Hlavní stránka Hardware Základní desky ASUS Rampage III Extreme - sázka na extrémní jistotu
ASUS Rampage III Extreme - sázka na extrémní jistotu
autor: Jakub Carda , publikováno 15.6.2010
ASUS Rampage III Extreme - sázka na extrémní jistotu

Dnešním dnem budeme pokračovat recenzí velmi dlouho očekávaného absolutního high-endu na poli základních desek pro patici Intel LGA1366. Konkrétně si představíme novou desku z edice Republic of Gamers od firmy ASUS a nemůže to býti žádná jiná, než třetí edice základní desky Rampage Extreme.


Je to už poměrně dávno co byla vydána první verze desky Rampage s čipovou sadou Intel X58, pro nejvyšší řady procesorů Intel Core i7. Přesněji rok a půl, kdy do teď tedy ASUS neměl na trhu žádný ekvivalent pro největší počítačové hráče a ladiče výkonu, to se ovšem mění a nyní přichází s modelem Rampage III Extreme.

ASUS Rampage III Extreme - sázka na extrémní jistotu

Konkurence má na trhu totiž již celkem dlouho desky s podporou nových standardů jako je například Gigabyte X58A-UD7 s USB3 a SATA 6Gb/s. ASUS tedy nemohl dlouho otálet a přináší další základní desku z edice Republic of Gamers, Rampage III Extreme. Mimo zmíněné nové rozhraní, deska přináší všechny funkce a možnosti jako je čtveřice PCI-E x16 slotů pro ultimátní grafické systémy SLI a CrossFire, dvojice přídavných osmipinových napájecích konektorů pro procesor a mnoho dalšího.

ASUS Rampage III Extreme - sázka na extrémní jistotu

ASUS Rampage III Extrem, ovšem není deska jen pro PC hráče, ale zejména pro extrémní přetaktovávače, jejichž pracovny nejsou zaplněné ničím jiným než obrovskými nádobami s kapalným dusíkem. Na desce totiž najdete velké množství funkcí, právě určených pro extrémní podmínky, které chlazení procesoru kapalným dusíkem s teplotou - 196° Celsia obnáší. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
45 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 15.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.