnou desku. Uvnitř balení naleznete bohaté příslušenství, oproti Rampage III Extreme zde chybí pouze Bluetooth modul.

ASUS Rampage III Formula - extrém za přijatelnou cenu

Mimo CrossFire a SLI propojek zde máme 6x černý SATA kabel, eSATA bracket s USB, USB kabel pro ROG Connect, Q-konektory, stahovací pásky a zadní panel. Rovněž je v příslušenství i aktivní ventilátor pro chlazení čipové sady a napájecích obvodů.

Kromě výše zmíněného také samozřejmě manuál, DVD s ovladači a šikovné nálepky pro popisky kabelů. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
37 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 17.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.